Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért azok csalnak inkább a...

Miért azok csalnak inkább a BKV járatain, akik megtehetnék hogy megvehetnék a jegyet, de még sem teszik?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 09:53
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
89%

Az a baj, hogy mindenki azt hiszi, hogy a bkv alanyi jogon jár. Pedig erről szó sincs.


Oké, előfordul az emberrel, hogy valamilyen ok miatt bliccelnie kell. Velem például olyankor, amikor reggel veszem észre, hogy lejárt a bérletem. Ilyenkor bebuszozom a bérletpénztárig, de ezt el tudom számolni a lelkiismeretemmel, hiszen tudom, hogy ott úgyis megveszem az aznapra érvényes bérletet.


De amikor valaki úgy véli, hogy a bkv nem éri meg az árát, ezért nem vesz egyáltalán jegyet, azt elítélem. A boltból sem hozom ki a 150 ezres plazmatévét, mondván túlárazták. Ha nincs rá pénzem, akkor inkább megveszem az olcsóbb, képernyőset.

Aki sajnálja a pénzt a bkv-ra, az ne szálljon fel. Menjen biciklivel, autóval, gyalog. Magyarán vigye az olcsóbb tévét.

2011. szept. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
31%

"Aki sajnálja a pénzt a bkv-ra, az ne szálljon fel. Menjen biciklivel, autóval, gyalog. Magyarán vigye az olcsóbb tévét."


nah ez itt ami egy igazi nagy baromság.

A BKV monopolhelyzetben van. Épp az a helyzet, hogy az ember rá van kényszerülve.


Autó+jogsi+benzin nem olcsóbb, főleg mert meg kell venni a járgányt amire már nincs pénz egyszerre.


A bringa olcsóbb, és még egyet is értenék vele. a probléma, hogy BP-n nincs elé bicikliút, ha át akarsz menni a város másik végébe, akkor autók között kell menned, persze te lesajnálod aki ezt veszélyesnek tartja, talán az sokkal elfogadhatóbb, hogy az ellenőrök között evickéljen az ember, mint, hogy egy autó kenje szét az úton.


A gyaloglás pedig kiesik, hisz nem lehet minden reggel 2 órát gyalogolni egy munkahelyre és este haza, akkor az embernek nem marad ereje dolgozni, izzadtan, fáradtan érkezik be, stb.


A tömegközlekedés lenne a nyerő, nem arra van kitalálva, hogy azon nyerészkedjen bárki is.

Ha valóban az lenne a cél, hogy mindenki meg tudja fizetni és el tudjon jutni A-ból B-be, akkor lenne külön busz, metró, villamos stb jegy, és külön már olcsóbb lenne. Esetleg lenne megállótól megállóig váltható jegy. Mekkora befektetés lenne? Tudom az mszp-fidesz kormányzás alatt ez egy évnyi költségvetés, de valójában nem egy katasztrofális összeg ezt bevezetni, de ugye senkinek se érdeke, hogy MI jól járjunk, hisz úgyis kinyírjuk mi itt egymást, senki sem foglalkozik a valódi bűnösökkel.

2011. szept. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim válasza:
86%

Szerintem szánalmas dolog lopkodó politikusokra mutogatva lopkodva élni (mert ugye bármilyen szolgáltatást fizetés nélkül igénybe venni lopás, ez alól a BKV sem kivétel). Hofi is megmondta: korrupció az, amiből engem kihagynak. A magyar kisember sokszor úgy érzi, feljogosítja őt a csalásra az, hogy más emberek is csalnak. Ez talán az egyik legbutább dolog a világon. A jegy ára nincs arányban a szolgáltatással? Akkor mennyi lenne az az összeg, amit kifizetnétek egy jegyre? Menjünk le 150 Ft-ra? Vagy legyen csak egy 100-as? Sose lehetne eléggé lemenni ahhoz, hogy a bliccelők ki legyenek elégítve. De egyébként a 300 forint is kevés, mert a BKV minden évben negatív profitot termel így is. Ami azt jelenti, hogy az adófizetők pénzéből megy a hiány pótlása, mely hiány kevesebb bliccelő esetén természetesen csökkenne.

Járt már valaki Londonban? Ott sokféle nemzet él, sokféle kultúrával, nem mindenki fizetné be a pénzt az utazásért. A Metróban chippes rendszer van, nem tudsz bemenni kártya nélkül. A buszon meg csak az első ajtónál lehet felszállni, ahol lehúzod a kártyád a sofőr szeme láttára, vagy leperkálod a lóvét és utazol. Ott nincs lehetőség se bliccelni. Persze más kérdés hogy egy agyontömött Combinon ezt nem lehet megcsinálni Budapesten, de örülnék, ha a bliccelők ki lennének iktatva. Ha kevés a pénz, lehet esetleg aznap egyel kevesebb sört felhörpinteni a kocsmában, vagy letenni a cigit, és máris összejönne 1-2 BKV jegyre, vagy a havi bérletre. De sajnos ilyen prédikációval nem lehet semmire menni olyanoknál, akik erkölcsileg alacsony színvonalon vannak. Becsületesnek lenni nem azért kell, mert anyagilag megéri, hanem hogy ember maradj. Ilyen egyszerű.

2011. szept. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
16%
1-3 megállóra tényleg hülyeség bérletezni, jegyezni. És sokszor nehéz eljutni olyan helyre, ahol lehet jegyet venni.
2011. szept. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
30%

A BKV-t jórészt az adónkból tartják fent.

Akkor pedig már megfizettem a szolgáltatás árát. Miért is fizessek megint? Olyan ez mint a vizitdíj és TB díj. Ha fizetem a TB-t, minek fizessek vizitdíjat? Ilyen alapon tényleg jogos lenne a vizitdíj, nem volt hülye az a Gyurcsány annyira.

2011. szept. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
25%
Igen a Bkv veszteséges ezért vegyétek csak a jegyet meg bérlett!! nem baj hogy 100 millákat fizetnek ki Bkvs vezéreknek végkielégités és bónusz és egyéb juttatás gyanánt!!! Attol nem leszek ember mert lógok a Bkvn??? Ha fizetek érte nem is keveset kapjak valami el lenszolgáltatást és gondolok most arra pl.: Az 5perces járatokra ne fél órát várjak,télen hidegebb van rjta mint kint, vagy felse férek rá . ha felférek nyomorgok nyáron megdöglök, büdös retkes,és nulla közbiztonság!!!! igaz elvissz Á-B de drága is!! Szovl ha ezen mulik én nem vagyok ember bár nem ütökle senkit és nem lopok boltból !!!
2011. szept. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
83%

Már leírtuk, az alapvető értékrend szerint, ha igénybe veszel egy szolgáltatást, akkor fizetni kell érte.

Ha nem fizetsz érte, akkor vállald a kockázatát, hogy megbüntetnek. Viszont az ingyen útért cserébe húzd meg magad és ne reklamálj a helyzet miatt.

Nem kell szidni a BKV-t, egyszerűen nem kell használni.

2011. szept. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim válasza:
16%

Kedves tegnapelőtt 12:42!

Képzeld el, hogy az anyám halálra dolgozza magát, hogy tudjunk enni, ki tudja fizetni az iskolám előkészítőjét és a tankönyveket. Ezek mellett a BKV már nem is tűnik olyan nagy dolognak, ugye? Pedig az. Ha az anyám letenné a cigit, akkor is b.aszhatnánk azt a napi 500 forintot, amiből még iskolába és onnan haza sem tudok utazni. Inni, koncertre körülbelül kétévente jár el a barátaival. Ha azt gondolod, hogy "ó, milyen elkényeztetett p.icsa ez a gyerek, hogy az anyja mindent feláldoz érte", akkor tájékoztatnálak, hogy akkor vesz nekem új ruhákat és/vagy cipőket, ha a régit kinőttem. Egy retkes kertes háznak a sufniját béreljük egy f.asztól, de szerencsére októberben már költözünk. Télen a számla a 110e-t is elérte havonta. Még azt sem lehet mondani, hogy a kajára megy el a pénz, mert a zacskós levesben, mirelit karajban és csirkében, valamint néha a téliszalámiban nincs semmi különleges. Félre ne értsetek, nem sajnáltatni akarom magam, csak meg szeretném mutatni, hogy nincs mindenkinek olyan csilivili élete, mint neked, hogy meg tudja fizetni a BKV-t. Sőt, a többség albérletben nyomorog és egyedül neveli a gyerekét, gyerekeit. Ha most azt mered mondani, kedves 12:42, hogy mi a f.aszért kellett gyereket vállalni, akkor megkérdezném, hogy te tényleg ennyire egyedül vagy, és ilyen ingerszegény az életed, hogy nem tudsz mást csinálni, csak a gyakorikérdéseket olvasni, és leb.aszni az első embert, aki az utadba kerül? Ja, és a BKV-nak meg üzenem, hogy ha nem vették volna még észre, minden egyes emeléssel csökken a bevételük. Nem kérek túl sokat (szerintem), ha azt mondom, hogy legyen olcsóbb egy százassal a jegy, és meglepődnének a hirtelen bevétel-ugráson. Hát még, ha 100 ft lenne egy jegy! Ja, és visszatérve rád és rám, kedves 12:42, nem kapok zsebpénzt, hanem munkával keresem meg azt, amit édességre költök.

Mindent összevetve köszönöm szépen, hogy így felb.asztad az agyamat pont a szülinapom előtti éjjelen. Igazából én nem értem, hogy miért vártam normális kommenteket.

Ja, és bliccelők, ne törődjetek az ilyen sznob f.aszfejekkel!

2011. szept. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim válasza:
22%
én azért lógok a bkvn, mert nincs munkám, se pénzem.
2011. szept. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
79%
de akkor ilyen alapon a teszkóban is leemelhetnénk a terméket a polcról és kisétálhatnánk, hogy bocs, de nekem erre nincs pénzem, de azért elviszem...kb ugyanez a bkv is...ha nincs rá pénzem, nem használom...
2011. szept. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!