Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy gondolkodhatnak azok a...

Hogy gondolkodhatnak azok a védőügyvédek akik gyilkosok védelmére szerződnek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt akár Olaszliszkára is, bár nem tudom, hogy ott kirendelt vagy megfizetett ügyvédjük van e. Mindenesetre ha kirendelt, akkor is felháborítónak tartom, hogy keményen védik őket, de nem csak őket, hanem akárkit aki súlyos bűntettet követett el. Egyszerűen hibás a jogrendszer úgy érzem, hogy ilyen itthon vagy a világon bárhol is előfordulhat.
2009. nov. 10. 14:13
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Hát, kedves kérdező, téged kéne statáriális bíróság elé állítani védőügyvéd nélkül...

Képzeld el azt, hogy mondjuk mész egy főúton autóval. Az előtted lévő autó vezetője elbambul, összeütköztök, meghal. Senki más nem látta a balesetet, csak a te verziódat tudják. Ami egyértelmű, hogy te ott voltál, és a két autó összeütközött. Ugyan nem te vagy a bűnös, de az áldozat családja kitalálja, hogy te voltál szabálytalan, és te okoztad a balesetet. Gyanúsított leszel, és nem kapsz védőügyvédet. Hogy bizonyítod be, hogy nem úgy történt, ahogy kitalálták? Ki fog neked hinni?


Senki, kérlek. Éppen erre való a védőügyvéd, hogy megpróbáljon megvédeni téged az igazságtalanságtól.


Mert nem mindenki bűnös, akit megvádolnak. Még akkor is kiderülhet, hogy valaki nem bűnös, ha teljesen nyilvánvaló bizonyítékok vannak a bűnösségére. Szinte évente hallunk olyan sztorikat, hogy valaki x évet ült börtönben más helyett. Vannak országok, ahol akárki is végezhetnek tévedésből. Nem játék ez...

2009. nov. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

egyre többször jövök rá, hogy ide analfabéták járnak. olvasni sem tudsz, de mind1.

kár a szó belé d/tek.


mellesleg a példád nagyon gyenge. ugyan nagyon sokan vezetnek autót, de a követési távolságról senki sem hallott még. akármi is van, ha te belemész valakibe hátulról a bűnös te leszel, akkor is, ha az előtted lévő direkt lefékez.


a többit meg nem magyarázom, leírtam, hogy nem a kétes ügyekre gondoltam. de mind1. majd egyszer ha esetleg ti kerültök a másik oldalra, amikor talán az anyátok gyilkosa kap enyhítéseket vagy hasonló, akkor lehet elgondolkoztok.

2009. nov. 10. 19:07
 23/25 anonim ***** válasza:
Az a probléma, hogy nem fogod fel, hogy nincs olyan, hogy nem kétes ügy! Az én példáimra nem is reagáltál semmit(utolsó előtti vagyok), amiből azt a következtetést vonom le, így jogerősen, hogy azokra már nem tudtál válaszolni, mert összeomlott volna az érvrendszered.
2009. nov. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Túl sok amerikai filmet nézel,ne úgy képzelj el egy tárgyalást, mint az Ördög ügyvédjében!
2009. nov. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
A védőügyvédnek egy érdekes eset lehet egy ilyen ügy: kihívás és kevés kockázat, mert úgyis el fogják ítélni a védencet. Ekkor az a cél, hogy mentse, ami menthető. Vajon megtalálja-e a megoldást, hogy a védenc a lehető legkisebb büntetést kapja? A szakma értékeli a dolgot.
2009. nov. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!