Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha lehetőséged volna, hogy 1...

Ha lehetőséged volna, hogy 1 törvényt alkoss, amit azonnal el is fogadnak és életbe is lép, mi lenne az az 1?

Figyelt kérdés
Csak Magyarországra vonatkozólag.
2011. júl. 31. 09:55
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
88%
Tényleg eltértünk a kérdéstől, elnézést a kérdezőtől. Minden jót neked is.
2011. júl. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
Igen staje, a politika az ami megosztja az embereket, mert minden rossz annak a származéka, mondják a legtöbben. Pedig ez messze nem igaz, nekem sem minden jómódú barátom elvakult Fideszes, van akit még csak nem is érdekel a politika. Tőled is elköszönök, további szép napot, ami még hátra van belőle.
2011. júl. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
56%
Vissza a sorkatonaságot.
2011. júl. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 son of satan ***** válasza:
Jézusom, sorkatonaság........................Én nem igazán alkotnék semmilyen törvényt, jó itt szinte minden ami van. Talán a cigánykérdésre találnék ki valamit, de hogy mit azt nem tudom.
2011. júl. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 A kérdező kommentje:

kolopele, nem értetted meg, én azt akartam elmondani, hogy a kapitalizmusban sokszor a magunk érdekét helyezzük előrébb a közösség érdekénél, valaki azt mondta, hogy bizonyos kérdésekben csak azok az emberek döntsenek, akiket érint egy szavazás, ne szóljon bele mindneki. Nekem ezzel az a bajom, hogy ha érint is a szavazás akkor is a saját jólétem felől közelítem meg a kérdést, a saját érdekeimet helyezem a többiek érdeke elé. És ez sajnos nagyrészt így van ma már, meg talán régen is így volt, ez köszönhető részben a kapitalizmusnak, ahol magadnak kaparsz. De nem kapitalizmusban (most direkt nem neveztem meg rendszert)?


Ha lehet akkor jó lenne, ha a kérdésre válaszolnának az emberek, nem kellene minden harmadik kérdésnél kolopelével vitázni. Igazából a válaszokból kitűnik, hogy az embereket mi zavarja a legjobban a jelenlegi rendszerben, és sokakat a közbiztonság meg a nehezen megszerezhető pénz. Ez érthető.

2011. júl. 31. 19:42
 56/63 anonim ***** válasza:
Ne haragudj kérdező, nem tehetek róla hogy az életben és itt sem hagyok senkit hidegen. Valahogy mindenki velem akar társalogni, vitatkozni. Soha nem én kezdem.
2011. júl. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:

Kösz a választ(kapitalizmus).

A gyakorlati kapitalizmus szerintem kisebbség hatalma a többség felett, szavazás alapján nem kerülhetne hatalomra az önzőség szellemisége.

Nem érintettek szavazatai most "megvehetők" akár, de nem lehetne megvenni, ha érvénytelen lenne.

Én még kitartok :) Vagy a sör vagy ez :)).

2011. júl. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
Azt is mondhatnám én, és te és mindenki a saját érdekeit helyezi a szavazás elé ugyan, de ettől még nem lesz hatalma a csak saját önző érdeknek. Csak ha a többség úgy szavaz, és a közösség nem fog hosszú távon önmaga ellen dolgozni.
2011. júl. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 A kérdező kommentje:

"Azt is mondhatnám én, és te és mindenki a saját érdekeit helyezi a szavazás elé ugyan"

Látod, minden szavazás érdekszavazás. Legyen az helyi polgármester, vagy 4 évenkénti országos.


"ettől még nem lesz hatalma a csak saját önző érdeknek"

Nem hatalomról van szó, meg nem egyéni érdekről, hanem arról, hogy az emberek nagy része mindig érzelmi alapon szavaz, és az emberek nem tudnak jól dönteni, emiatt én sosem kérdezném meg a véleményüket 4 évente.

2011. aug. 1. 10:21
 60/63 anonim ***** válasza:
Hozhassak még annyi törvényt amennyit akarok.
2011. aug. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!