Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért azok csalnak inkább a...

Miért azok csalnak inkább a BKV járatain, akik megtehetnék hogy megvehetnék a jegyet, de még sem teszik?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 09:53
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:

Egy középkorú, jól öltözött úriember nem volt hajlandó utazási jegyet felmutatni és a következő megállónál leszállt a járműről. A szembe lévő bankba ment, feltételezhetően ott dolgozik.


Ha van pénze, akkor miért nem képes megvenni a menetjegyet?

2011. szept. 12. 09:56
 2/34 anonim ***** válasza:
19%
Én a munkahelyemtől 3 megállóra lakom, és 3 megállóért nem fogok jegyet venni.
2011. szept. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
18%

Mert van pénzem kifizetni a büntetést is. Egy teljes évtizeden keresztül jegy nélkül utaztam és nem kaptak el soha. Ha minden évben egyszer megbüntetnek, még akkor is megérte volna.

Akik viszont nincsenek abban a helyzetben, hogy megvegyék a jegyet, azoknak a büntetést még nehezebb kifizetni.

2011. szept. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
80%

általában igaz, hogy azok sikkasztanak, lopnak, csalnak, akiknek amúgy is van...ők vannak közel a fazékhoz, a pénzük által felhatalmazva érzik magukat mindenre...

köszönjük az első hozzászólónak, hogy megosztotta, hogy jegy nélkül utazik...élősködő csökevény...ennyit tudok mondani

2011. szept. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
25%
10:07- csak úgy mondom, hogy az emberek(főleg a fiatalok) túlnyomó többsége jegy nélkül utazik
2011. szept. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, attól, hogy van egy ilyen ember, aki simán vehetett volna jegyet, de még sem tette meg, miből gondolod, hogy mind ilyen?


Szerintem csak egyszerűen egy beképzelt, önelégült, seg*fej volt, aki nagyon nagyra van magával. Láttam már ilyet. Egyszer bent voltam az Auchan-ban a családommal vásárolni és volt ott valami öltönyös, nyakkendős vezérigazgató, vagy ki a tököm és pont akkor cseréltek ki egy hirdetést egy kis daruval a szomszédos pénztárnál, mint amelyiknél ő volt, a faszi meg rendesen elkezdett ordítani, hogy ő milyen fontos személy és nem fogja eltűrni, hogy az ő felsőbbrendű életét veszélyeztessék ilyen senkiházi nyomorultak, mint az itt dolgozók. Szegény gyerek nagyon megszeppent, aki a munkát végezte, pedig neki ez volt a dolga, már többször is láttam ilyet és senkinek nem lett baja belőle, de ő azért ordított, mint egy idegbolond.


Vannak ilyen emberek, nem tudom mit lehetne velük csinálni. Én a személyes körömben is ismerek sajnos ilyeket.

2011. szept. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
98%

Nekem bérletem van, és hidd el, teljesen más érzés nyugodtan utazni és röhögni a megbüntetett embereken.

Egyébként, ez egy szolgáltatás, amit ha igénybeveszel, fizetni kell érte. Vagy ne vedd igénybe. De ha jegy vagy bérlet nélkül utazol, és megbüntetnek, ne reklamálj.

Kíváncsi vagyok, mit szólna a 10:00-ás hozzászóló, ha azt mondaná a munkáltatója, hogy nem fizeti ki a munkáját, mert úgyis hülyeségekre költené a pénzt.

2011. szept. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
91%

Aki anyagilag nehéz helyzetben van, az általában úgy gondolkozik, hogy inkább megveszi a jegyet, így biztosan nem kap büntetést.

A diákok más tészta, nekik általában lenne pénzük bérletre, és a diák még meg is éri. Csakhogy fiatalok, lazábban veszik a dolgokat és szeretik a "kihívásokat". Ettől még nem jó, csak ez van.


Első: ha olyan rövid távnak gondolod azt a 3 megállót, akkor miért nem mész gyalog? Max. félóra alatt odaérsz. Nem kötelező a bkv-t használni, de ha már használod, akkor tessék fizetni érte. Hiába ez a magyar mentalitás, te is csak lopsz, ahol tudsz..

2011. szept. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az az ember csak egy vigéc volt ! Főleg, ha bankban dolgozott. Az egy tévhit hogy minden jól öltözött elegáns ember jómódú, lehet hogy egy vasa sincsen. Nagyon sok üzletkötő van most már hazánkban is és az jutalékos és alig lehet belőle elvegetálni, azonban ott megkövetelik az eleganciát ! A rajta lévő öltöny, cipő és az alkalmi hajzselé az összes vagyona.
2011. szept. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
22%
Szoktam BP-en járni, de a jegyet nagyon drágának tartom, hogy menjek 5 villamos megállót (10 perc - 300 forint vagy mennyi). Olcsóbb lenne megvenném.
2011. szept. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!