Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyed, szabi, teherbeesés,...

Gyed, szabi, teherbeesés, táppénz? Kirúghatnak?

Figyelt kérdés

2. gyetmekemmel vagyok gyeden szept. 15-ig. Gyedbe érkezett. A felgyúlt szabijaim 73 nap. Ha lejár a gyed kivenném a szabikat. Ezidő alatt szeretnék teherbe esni és a szabi után táppénzre menni szülésig. A munkahelyemre sose fogok visszamenni mert elköltözünk 50 km-re. Kirúghatnak táppénz alatt? Ha igen, gyedre jogosult leszek? Mennyire? Br. 138 a bérem de mindenkiét levették már nekem csak azért nem mert gyeden vagyok.

Köszi a vàlaszokat!


2012. máj. 12. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, az új törvény szerint bármikor kirúghatnak:(

[link]

2012. máj. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73nap szabid nem lehet,mert csak a gyed első évére jár,utána nem gyűlik tovább,ha akicsi a gyedbe született,ott már nem számolnak tovább szabit. Ne haragudj,hogy ezt mondom,de niért vagy olyan biztos abban,hogy abban a pár hónapban rögtön terhes maradsz? Ennyire nem lehet a dolgokat kiszámolni (de ez csak az én véleményem). Kérdésedre válaszolva IGEN kirúghatnak,sajnos. Már megtehetik. Ha úgyis babát akarsz,akkor még a gyed alatt próbálj teherbe esni.
2012. máj. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

73 napot a könyvelő számolt. Eddig 2* bejött hogy akkor estem teherbe mikor akartuk. (pg/53 peteérés figyelő)

Az első két gyerkőc közt 22 hó van most inkàbb 3 év felé szeretnénk. Ha szabi után terhesen kirúgnak mi lesz a táppénz/tgys/gyed alapja?

2012. máj. 12. 19:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne írjatok már butaságokat.

Kérdező, nem, nem rúghatnak ki, amennyiben bejelented a terhességedet.


Az igaz, hogy nem él a védelem a kicsi 3 éves koráig csak akkor, ha fizetés nélküli szabin vagy. De könyörgöm az új jogszabály (ami majd júliusban lép életbe) is megtartja a felmondási védelmet mind a várandósság, mind a táppénz idejére!

Az egyelten kitétel, hogy a védelem csak onnantól él, amikor bejelented (jelenleg még visszamenőleges a fogantatás vélelmezett időpontjáig).


Amúgy simán lehet 73 napod, nekem pl. 78 volt, mikor visszamentem.


Ha a következő baba születésekor méh megvan a munkahely, akkor jogosult leszel újra tgyásra, majd gyedre. És ne aggódj, ha teherbe esel, akkor írásban jelentsd be a munkáltatónak és onnantól védve vagy.

2012. máj. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, és a második babánál újra kezdik a szabi számolást, az ő esetében is jár a tgyás idejére, és a gyed első fél évére. MIndegy, mikor születik, gyedbe, vagy gyesbe.
2012. máj. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a gyerek 3 éves koráig nem rughatnak ki, de amint betölti a 3-at akár egy nappal is felmondhatnak, indok nélkül. sőt előre is bejelenthetik. Még gyesre is mehetsz. akkor sem mondhatnak fel. jó volna úgy teherbe esni,hogy mire lejár a gyed már mehetnél is táppénzre. ha nem akkor se szüntesd meg a munkaviszonyodat. jó lenne 2013 júliusig megszülni mert akkor az irányadó időszak a tgyásnál és gyednél az előző éved lenne, és mivel nincs 180 bérezett napod, ellátás pedig nem lehet a következő gyermek ellátásának alapja ezért ugyanaz lesz mint az előző. kb a gyeded akkor 71 ezer ft körül lenne.
2012. máj. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. máj. 14. 07:14
 8/8 anonim ***** válasza:

"akár egy nappal is felmondhatnak, indok nélkül." Indoklás nélkül SENKIT nem lehet kirúgni. EU-s irányelv, ezen bukott el OV kormánytisztviselői indoklás nélküli elbocsátás ötlete is - mert egyrészt alkotmányellenes, másrészt nem illeszkedik az eu direktíváiba, így ilyennel a tagállamok nem is élhetnek.


De az igaz, hogy azonnal felmondhatnak (hacsak nem áll fenn egyéb védelem).

2012. máj. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!