Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet kisemmizni egy gyereket...

Lehet kisemmizni egy gyereket az örökségéből?

Figyelt kérdés
Ez a gyerek ugy született ,hogy a párom nem is akarta,sőt nem is tudta (átverte a nő),hogy terhes.A páromnak nem jelentett semmit,csak szexet akart a nőtöl,a hölgy tudta van neki családja a páromnak.De a högy sokáig zaklata ,hogy szerelmes belé stb..A páromnak a végén menekülni kellett elöle!Megcsalt vele az tény ,de nem tudta utána lerázni a nőt,a végén ö miatta kellett elköltöznünk,meg munkahelyet változtatni,a házasságunk alatt született a gyermek,de a hölgynek volta akkor is élettársa,de volt DNS vizsgálat sajnos a párommé.Öt nem érdekli és nem is látogatja.Azt szeretném ha csak az én gyerekeimmé lenne minden!
2009. okt. 21. 08:24
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
95%
(A kamukérdés lehetőségének fenntartásával)Nem hiszem, hogy ez így lehetséges, mert ugye ha titkolta a nő, ha nem, a párod tudta, hogy nem a gólya hozza a gyereket. Pont ugyanannyira az övé, mint a nőé, és a nő nem fog lemondani a tartásdíjról. Az örökség, gondolom, még kicsit arrébb van, de ugyebár a családjog szerint van köteles rész, akkor is, ha nem tartják a kapcsolatot.
2009. okt. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
Nem kamukérdés.A nő azt mondta neki gyógyszert szed.El is hitte a párom ,mivel a nőnek akkor volt élettársa.
2009. okt. 21. 09:14
 3/51 A kérdező kommentje:
Átíratattom a házat az én nevemre ,meg mindent ,házassági szerződéssel,akkor a másik gyerek nem kap semmit?
2009. okt. 21. 09:15
 4/51 anonim ***** válasza:
79%

És? Gyógyszer mellett is teherbe lehet esni. Ennyire önző nem lehetsz. Az a gyerek semmiről nem tehet. Kizárni meg teljesen biztosan nem lehet, szerencsére. Nem rajta kell bosszút állni.

Te meg szerintem terrorizálod a férjed, mert el nem hiszem, hogy a saját gyerekét nem akarja látni. Ha meg valóban így van, akkor a helyedben elgondolkodnék, hogy akkor a te gyerekeidet is mennyire szeretheti...

2009. okt. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
93%
Ha kifejezeten házasság előtt szerzett vagyonról van szó, akkor lehet a te kizárólagos tulajdonod. Házasság alatt szerzett vagyon már közös és hogy őszinte legyek, csodálnám, ha a párod belemenne, hogy a közös vagyon csak a te neveden legyen. A kapcsolatotok ugyanis nem biztos, hogy örökké tart és akkor ő mehetne a híd alá. Szerződést mindenesetre ügyvéddel kell kötni, és akkor ő tanácsot is ad.
2009. okt. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 Harmoka ***** válasza:
93%
Ha nincs a férjed nevén semmi, akkor mit örököl a gyerek?
2009. okt. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
Nekünk márt megvan a papir a házassági közös vagyon megszünéséröl.Most várjuk a bank reakcióját(mivel van rajta hitel).Az én gyerekeimet szereti ,mert én erőszakoltam rá öket,és ugy csináltam ahogy ö is szeretné a dolgokat.
2009. okt. 21. 09:26
 8/51 anonim ***** válasza:
68%
Tök mindegy! Az a kisgyerek nem kérte magát a világra a férjed is ott volt mikor fogant. Mi lenne, ha a te gyerekeiddel nem foglalkozna és azzal a másikkal igen. Gondolkozz már, gyerekről van szó. Miről tehet ugyan. Ha volt kedve megcsinálni akkor foglalkozzon is vele. Mert ugye minden szexnek megvan az a lehetősége, hogy baba lesz. 100%-os biztonság nincs. És itt nem ti vagytok a lényeg hanem a kisgyerek. Úgyhogy ahány gyerek annyifelé a vagyon.
2009. okt. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:
De nekünk az ügyvéd azt mondta igy nem kap belöle a másik a gyerek,kivével ha 15 éven belül meghalna a párom.A másik meg annyi a hitel a házon ,kb annyit ér.Amit egyedül fizetek,mivel elis kellett válnunk e miatt,hogy valós legyen a dolog.De amugy együtt lakunk,csak papiron nem.
2009. okt. 21. 09:31
 10/51 anonim ***** válasza:
68%

Ha én megtudnám, hogy az apám ilyet csinál egy házasságon kívüli gyerekkel, erősen megkérdőjelezném az irántam érzett szeretetét is. Nem igaz, hogy te ezt nem érted. Szerintem itt pusztán a pénzről, az önzőségről, és a kapzsiságról van szó.

Mondjuk én a nő helyében szépen beperelnélek titeket, és szerintem még meg is nyerné a pert.

2009. okt. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!