Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kirúghatnak határozott idejű...

Kirúghatnak határozott idejű munkaszerződéssel?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok,de nem rég kezdtem új munkahelyen dolgozni(kb 1,5 hónap). Határozott idejű munkaszerződésem van 6hónapra.Ha elmegyek táppénzre,kirúghatnak?Ha igen akkor azonnal,vagy a szerződés lejártakor?

2012. szept. 20. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Hát ha a szerződésed lejár, akkor már nem kell kirúgni.
2012. szept. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ahogy elöttem írták.

Ha lejár a szerzödés akkor lejárt, hosszabítani nem nagyon szoktak ekkor.

Viszont ha van próbaidöd akkor simán kirughatnak bármikor.

2012. szept. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek igaza van, a szerződésed a 6 hónap után így is-úgy is lejár, terhességtől, táppénztől függetlenül. Utána még 30 napig leszel biztosított.
2012. szept. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen nem fogják meghosszabbítani a szerződésed.
2012. szept. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha dolgozol 6 hónapot utána elmész munkanélkülire ami ma már csak 3. hónap akkor biztosítva vagy, és ha előző évről összesen megvan a 365 munkanapod akkor kapsz gyedet meg tgyást is.
2012. szept. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
a 6 hónap alatt nem hiszem,bár a próbaidő alatt igen,ha kiderül. írásban jeletsd be,hogy várandós vagy,akkor azt hiszem védett leszel. de a 6. hónap után sztem nem fognak szerződést hosszabbítani. nekem sem hosszabbítottak sajnos.
2012. szept. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!