Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért azok csalnak inkább a...

Miért azok csalnak inkább a BKV járatain, akik megtehetnék hogy megvehetnék a jegyet, de még sem teszik?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 09:53
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
14%
a számlák és kaja az első, egy dolgozó embernél ezek szerepelnek az első helyen, ezért nem emelik le csak úgy a teszkóból a kaját. viszont ha nem használod a városban a bkv-t, akkor dolgozni sem tudsz menni, ezt kéne felfogni, de ugye nem mindenkinek van annyi agya.
2011. szept. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim válasza:
0%
Egyetértek az előttem szólóval. ha nincs pénzem a BKV-ra, akkor hogyan jussak el az iskolába? Gyalog kb. egy óra lenne, biciklivel nem merek menni, kocsink nincs. Most akkor gyalogoljak minden reggel két órát csak azért, mert a BKV-nak hiányzik az én 640 ft-om? Basszus, ennél még kajapénznek is kevesebbet kapok egy napra! Ráadásul a nyakunkon a költözés, ilyenkor még jobban össze kell húznunk magunkat. A pénzspórolási lehetőségek: ne egyek, ne fizessünk lakbért, ne fürödjünk meleg vízben, ne legyen villany vagy ne vegyünk jegyet? Nem mindenki él úgy, ahogy ti, kedves sznob válaszolók.
2011. szept. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve még azér kellett jegyet venni, hogy a 100 kilós,rajtunk kövérre hízott személyzetis Izabella vagy hogy is híjják, megkapja a száz millás végkielégítését és utána is ott melózzon tovább. na meg jusson a többinek is.

Ma már legalább rendet tettek ott fent is.


Szóval már érdemes jegyet venni mer nem azok ülnek ott se

2011. szept. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim válasza:
3%
Én vagyok az a bizonyos 12:42. Hát nem gondoltam volna, hogy ennyi választ kapok, pláne nem azt, hogy ennyire fröcsögni fog a gyűlölettől. Szerintetek az, aki kifizeti a bkv bérletet sznob és burzsuj, vagy mi? Nem tudom mennyi egy diákbérlet, de az olyan 4000 körül lehet, ez már nem olyan vészes nem? De itt valaki tényleg rátapintott a lényegre: ez egy alapvető erkölcsi probléma. Használod és fizetsz, vagy nem használod és nem fizetsz, illetve viseled, ha megbüntetnek. Ez itt nem olyan, mint a Nyomorultak című könyvben az éhenhalás - lopás dilemma, ott még érthető. A tömegközlekedés a modern kor egyik eredménye, én is megvagyok nélküle. És elmondom, hogy engem és testvéremet egyedül nevelt édesanyám, tehát én se burzsuj gyerek vagyok. Azóta tudok magamról gondoskodni és külföldön élek, mert tettem érte, megtanultam 3 idegen nyelvet és jól keresek. Az a baj, hogy sok ember otthon csak sír, hogy nem lehet előre jutni, holott csak akarni kell. Egyébként meg aki sokra viszi otthon, az is bliccel, ahogy a kérdés eredetileg szól, és ez ugye szomorú. Nagyon sajnálom, ha valakinek nehézséget jelent kifizetni a BKV-t, de ha minden ingyen lenne, akkor megint beköszöntene a kommunizmus, ezt kellene megérteni. Ez itt már kapitalizmus, itt nincs többé gondoskodó állam.
2011. szept. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!