Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha lehetőséged volna, hogy 1...

Ha lehetőséged volna, hogy 1 törvényt alkoss, amit azonnal el is fogadnak és életbe is lép, mi lenne az az 1?

Figyelt kérdés
Csak Magyarországra vonatkozólag.
2011. júl. 31. 09:55
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
27%
Ne haragudj, de az adózás alól senki nem lehet kivétel. Sem aki gazdag vállalkozó, sem a néni aki a piacon árul. Ha én befizetem magam után havonta a több mint egymilliós keresetem után a teljes adót és járulékokat, és a dolgozóim szintén nem kevés adóját és mindenét, akkor joggal várhatom el hogy a piacozós kofák is befizessék. Nincs olyan hogy aki a megélhetésért dolgozik az nem számít ha csal, másnál meg igen. Mindenki a megélhetésért dolgozik, és az adófizetés mindenki számára KÖTELEZŐ kellene hogy legyen!
2011. júl. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:

Azonnal nem, de hosszú távon csak ők.


A nem érintett sohasem fog tudni reálisan szavazni, mert vakon cselekszik folyamatosan, rendkívül gyenge a motivációja a megfigyelésre.


Az érintettnek viszont érdekében fog állni, hogy megtanulja, hogy mi jó és mi a rossz, el sem tudja kerülni a következményeket. Neki lesz elég motivációja, hogy figyelje mi a jó és mi nem az.


Kapitalizmusban vagy sem…nem tudom mire gondolsz.

Mire gondolsz?


Nekem most csak annyi jut eszembe, hogy mi lenne vajon az egyetemes és reálisan jó törvénygyűjtemény? Nem tudom, de felfedezését a reális általánosságnak csak azon keresztül tudom elképzelni, hogy előbb vesszük minden honnét az egyedi megfigyelt kiforrt eseteket (amiknek érintettség nélkül nem szavaznék bizalmat), és abban keressük a közöset.

2011. júl. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
95%

Nem a megélhetésről van szó, hanem arról, hogy van olyan aki azért csal adót, hogy ne haljon éhen. Kvázi, az adó amit nem fizet be az az ő profitja, az az ő fizetése. Ezt én meg tudom érteni, és nem is sajnálom tőle, hiszen egy ember élete csak fontosabb mint az hogy fizet-e adót.


Ezért írtam azt is, hogy mindenkit KÜLÖN meg kell vizsgálni, hiszen az azért kiderült az elmúlt 20 évben mondjuk, hogy Mo.-n nem lehet általánosságban törvénykezni, mert mindig lesz egy olyan réteg aki valahogy kihúzza magát a felelősség alól, és általában az a réteg akinek a vállaira a felelősség nagy része kellene hogy nehezedjen.

2011. júl. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
34%
"Nem a megélhetésről van szó, hanem arról, hogy van olyan aki azért csal adót, hogy ne haljon éhen." Sajnálom, de ő is ugyanolyan adócsaló mint bárki. Mondja ezt kifogásul mondjuk csak 10 ezer ember, és add össze mennyivel károsítják meg ennyien az államot. Ez éppen olyan mint volt a szocik idején a megélhetési bűnözés, amit a Fidesz nagyon helyesen megszüntetett. Ez sem különb, mert ő is azért károsít meg mást, hogy ne halljon éhen.
2011. júl. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:

Te direkt nem akarod érteni amit írok?:D

Ha van egy paraszt néni, akiről tudom, hogy vagy adót fizet, vagy kaját vesz, akkor én (és szerintem a lakosság nagyobbik része) nem sajnálom tőle. Ne fizessen be 10ezret, leszarom, az neki sok pénz. Ugyanakkor ha fognak egy "vállakozót" aki 15 év alatt elcsalt 1 milliárd forint adót, akkor én inkább azt büntetném meg, és a büntetéséből 10ezer rászoruló adóját el lehetne engedni, és még maradna is.


És a probléma nem az, hogy mindenki fizet adót, és én azt akarom a hülye pofámmal hogy a szegények ne, hanem az, hogy a szegényeknek általában nincs meg a lehetősége arra hogy ne fizesse be, míg az ország tele van olyanokkal akiket nem rázna meg az adófizetés, és mégse fizetik be. És felsőbb körökben kicsit nagyobb elcsalt összegekről beszélünk, mint mondjuk egy paraszt néni esetében beszélnénk.


Fel tudod ezt fogni? Hogyha magasabb szinteken mindenki fizetne (ha kiderül hogy simli volt akkor visszamenőleg is!!), akkor a szegényeket és a rászorulókat nem kellene folyamatosan sanyargatni és megszorítani? Érted ezt?

2011. júl. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:

Megfelelő végzettséghez kötném minden képviselő/polgármester/köztisztviselő és közalkalmazotti posztot.


Minimum egy államigazgatási Msc diploma, 3.0 átlag feletti értékeléssel.

2011. júl. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
34%
Tisztelt kmd! Értem én, ne aggódj mit akarsz ebből kihozni, de számolj utána a példámnak. Ha van 10 ezer ember akik nem fizetik be a munkájuk után azt a havi 10 ezer forintnyi adót, járulékot, mondván hogy kell nekik ételre, akkor számold ki azt, hogy ez egy évben összesen több mint 1 milliárd forint. Egy évben! Akkor ezt most szorozd be 15 évre vonatkozóan. Akkor ki csal nagyobbat, a vállalkozó, vagy ezek az emberek? Te nem érted, én mit akarok ezzel kihozni. Nem hinném hogy nagyvállalkozó vagy, esetleg az üzleti életben nagyon jártas, mert akkor megértenéd a lényeget.
2011. júl. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 A kérdező kommentje:

"Kapitalizmusban vagy sem…nem tudom mire gondolsz."

A kapi.-ban nagyon sokszor az ember érdeke előrébb van, mint a közösség/nemzet érdeke. Mindenki saját maga teremti meg a gazdagságát, és sokszor a saját gazdagodásunk és a közösség gazdagodása nem ugyanaz, így ha egy kérdésnél választani kell, hogy egy vállalkozó a saját gazdagodását tartsa szem előtt, vagy az adott közösségét, ahol él, akkor nem biztos, hogy helyesen fog szavazni.

Kapitalizmusban egyes emberek nem fogják mindig a közösség érdekét nézni.

2011. júl. 31. 15:51
 39/63 anonim ***** válasza:
Azért kedves kérdező, te ha vállalkozásba kezdenél mondjuk azt azért csinálnád hogy a közösségnek jó legyen? Véletlenül sem azért ugye hogy gazdag legyél és mindent megadhass a családodnak, gyerekeidnek.
2011. júl. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
Egy vállalkozás miért nem lenne jó a közösségnek? Az természetes, hogy azért nyit valaki vállalkozást, hogy magának és a családjának teremtsen megélhetést, de attól még az alkalmazottaknak sem rossz, ahány alkalmazottja van egy cégnek annyi családnak is van megélhetése, és az valahol már a közösséget is erősíti.
2011. júl. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!