Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen csendháborítás ellen...

Ilyen csendháborítás ellen tehetek valamit?

Figyelt kérdés
Falun élek, és mellénk építettek (5m) egy gördeszka-korcsolya pályát. Vizsgaidőszak lévén én itthon tanulok, de amikor használják a pályát olyan, mintha a ház falát szántanák. December óta hallgatom eddig nem zavart, de mostmár kezd. Nem beszélve arról, hogy a családom mezőgazdasággal foglalkozik és nyáron este pihennének és tuti nem lesz csend. Az lenne a kérdésem, hogy jogilag milyen panaszt tehetek, hogy legalább egy zajfogó falat építsenek.

2014. jan. 2. 16:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
hívd a 105-öt és mond be, 2x-3x egymás után megbírságolják őket.
2014. jan. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Attól nem szűnik meg a gond sajnos.
2014. jan. 2. 16:20
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom önkormányzati engedéllyel épült a pálya, így sokat nem tehetsz. A csendháborítás törvényi definíciója indokolatlan zaj okozást ír, az, hogy a gördeszkázásra épített pályán a gördeszkák nem némák szerintem nem tartozhat ide, főleg, ha nem éjjel 1-kor használják.
2014. jan. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
12%
A gördeszkás gyerekek meg akkor nem bírnak aludni, mikor a szüleid hajnal fél 5-kor kivonulnak a traktorral a földre. Ők is panaszoljanak be?
2014. jan. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

1, Nem abban kértem segítséget, hogy beszólj.

2, Egy mezőgazdasági gép sem a háznál áll szóval senkit nem ver fel álmából.

3, Nekem nem a gördeszkapályával van problémám, hanem az ordítozással, a sörösüvegek csapkodásával és az egyéb ilyen tevékenységekkel.

2014. jan. 2. 16:55
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérvényezd hogy a pályát tegyék át máshová
2014. jan. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
14%
Remelem kekeckedsz meg veluk, majd vmi zenes auto is tarsul melle, 1000W al, meg is erdemled!
2014. jan. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem értem miért érdemelném meg? Tanulni szeretnék és pihenni. Semmi bajom a gyerekekkel, de a kultúrázatlan viselkedést nem tolerálom. Ráadásul nem is a kérdésre válaszoltál nem is értem minek írtál ide.
2014. jan. 2. 16:59
 9/17 anonim ***** válasza:
3%

"1, Nem abban kértem segítséget, hogy beszólj.

2, Egy mezőgazdasági gép sem a háznál áll szóval senkit nem ver fel álmából.

3, Nekem nem a gördeszkapályával van problémám, hanem az ordítozással, a sörösüvegek csapkodásával és az egyéb ilyen tevékenységekkel."


Egy példát írtam, amin keresztül megérthetted volna, hogy egy településen az együttélés csak kölcsönös toleranciával működik. Látványosan nem ment át... Tudod mit? Főlj meg a levedben! Az ilyen hozzád hasonló kihanemém emberek úgy sem értenek másból.

2014. jan. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

1 hónapja tolerálom, ha napi szinten csak 1-2 óra lenne akkor azt mondom, hogy jólvan addig elmegyek csinálok mást.

Sajnos ez nem napi 1-2 óra hanem egész délután. Én abban kértem segítséget, hogy van-e valami jogszabály vagy szabály ami által legalább egy zajfogó falat vagy valamit építenének .

2014. jan. 2. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!