Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha lehetőséged volna, hogy 1...

Ha lehetőséged volna, hogy 1 törvényt alkoss, amit azonnal el is fogadnak és életbe is lép, mi lenne az az 1?

Figyelt kérdés
Csak Magyarországra vonatkozólag.
2011. júl. 31. 09:55
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:

Aha, szóval akkor a példádat tovább számolva 15 csalót kellene keményen megbüntetni ahhoz hogy 10 ezer becsületes ember jobban élhessen (vagy csak simán megélhessen) 15 éven keresztül. Hmm. Úgy néz ki tényleg én nem értem a lényeget.


Lehet hogy az üzleti életben marhára jártas vagy, de mint ember nem érsz semmit ha nem érted hogy egy államnak azt kell segíteni aki rászorul, és azt büntetni aki évtizedeken óta az államtól lopott pénzből veszi a 20. autóját. Jelenleg ez fordítva történik, de úgy látszik be kell iratkoznom egy "Legyen jártas az üzleti életben" kurzusra hogy megértsem ez miért is van rendben.

2011. júl. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
* évtizedek
2011. júl. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
41%
Nagyon is igaz kedves staje, ezt már én is hangoztattam eleget, hogy azzal hogy én ilyen szintet értem el azzal lassan közel 200 családnak adok biztos megélhetést, és valóban, ezt már tekinthetjük közösségnek, de mint azt látni a százalékomon, nem sokan díjazták. Általában mindenki csak azt nézi a vezető mennyit keres. Persze az akkor is tény, hogy legalábbis az elején mindenki a saját érdekei miatt kezd bele bármibe is. Ha valaki azután eljut egy olyan szintre mint én is, akkor már sokkal inkább az újabb sikerek és a munkahelyek létrehozása jelenti a nagyobb kihívást. És persze minél több az elégedett ember, annál jobb a légkör bárhol is van az ember.
2011. júl. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
kolopele boccs, mint ember nem kellett volna rólad véleményt mondanom, durvábban jött le egy kicsit mint szántam. nem ismerlek, sorry.
2011. júl. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
Nem igazán látom értelmét kedves kmd, hogy továbbra is vitatkozzunk, mert az való igaz, a rászorultakon kell segítenie elsősorban az államnak, csak éppen ezt szerinted kiknek az adójából fedezik? Amikor van egy csomó munkanélküli, akik dolgozni sem akarnak, vagy az a másik "réteg" akik szülik a gyerekeket egymás után a támogatásokért, azt én, meg te, meg akik rendesen dolgozunk tartsuk el egy életen át? Mi, akik letettünk már valamit az asztalra, és keményen és becsülettel dolgozunk, fizetjük amit fizetnünk kell, ugyanúgy háboroghatnánk, hogy elvesznek tőlünk egy halom pénzt, pedig nincs se csalás, se lopás, és ennek jó részét odaadják azoknak akik még dolgozni sem hajlandóak. Ha tudnád, hogy pl. a beteg gyerekeknek mennyi pénzt szoktam átutalni, igen csak csodálkoznál. Ők nem tehetnek szegények semmiről, egy felnőtt munkaképes ember viszont nagyon is felelős a sorsáért. Tudod, több szemszögből is lehet vizsgálni a dolgokat. Nem kell mindenkit aki gazdag az "államtól lopott" kategóriába sorolni. Azokat természetesen meg kell büntetni, ahogy mindenkit aki adót csal. Ne haragudj, de te ezt nem akarod valamiért megérteni. Attól hogy vannak emberek akik nem tisztességesen lettek gazdagok, attól még másnak is be kell a törvényt tartaniuk. Ráadásul ne hidd azt hogy attól hogy megbüntetnek néhány sikkasztót attól majd jobb lesz a kevés keresetűeknek. Az a pénz nem oda fog menni.
2011. júl. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
Közben láttam hogy reagáltál. Végül is én nyitott vagyok, beszélhetünk még ha esetleg akarod. Valóban nem ismerhetsz, ahogy én sem téged. Szóval sajnálom én is.
2011. júl. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
Adót meg szerintem is mindenkinek fizetnie kellene, egy jogállamban nincs olyan, valakire nem vonatkozik egy törvény (pl. ha nincs halálbüntetés, akkor egy sorozatgyilkost sem lehet kivégezni). Nem az adóval van a baj, hanem azzal, hogy igazságtalan, tényleg nagyon kevés vállalkozás, ahol az adó befizetése után sok cégvezetőnek jó ha marad annyi pénze, hogy megérje tovább csinálni. Szerintem nem új törvények kellenének, hanem a régieket kellene betartatni rendesen.
2011. júl. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
100%
Staje, az a baj, hogy kevés a tisztességes vállalkozó. Hozzám még annyian jönnének dolgozni, mert nálam az átlag fizetés 300 ezer nettó, részben külföldi érdekeltségű a gyár, és amit kifejlesztettem az szintén egyedülálló, és így ezt megtehetem. De amikor mást sem látok csak hogy valakik háborognak, meg azt mondják élj meg te ennyiből mint én, akkor elkap kissé a méreg, ugyanis én is megtehetném hogy azt mondom minimálbér, ha nem kell jön más. Nem lenne hiány dolgozókból akkor sem. És pont itt a baj, hogy több cég is volna abban a helyzetben, hogy magasabb fizetést adjon, egyáltalán BEJELENTSE 8 órára a munkásait, de kihasználják a helyzeti előnyüket. Ezeket a dolgokat már több oldalon is leírtam, a fórumozók meg annyit láttak ebből hogy én itt hencegek. Ezért is a remek százalékom. Az meg hogy a Fideszt pártolom felért egy bűnténnyel.
2011. júl. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:

Jó, tényleg hagyjuk mert már a tárgytól is nagyon eltértünk. Annyit mondok, hogy ha az állam több pénzt akar akkor az így is úgy is azokat fogja érinteni, akik becsületesen élnek és adót fizetnek. Ennél lenne sokkal jobb, ha mondjuk kivennénk az egyenletből a 10 gyerekes cigányt meg megbüntetnénk a milliárdos vállalkozót (értem hogy nem mindenki aki gazdag lopott, én azokról beszélek akik igen. Nem vagyok irigy arra aki gazdag ember, mert ha becsületes vagy, akkor azt csak nagyon sok munkával lehet elérni. És aki sokat dolgozik attól én nem sajnálom a jutalmat. Én azt utálom aki lop az államtól, gazdag lesz a lopott pénzből, és azért hogy az állam az ő nemfizetését kompenzálja elvesz attól még 5ezer forintot aki keres mondjuk 90et. Nekem ettől fordul fel a gyomrom.) akkor máris sokkal jobb lenne azoknak, akik megérdemelnék hogy jó legyen nekik (dehát ez megint teljesen szubjektív ugye hogy ki érdemli meg).


Najó, béke veletek

2011. júl. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
Kolopele azt kell mondjam, hogy le a kalappal, amiket ide leírt magáról/vállalkozásáról, nem semmi (pozitív értelemben). Az meg, hogy kinek milyen a politikai beállítottsága nem kellene az egyén megítéléséről döntenie, nekem is van egy csomó ismerősöm, akikkel nem egyeznek meg a politikai nézeteim, de mégis rendkívül jól kijövünk, csak egy anonim oldalon ismeretlen emberek esetében ez többet nyom a latba.
2011. júl. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!