Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki testi sértéses...

Ha valaki testi sértéses bolti lopásban tettestárs, vagyis ő csak jelen van, de nem csinál semmit, akkor milyen büntetésre számíthat?

Figyelt kérdés
2011. máj. 7. 17:27
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

:(

hát akkor köszönöm szépen az infókat.

2011. máj. 7. 18:53
 12/19 anonim ***** válasza:
Persze szabadlábon védekezhet, ha nem rendelik el az előzetes letartóztatást, de az nem valószínű.
2011. máj. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Mármint mi nem valószínű?: az hogy szabadlábon védekezhet?

bocs h ennyit kérdezek, csak kissé megvagyok rémülve :S

2011. máj. 7. 19:03
 14/19 A kérdező kommentje:
És ilyenkor amíg még nincs a tárgyalás(1,2 nap), lehet vele találkozni, vagy bevinni könyvet, vagy ilyesmit?
2011. máj. 7. 19:10
 15/19 anonim ***** válasza:
Amíg el nem ítélik (értsd amíg nem volt a tárgyalás) addig szabadlábon van, azt csinál, amit akar, azzal találkozik, akivel akar. Kivéve, ha nincs előzetes letartóztatásban, házi őrizetben, stb. De mivel nincs ezért szabadlábon lehet.
2011. máj. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
De le van tartóztatva, mert elfogató parancs volt ellene, mert nem jelent meg a tárgyaláson, mert nem kapta meg az értesítőt. Így most be van zárva. :S ezért kérdem, hogy ilyenkor belehet menni hozzá? és hogy a tárgyalás után kiengedik e, akármi is lesz az ítélet? :(
2011. máj. 7. 19:27
 17/19 anonim ***** válasza:
Értem, most láttam a másik kérdést, gondolom azt is te tetted fel. Szóval ilyenkor őrizetbe veszik, amott írtam, max 72 óra, a látogatást nem tudom.
2011. máj. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Jaja, én tettem fel a másik hasonló kérdést is, kétségbe vagyok esve, hogy mi lesz az ismerősömmel. nem vagyok jártas az ilyesmi dolgokban, hogy ilyenkor hogy és mint lesz... próbálom megnyugtatni magam, hogy a tárgyalás után kiengedik, kap pénzbüntetést és ezzel végre lezárul az ügy. ez az eset már régen volt, és tanult már a dolgokból... már volt bent emiatt régebben tárgyaláson, csak nem tudom, hogy tanúként, vagy vádlottként. csak akkor elmaradt a tárgyalás, mert nem jelent meg valaki. ugy hogy remélem, hogy most nem lesz ilyen, hogy elmarad a tárgyalás, őt meg benntartják, még napokig, vagy hetekig :S ugye ilyen nem várható? :S

amugy nagyon köszönöm az infókat!

2011. máj. 7. 19:37
 19/19 anonim ***** válasza:

Az előzetesletartóztatás feltétele, ha az alábbiak közöl legalább egy fennáll:

- szökés elrejtőzés veszélye;

- bűnismétlés veszélye;

- az igazságszolgáltatás akadályozásának veszélye;

Mível elköltözött, és nem jelentette be az új lakcímét, és elfogatási paranccsal kapták el kimeríti az első lehetőséget, tehát a jogerős ítéletig nagy valószínűséggel /99,9%/ kaptárban marad.

2011. máj. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!