Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan szüntethető meg a...

Amazon0328 kérdése:

Hogyan szüntethető meg a határozott idejű munka szerződés?

Figyelt kérdés
Olyan problémám lenne,hogy elmentem dolgozni egy szépségszalonba.Aláírtam a próbaidős munka szerződést.2 hét után a főnököm azt mondta,hogy tul sok alkalmazott "van a nevén"így az anyja neve fog szerepelni a szerződésen...így át kell írni újra.Mivel én(naiv)megbíztam benne,ő elémtette a szerződést és kitöltöttem ismét az adataimat +aláírtam.A többi nem lett kitöltve....így otthon már határozott 1 évet írt.Magyarán ,átvert.Én nem mentem többet dolgozni,mert ez felháborított.Jelenleg 300ezret követel tőlem.Mit tegyek?Jogos ez?

2012. okt. 8. 15:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hogy irhatsz alá egy ilyen komoly szerződést anélkül, hogy elolvasnád azt?


Egyébként természetesen jogos a követelése. Nem maradhatsz csak úgy otthon, mert felháborit téged valami.. köteles vagy dolgozni, ha már egyszer aláirtad a szerződést.

2012. okt. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ja és a legfelső kérdésedre, hogy hogyan szüntethető meg: rendes felmondással, azt hiszem, 30 nap a felmondás napjától számítva. Addig természetesen be kell járnod dolgozni.
2012. okt. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ha aláírtad, akkor jogos, az 1 évre eső béredet ki kell fizetned, ha nem dolgozod le.

Már abba nem kellett volna belemenned, hogy az anyja nevén dolgozol, hiszen így nem vagy biztosított és egy ellenőrzés során még meg is büntethetnek.

2012. okt. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Golan Trevize ***** válasza:

"Én nem mentem többet dolgozni,mert ez felháborított."


Na, ez aztán bölcs, és érett megoldás volt...


A követelése jogos, és nem tudsz mit tenni, kifizeted.

2012. okt. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ja csak a másik szerződésre is azt mondta ,hogy ugyanolyan próbaidő lesz ,mint az előzö és akkor sutyiban módosította.
2012. okt. 8. 16:28
 6/17 Golan Trevize ***** válasza:
És a próbaidő változott?
2012. okt. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Golan Trevize ***** válasza:

Meg különben is:

felnőtt ember hogy írhat alá szerződést anélkül, hogy elolvasná???

És ha az lett volna benne, hogy te fizetsz minden hónapban 100000 Ft-ot, azt is aláírod?

2012. okt. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
úgy látom nem értitek ezt az egészet....köszi a válaszokat
2012. okt. 8. 16:37
 9/17 A kérdező kommentje:
valaki olyan írjon,aki érti is amit kérdezek,köszi
2012. okt. 8. 16:38
 10/17 Golan Trevize ***** válasza:

Értem én, mit kérdezel, és válaszoltunk is rá, csak te nem érted a válaszokat.

Megszegted a munkaszerződést, és ezért fizetned kell. Igen, jogosan.

2012. okt. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!