Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehetek ez ellen? Éjszakai...

Mit tehetek ez ellen? Éjszakai "csendháborítás"?

Figyelt kérdés
Vidéki megyeszékhelyen egy tízemeletes panelház negyedik emeletén lakunk. A ház alatt egy éve egy húsbolt működik. A boltba minden hétfőn hoznak fél disznókat amiket a bepakolás (ez is elég zajos) után az alkalmazottak fel is darabolnak. Mindez éjfél körüli vagy éjfél utáni időben történik és általában egy-másfél órán át kell hallgatni éjszaka a kalapálást. A panel nagyon szépen vezeti a hangot, aki ilyenben lakik tudja. Ezen kívül még egész nap is ezt kell hallgatni (pici babával vagyok otthon), illetve hétvégenként reggel 6-tól folyik a darabolás. Már lassan idegbajt kapok ettől, élhetetlennek érzem a saját lakásomat, képtelenség pihenni. A közös képviselővel beszéltem erről, ő közölte, hogy örüljek, hogy a közelben tudok venni friss húst. Egy év alatt egyszer mentem be oda...Ja, a közös képviselő nem ebben a tömbben lakik!! A házirend szerint este nyolc után még porszívózni, illetve mosni sem illik!! Szerintetek kihez tudok fordulni segítségért ezügyben?
2010. jan. 19. 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia. Megértelek. A többi lakó, akik alattad laknak, ők mit szólnak? (ők közelebb is vannak a bolthoz elvileg).


Az önkormányzat jegyzőjénél lehet panaszt tenni. Ki fogják vizsgálni.

2010. jan. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Megértelek, maximálisan! Nekünk kocsma van a ház alatt, a kk.viselőnek, mintha a falnak beszélnék, annyit ér.

Esetleg a munkaügyi felügyelőségen is feljelentheted, feltételezem, hogy éjszaka az alkalmazottak azok, akik dolgoznak, nem a főnök és pl. éjszakai pótlékot nem kapnak arra az időre és a jelenléti íven sem szerepel, hogy ott vannak. Du. 4 után már kicsi az esélye egy ellenőrzésnek, úgy vélik a munkáltatók.

Sajnos ez ilyen patthelyzet, én a felettem lakóval nem vergődök zöld ágra, a ház alatt a kocsma, szóval minden irányból kapjuk a zavaró zajokat. Már bocs, de itt már mindenki, mindenkire sz@rik.

Nekünk is az a bajunk, hogy hiába van benne a házirendbe, hogy olyan magatartástól tartózkodni kell, amely más nyugalmát zavarja, a kocsmával kapcsolatban nem tudom érvényesíteni.

Tudom könnyű mondani, hogy menjél le és beszélj a fönökkel. Csak munkaügyi szempontból tudom elképzelni, hogy valóban törvénybe ütköző dolgot csinálnak Pl. feljelented az ÁNTSZ-nél, kijönnek, megbírságolják max. és minden megy tovább.

APEH, adnak számlát rendesen?

Jegyző-birtokháborítás (2000 Ft), hogy bizonyítod, hogy éjjel is dolgoznak, beköltöznek éjszakára hozzátok (mint nálunk a kocsma). Én már egy pár telefont megejtettem, gyakorlatilag, senki és semmi megoldás nincs. Hacsak össze nem tudsz fogni több lakóval, de nekem spec. nem ment, a közöny van bármerre is néz az ember.

2010. jan. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!