Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Segit nekem valaki? ingatlan...

Segit nekem valaki? ingatlan jogot értitek?

Figyelt kérdés
2009. szept. 24. 11:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Akkor rendeződött az ügy? Vagy még mindig nem kaptad meg a téged megillető pénzt?
2009. nov. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nem ! Még nem kaptam meg a pénzt !
2009. nov. 1. 14:01
 13/20 anonim ***** válasza:
És akkor mit szándékozol tenni?
2009. nov. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Te mit tanácsolnál nekem? Én elmentem a Bíróságra és pert indítottam ellenük és az ingatlanra meg perfeljegyzést tetettem , szerinted jól tettem?
2009. nov. 3. 04:26
 15/20 anonim ***** válasza:

Igen. Ez volt a jó megoldás.


De azért azt sem ártana megnézni, hogy jegyezhette be a földhivatal az adásvételt (ha egyáltalán be lett jegyezve).

Akár ingatlanos a vevő, akár nem, az elővásárlási jogba ütköző szerződés nem érvényes és a földhivatal ezt hivatalból vizsgálja.


Még az is lehet, hogy az ingatlanos vevő okirathamisítást követett el (??).

2009. nov. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
igen erre már én is gondoltam! Ezt hogy lehet megtudni ?
2009. nov. 4. 04:26
 17/20 anonim ***** válasza:

Be kell tekinteni az ingatlannyilvántartási iratokba. Meg lehet nézni magát a szerződést is, és persze, az elővásárlási jogról is a nyilatkozatot (illetve azt, hogy volt-e ilyen).

Ha volt - erős a gyanúm, hogy igen, hiszen a földhivatal kérte volna egyébként -, akkor feljelentést kell tenni a rendőrségen.

2009. nov. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Ezt a főldhívatalba kell keresni ? mert ott nem akarnak semmi olyat megmutatni ami komromitálo lehet a vevőre ! gondolom azért mert egy jó ingatlanos ügyvédnek van összekötettése egy -két ott dolgozoval! az adásvételi szerződést is nagy negezen adták ki mert kellet a bíróságra hogy elinditsam az ügyet ! azt is furcsálom hogy miért is szereplek én az ő szerződésükben ,én ugy tudom csak az eladó és a vevőnek kell benne lenni ahogy olvastam olyan az egész mindha én is ott lettem volna ennél az ügyletnél !
2009. nov. 5. 04:01
 19/20 anonim ***** válasza:

A földhivatali iratokba jogod van betekinteni. Ki kell adják - bemutatásra - az adott szerződést is.

Rajta!

2009. nov. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
oké. köszi és ha megtudok valamit megirom!
2009. nov. 6. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!