Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet kisemmizni egy gyereket...

Lehet kisemmizni egy gyereket az örökségéből?

Figyelt kérdés
Ez a gyerek ugy született ,hogy a párom nem is akarta,sőt nem is tudta (átverte a nő),hogy terhes.A páromnak nem jelentett semmit,csak szexet akart a nőtöl,a hölgy tudta van neki családja a páromnak.De a högy sokáig zaklata ,hogy szerelmes belé stb..A páromnak a végén menekülni kellett elöle!Megcsalt vele az tény ,de nem tudta utána lerázni a nőt,a végén ö miatta kellett elköltöznünk,meg munkahelyet változtatni,a házasságunk alatt született a gyermek,de a hölgynek volta akkor is élettársa,de volt DNS vizsgálat sajnos a párommé.Öt nem érdekli és nem is látogatja.Azt szeretném ha csak az én gyerekeimmé lenne minden!
2009. okt. 21. 08:24
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
79%

Most együtt éltek,vagy sem?

Mert egyszer azt írod,az apjánál van,egyedül fizeted a hiteleket,másszor azt,hogy együtt éltek.

Igaz nem ez volt a kérdésed,de szerintem vagy nála,vagy nálad valami nagy gáz van...

A gyereke meg a gyereke.Kerestél volna olyan pasit,aki teljesen független.

Az meg,hogy ki lehet semmizni,hülyeség,akármilyen privit ír bárki is.

Amennyiben az apa halálakor a gyermek kéri az örökségét,akkor csak elég azt nézni,hogy te a fizetésedből képes voltál-e egyedül fizetni a hitelt,rezsit,nevelni a gyerekeidet.Ha nem buktad at egészet./mint az én mostohaanyám,aki meg akarta magyarázni a bírónak,hogy a minimálbéréből építette a 40 millás házat,nem is beszélve a berendezéséről-persze ott is az ő nevén volt,de amikor tényleg különmentek,nem tudta apámat kisemmizni minden igyekezete ellenére sem/

2009. okt. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó vagyok:az ő ügyvédje is azt mondta,hogy az ővé lesz minden.Aztán áron alul kivásárolta a részéből az apám,hogy az ügyvédét ki tudja fizetni:-):-)
2009. okt. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 A kérdező kommentje:
Az utolsónak együtt vagyunk.De hivatalosan nem!Elvagyunk válval.És minden az én nevemre fog kerülni,mert megveszeka volt férjemtöl mindent!Nekem van pénzem,van aki ad rá.Rádásul tartozik gyerektartással is a volt férjem.Amugymeg eléggé jól keres 200 ezer forint körül a fizetése felét utalja nekem a számlámra,gyerektartás cimén.Na érted márt?
2009. okt. 23. 12:09
 24/51 anonim ***** válasza:

Sok-sok érzelemtől fűtött választ kaptál.


Egyet azért nem ártana figyelembe venni: amíg a szülő él, nincs örökség. Csak akkor létezik örökség, ha az örökhagyó elhunyt és maradt utána örökölhető vagyontárgy.


Életében mindenki azt tesz (és tehet) a tulajdonával, amit akar. Ha ezt korlátoznák, az akadályozná a szabad önrendelkezést, vagy nem ez a véleményetek?

Hadd illessen meg valakit az a jog, hogy rendelkezhessen a tulajdonával.


Mert mi a helyzet akkor, ha "nem semmiz ki" senkit az örökségből, ám az örökös olyan súlyosan felróható magatartást tanúsít (ami önmagában nem kitagadási ok, mert azt a Ptk. tartalmazza), "csak" súlyos etikai vétség a szülő ellen, akkor is mindenképpen örökölnie kellene?


Örökölni tehát azt lehet, amiről a szülő életében nem rendelkezett másképp, amihez joga van és ami megmaradt.

Pl. el is kártyázhatja, végül is, az övé.

2009. okt. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
Amúgy a legegyszerűbb amit senki le nem írt, fogja magát a férjed, ír egy végrendeletet ügyvédnél, és kizárja a gyereket az örökösödésből. Megteheti, akár az egészet egy vidámparkra is hagyhatja.
2009. okt. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:
Nem egészen ,mert van egy ugynevezet kötelesrész!!!!!De ha eladja nekem a cucait akkor nem lesz miböl kötelesrész!
2009. okt. 24. 12:23
 27/51 anonim ***** válasza:
62%
Köteles rész??????? Ne haragudj, de ilyen nincs. Ha valakit kizárok az örökségből azt kizártam. Milyen ügyvéd mondta neked ezt?
2009. okt. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:

Utolsó: VAN kötelesrész, ha nem sikerül a várt örököst kitagadni.

A kitagadás és a kizárás nem azonos fogalmak. Kitagadás esetén nem jár neki kötelesrész, de ennek igencsak behatárolt lehetőségei vannak (a Ptk-ban felsorolt valamelyik ok kell hozzá, másképp nem megy). Kizárás esetén jár neki a kötelesrész.


Ez az egész megoldható úgy, hogy visszterhes (!!!) szerződéssel átruházza életében a tulajdonjogot - vajon miért is ne tehetné meg? amíg él, az övé -, és akkor nem esik egyáltalán öröklés alá.


egy ügyvéd

2009. okt. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
70%

Hogyne lenne köteles rész...

Amúgy meg szép kis nő lehetsz. Elváltál az első férjedtől, attól várod a gyerektartást, a párod gyerekével meg így ki akarsz tolni. Gusztustalan. Remélem visszafelé sül el a puska.

2009. okt. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
58%

Hát azért ne bízd el magadat,ha azt mondod ajándékba kaptad a pénzt valakitől,akkor azután illetéket kell fizetni.

Ha Te 100000-et kapsz a gyerekeid után,akkor a másik nő is kérhet 50000-et.(meg is fogja kapni)

Szóval hidd el,ha sumákoltok és a másik gyereknek nem fog tetszeni ráfaraghattok,persze ha majd nem érdekli,akkor nem.

Mondjuk,ha nekem lenne ilyen apám,nem kellene egy kiskanál se örökségbe.

2009. okt. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!