Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Visszatérés a munkába kérdés?...

Visszatérés a munkába kérdés? Kirúghatnak?

Figyelt kérdés
25-én lejárt a gyed-em. A munkáltatónak már áprilisban és májusban is jeleztem, hogy csak szeptemberben mennék vissza dolgozni, amikor letelnek a szabijaim. Ők június első hetére ígérték, hogy megválaszolják milyen pozícióba tudnak visszavenni, ehhez képest semmit sem küldtek. Ma újra rákérdeztem, erre a főnököm közölte hogy ez a hr feladata, de az ottani vezető szabadságon van, majd ha visszajön... Szerintetek ki akarnak rúgni? Megtehetik???
2012. jún. 27. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha ki akarnának rúgni, azt már jelezték volna, hogy a szabadságod ideje alatt kezdj el állást keresni.

Szerintem csak a hr túlterhelt, vagy olyan bénák, mint az én cégemnél, hogy az összes jogszabálynak, nyavalyának nekem kell utána járni.

Amikor én beszéltem a közvetlen főnökömmel, mondta, hogy beszélnie kell az osztályvezetővel, beleszól a hr stb., szóval sajnos nem olyan könnyű, hogy innentől megyek.

Vagy csak simán feltorlódott a munka a nyári szabik miatt, ez is megesik....

2012. jún. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, olyan furcsa. Szerintem én időben jelentkeztem és az dühít a legjobban, hogy csak lógok a levegőbe. Még nem tudom helyileg hova és milyen pozícióba mehetek vissza, mert a telephelyem és az üzletágam megszűnt... Szóval biztos a központba kell majd járnom, de akkor is. Ill. hivatalosan nincs most róla papírom, hogy szabin vagyok, hogy és mikor fogják kifizetni, ez meg a hitelünk miatt nagyon nem mindegy.
2012. jún. 27. 11:26
 3/9 anonim ***** válasza:

"elméletileg" nem rúghatnak ki a pici 3 éves koráig, de ha lejár a gyed, és gyes-en leszel, akkor vagy csökkentett munkaidőbe kell lenned, vagy ha teljes munkaidőben akkor a gyest le kell mondani! 3éves kora után kirúghat.


Nekem a GYEs jár le, és azt mondta a munkaügyes, hogy nem rughat ki a főnök, köteles visszavenni....pislogtam ám, hogy honnan veszi ezt..... bár ha visszavettek, attól még pár hét múlva simán kipenderíthetnek.

2012. jún. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Teljes munkaidőben mennék vissza dolgozni, ezért meg sem igényeltem a GYES-t. Ők sem ajánlottak más opciót eddig.
2012. jún. 27. 11:33
 5/9 anonim ***** válasza:

no a helyzet júli 1 től:


ha 8 órában mész vissza, akkor a gyerek el van felejtve, bármikor kirúghatnak, nincs védelmed 3 éves koráig (csak ha terhes vagy esetleg)


ha 6 órában mész vissza (köteles visszavenni, tvben van, ha nem tud ilyen munkát adni ,akkor állásidőre kell vegyen) akkor kapsz gyest és nem rúghat ki...


én 6 órába vetetném vissza magam...

2012. jún. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4 órába vettek vissza, pedig terhességem előtt "nélkülözhetetlen" voltam. Amint a kicsi betöltötte a 3-at kirúgtak.

Úgy volt, hogy visszavesznek 8 órára, majd egy reggel hozták a papírt rajta, hogy köszönjük mehet amerre akar. Szóval nem mindenhol szólnak, hogy készülj, vagy ép ködösítenek :(

2012. jún. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A mai világban.... sajnos friss élményeim vannak. Épp a minap beszéltem a munkáltatómmal, hogy szeptember-február közt mennék vissza, ha lehet.... kért időt átgondoni, mert ugye a helyemre vettek fel embert. Hát a vége az lett, hogy ha nagyon akarom (ők nagyon nem), akkor 4 v 8 órába visszavesznek, és majd "találnak" valami feladatot, VAGY közös megegyezéssel felmondok. Úgy mentem el szülni, hogy majd számítanak rám. Ez lett belőle. Most februárig van "időm" munkát keresni, mert addig legalább gyeden vagyok. Remélem Te nem így jársz majd, kedves Kérdező. Azért majd írd meg, hogyan alakul.
2012. jún. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát én már nagyon kivagyok 2-3 napja. Most beszéltem az egyik kollégámmal, hogy holnapra gyűlést hívtak össze, hogy bejelentsék az újabb megszorításokat, ami elbocsátásokkal egyenlő.

Addig már eljutottam, hogy megkaptam, pontosan hány nap szabadságom van...

Szerintetek akkor érdemesebb lenne 6 órába visszamenni és a GYES-t igényelni és akkor tuti nem rúghat ki, amíg le nem jár a GYES?

Igen, én is úgy mentem el szülni, hogy nagyon várnak vissza és nagyon számítanak rám...

2012. jún. 28. 14:57
 9/9 anonim ***** válasza:
én mindenképp ezt tenném
2012. jún. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!