Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Segit nekem valaki? ingatlan...

Segit nekem valaki? ingatlan jogot értitek?

Figyelt kérdés
2009. szept. 24. 11:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2009. szept. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Igen.
2009. szept. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Írd meg a kérdést, és megkapod a választ közérthetően, egyszerűen.
2009. szept. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
a kérdésem a következö.van egy közös tulajdon, elmegyek a birosághoz és kérem a közös tulajdon megszüntetését,a biroság meghozza a következö döntését átadja nekem a tulajdontársam részét a megváltásiár letétbehelyezést igazolást követöen.nekem kell elöl járnom a teljesitésben . ha nem tudom teljesiteni az itéletet mert nem rendelkezem a megitélt összeggel ,eladhatom az ingatlant és abból letehetem az összeget vagy akkor még van elövásárlási jogga a tulajdontársamnak? és elöször neki kell felkinálnom a részemet?hogy jogszerü ?
2009. szept. 25. 05:26
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

ítélet gondolom azt mondja, hogy

akkor lesz tiéd 1/1 arányban a tulajdonjog,

ha tulajdonostársad részét megveszed


ha nem tudod kifizetni, marad minden úgy, ahogy most van


addig amig nem fizetted ki őt, nem rendelkezhetsz mással,

csak jelenleg meglévő részeddel


csak azt lehet eladni ami a tiéd

még nem a tiéd az a tulajdonrész

tehát jelenleg csak a te saját részedet adhatod el

az egészet nem


és igen

igy van elővásárlási joga tulajdonostársasdnak (a te részed tekintetében, ha el akarod adni saját részed)

2009. szept. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segitséget!
2009. szept. 27. 11:39
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


A bíróság nem ítél meg olyan közös tulajdon-megszüntetési megoldást, amely ellen tiltakozol.

Tehát ezt a megváltást ezek szerint elvállaltad.

Ha pedig elvállaltad és ítélet is van róla (vagy egyezséget jóváhagyó végzés), akkor azt teljesíteni kell.


Csak ezt követően adhatod el az ingatlant, de ekkor már úgyis teljesen a tiéd.


Ha elmarad a teljesítés, marad a közös tulajdon és még kártérítésért is perelhető leszel.

2009. szept. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
köszönöm a segitséget. az igazság az hogy velem szurt ki a tulajdontársam és eladta az ingatlan ugy hogy nem kérdezte meg .el vagyok keseredve mert én szeretem volna megvenni az ingatlant hamár eladás történt!Azota kirakatott az utcára is és még a megváltásiárat sem akarja nekem kifizetni! Most albérletben probálom megvédeni az igazamat és bebizonyitani hogy nem lett volna jogga ugy eladni az ingatlan hogy nekem nem ajánlotta fel az elövásárlási jogomat !Ha tanácsot tudtok még adni ez ügyben nagyon megköszönöm
2009. szept. 28. 06:07
 9/20 anonim ***** válasza:

Így teljesen más a jogi helyzet.


Az adásvételi szerződést javaslom megtámadni, és kérni a bíróságon a semmisség kimondását, arra hivatkozással, hogy jogszabályba (Ptk.) ütköző módon történt a tulajdonjog átruházása.

Azt nem értem csak, hogy hogyan jegyezhette be a földhivatal a vevő tulajdonjogát, az elővásárlási jog ellenére.


Ezzel elérheted, hogy visszaállítsák az eredeti állapotot (mintha az eladás nem is lett volna) és akkor újra kezdődik az egész, alkudozhattok.


egy ügyvéd

2009. okt. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen . ingatlanos a vevő ,szerintem ez mindent megmagyaráz!
2009. okt. 28. 04:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!