Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan szüntethető meg a...

Amazon0328 kérdése:

Hogyan szüntethető meg a határozott idejű munka szerződés?

Figyelt kérdés
Olyan problémám lenne,hogy elmentem dolgozni egy szépségszalonba.Aláírtam a próbaidős munka szerződést.2 hét után a főnököm azt mondta,hogy tul sok alkalmazott "van a nevén"így az anyja neve fog szerepelni a szerződésen...így át kell írni újra.Mivel én(naiv)megbíztam benne,ő elémtette a szerződést és kitöltöttem ismét az adataimat +aláírtam.A többi nem lett kitöltve....így otthon már határozott 1 évet írt.Magyarán ,átvert.Én nem mentem többet dolgozni,mert ez felháborított.Jelenleg 300ezret követel tőlem.Mit tegyek?Jogos ez?

2012. okt. 8. 15:24
1 2
 11/17 bumbi02 ***** válasza:
67%

Határozott idejű munkaszerződést felmondási idővel lehet felmondani. Ha jól tudom 30 nap.


Másrészt gratulálok hogy felnőtt emberként aláírsz minden papírt amit eléd tesznek, és elhiszed azt, amit mondanak róla.


Úgy néz ki Schmitt Pali bácsi rányomta a bélyegét sokakra.

2012. okt. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Most akkor az anyja nevén szerepel, vagy a Te adataiddal az új szerződés? Ha az anyja nevén van, akkor neki nem lehet semmilyen követelése, mert akkor az első szerződésed van még áéletben, ami a neveden van.
2012. okt. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

a még határozott időből hátralévő de max 3 havi távolléti díjat köteles megfizetni a munkavállaló ezen kívűl követelheti a munkáltató a kára megtérítését ( ami jelen esetben az elmaradt haszon)

abban viszont nem vagyok biztos h tiszetsséges volt e a munkáltató eljárása ( nyilván tudom h nem volt tisztességes, de akérdés. hogy bizonyíthító-e).sajnos nem tudom mert csak jővőre végzem el a jogot és ez elég speciális eset!

2012. okt. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Előző:

Node ha a munkavállaló nem ő, mert a munkáltató anyja nevén van a szerződés, akkor miért kellene neki fizetnie?

2012. okt. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
nem értem: a munkavállaló a kérdező nem?! a munkátatónál történt változás nem?!
2012. okt. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Ha Apukám támogatással alkalmaz engem határozott idejű szerződéssel(6 hónap 70% támog + 3 hónap 0%-os kötelezettség) és a támogatás lejárta előtt amit még fizetnek(6. hónap vége) fel szeretnék mondani, akkor sima felmondással fel tudok mondani(nekem ezt mondták a munkaügyi hivatalba) és ha igen akkor mit írjak bele? Még nem voltam ilyen helyzetbe nyilván a faterom nem fog akadékoskodni :), a munkaügyibe azt mondták hogy nekem kell felmondani, mert ha Apukám csinálja vissza kell fizetni a támogatást. Ja és még annyit kérdeznék hogy a 30 nap felmondási időt nem szeretnénk hogy ott maradjak, akkor csak Apunak bele kell egyezni majd a felmondásom beadása után hogy nem kéri? Segítsetek! THX!
2012. okt. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.Megoldódott az ügy és senkinek sem volt igaza.Simán eltudtam jönni :)
2012. okt. 18. 08:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!