Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha lehetőséged volna, hogy 1...

Ha lehetőséged volna, hogy 1 törvényt alkoss, amit azonnal el is fogadnak és életbe is lép, mi lenne az az 1?

Figyelt kérdés
Csak Magyarországra vonatkozólag.
2011. júl. 31. 09:55
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
Az ingyen sör valóban nem rossz ötlet, de én akkor inkább a visszaeső bűnöző családok átvizsgálását és gettóba zárását kérném.
2011. júl. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 A kérdező kommentje:

10:09

Más problémák is vannak, de a biztonság első helyen áll, ha az megoldódik, akkor a többi "hiányosságot" már könnyebb lesz kezelni.



10:09

Az azonnali halálbüntetéssel 1 gond van, hogy az igazságszolgáltatás olykor téved. Én azt támogatom, hogy a harmadik büncselekménynél automatikusan akasztás legyen a bünti, lényegtelen, hogy mit követett el. Viszont a lopást azt másként kezelném, mert akinek nincs munkahelye és segélyt sem kap, az miből éljen? Tehát a halálbüntetés csak akkor vezethető be, ha az ország elért egy bizonyos szintet, és mindenkinek biztosítja a munkábajárás lehetőségét, aki megtagadja a normális munkát (nem a közmunkát) az nem tudom mit vár.

A börtönök pedig legyenek munkatáborok, a legrosszabb intézmény egy ember számára, ahova soha nem akar majd bekerülni.


10:11

Ha felpörög a gazdaság, lehet róla szó :)


10:14

A sörnek jó hatása is van a szervezetre, nem csak részegséget okoz. De akkor már lehetne a bor is :)



10:15

Sok "jogvédő" nem támogatja a halálbüntetést, de azt elfelejtik, hogy az usa több államában még ma is van, és olykor annyi mérget pumpálnak az emberbe, hogy az egy lovat is kifektet. Ez ellen a jogvédők nem kampányolnak, csak itt nálunk... érdekek, érdekek...


10:38

A nevelés elsősorban a szülő feladata, másodsorban a tanáré. Ma a szülők nagy része tényleg csak a szülés feladatát látja el, de alapdolgokat nem hajlandóak megtanítani a gyereküknek, így sok tanár nem tud velük mit kezdeni. De tény, hogy az oktatást is át kell szervezni, a tananyag sokszor felesleges elemeket tartalmaz, és az életre való felkészítést mellőzi.


10:55

Visszaesőknek halálbünti.


10:58

No comment :)

2011. júl. 31. 11:11
 13/63 anonim ***** válasza:
48%
minden korülmények között INGYEN SÖR!
2011. júl. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
47%
az ingyen sör ezek közül az egyetlen értelmes ötlet!
2011. júl. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:

A halálbüntetés visszatartó ereje cseppet sem triviális. Hazánkban már volt halálbüntetés, volt kivégzés is, mégsem tartottak az emberek tőle. Gondoljunk csak bele a betyáréletbe, amely elég meghatározó volt az országunk történelmében. Ott még csak bíróság sem volt, a betyár ha lopott és "elkapták", szinte biztos, hogy nem élte túl a találkozást... Mégsem "rettentette" el az embereket a betyárélettől.

Hasonlóképpen nézzünk csak körül az országokban, pl. az USA-ban, ahol halálbüntetést is kiszabhatnak egyes államokban, ott is elég durvák a bűnügyi statisztikák.

Az csak parasztvakítás, hogy a joghátrány, amelyet az adott tett okoz, az "hátráltatja" az elkövetőt. Nem igaz, főleg nem olyan cselekményeknél, ahol akár kiszabható lenne a halálbüntetés. A gyilkosságok előre kitervelten, gondatlanságból vagy hirtelen felindulásból történnek.

Kitervelt gyilkosságnál értelemszerűen minimális szerepe van a joghátránynak, hiszen kellő oka van az elkövetőnek ahhoz, hogy megtegye (pl. nem ép elmeállapot, túl erős indulati háttér stb.). Itt nem azon fog gondolkodni, hogy jajj ezért felakasztanak. Kb. "le sem kakilja."

Hirtelen felindulásból elkövetett gyilkosságnál mindenféle joghátrányt át nem gondolva történik meg a tett, szintén nem lesz "visszatartó erő" a halálbüntetés, hiszen ideje sincs az elkövetően átgondolni a tették. Maximum annyit ér el vele a jogalkotó, hogy az így elkövetett gyilkosságok felderítési ideje sokkal hosszabb idő lesz, hiszen az elkövető utólagosan átgondolva valószínűleg mindent el fog követni, hogy ne derüljön ki.

A gondatlanságból elkövetett emberölés esetén kettős a mérce. Itt esetleg lehet visszatartó erő az esetleges joghátrány, de kizárólag akkor, hogyha az elkövető tisztában lehet tettének súlyával. Csak sokszor ez nem így van.

2011. júl. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
100%
ingyen sör nem oldaná meg a problémákat, de jól esne:)
2011. júl. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
82%

A halálbüntetésre gondoltam én is elsőnek, de azzal a gond, hogy visszavonhatatlan. És van olyan, hogy valakit tévesen ítélnek el, és ez csak 20 év múlva derül ki. Kiengedni valakit 20 év jogtalan börtön után szintén kegyetlen, de legalább ki lehet engedni, mert él még.


A kérdés egyébként nagyon érdekes, szinte az első a gyakorikérdések politika rovatában, aminek van is értelme :)

2011. júl. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
44%
nah jó akkor legyen ingyen bor xd
2011. júl. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
76%

Mindenki számára kötelező lenne egy betétet nyitni, amire a fizetése 10%-át köteles havonta átutalni.

A betét vagy számla bármilyen lehet, amit az állampolgár kiválaszt, tehát nem valami állami cucc.


Erről a számláról akkor lehet levenni pénzt, ha az illető munkanélküli lett. Havi egyszer, maximum az előző munkahelyén lévő nettó fizetésének a 60%-át.

Kivétel ez alól, ha a számlán már több mint hat havi jövedelme halmozódott fel. Ekkor is köteles tovább fizetni, ám levehet róla pénzt, havonta egyszer, és kizárólag a hathavi jövedelmén felül lévő részt.

Az adóbevallásában mindenkinek nyilatkoznia kell erről a számláról, mondjuk csatolni a számlakivonatot vagy ilyesmi.


Azért csinálnám ezt, mert tapasztalataim szerint a magyarok nem értenek a pénzhez még olyan szinten sem, hogy megértsék, fontos előre gondolkozni. Talán ha rákényszerülnek, hogy félretegyenek, akkor rájönnek, hogy ez jó dolog.

2011. júl. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 A kérdező kommentje:

11:21

"A halálbüntetés visszatartó ereje cseppet sem triviális."

Én nem a visszatartó erejéről beszélek, mert nem megelőzésként akarom használni, hanem szelektálni akarok. Szerintem egy társadalomban olyan emberre nincs szükség, aki ölne, de a halálbüntetés elrettenti, ezért inkább csak jól megveri a másikat, azért meg a törvény szerint úgysem kap kötelet. Én a halálbüntetéssel szelektálnám az olyan embereket, akik még nem értek meg arra, hogy a közösség hasznos tagjai legyenek. Emellé persze kell egy normális oktatási, nevelési rendszer.



"Mégsem "rettentette" el az embereket a betyárélettől."

A betyárvilágot én nem hasonlítanám a 2011-es helyzethez, és nem elrettentésnek szánom az akasztást. Annak nincs értelme, hogy megfélemlítsük az embereket "így jártok, ha bűnöztök", mert attól még ott lappang benne a rossz, de fél megtenni. Én az akasztással azt szeretném elérni, hogy egy idő után csak olyan emberek maradjanak a társadalomban, akikben semilyen rossz ártó szándék nincs a másikkal kapcsolatban.



"Hasonlóképpen nézzünk csak körül az országokban, pl. az USA-ban, ahol halálbüntetést is kiszabhatnak egyes államokban, ott is elég durvák a bűnügyi statisztikák."

Az 50 államból 38-ban van, 12-ben nincs ilyen büntetés. Azt viszont nem tudom, hogy melyik államban miért adnak halálbüntetést.

2011. júl. 31. 11:46
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!