Hogyan kell felmondani?
Lehet, hogy kicsit hülye kérdés, de első alkalommal mondanék fel.
Magamtól azt gondolnám, hogy a közvetlen főnökömnek kell benyújtanom a felmondásomat, de a szüleim azt mondják, hogy a személyzeti osztályra menjek.
Most akkor hogy is van ez?
Köszönöm!
3 féle felmondás létezik papíron a jogban.
Azonnali ~
Közös megegyezéssel történő ~
Rendes ~
Mindegyiknek meg vannak az előnyei, hátrányai.
Köszönöm, de a kérdésem nem erre vonatkozott.
Rendes felmondással akarok felmondani.
A kérdésem az, hogy a főnökömhöz menjek oda, az ő kezébe nyomjam bele a felmondólevelet, vagy a HR-re menjek?
Gondolom a HR-re mindenképp el kell mennem...de mi a sorrend?
Én a főnökömhöz mennék. Szerintem az a normális, ha ő tudja meg először, de a szüleim meg erősködnek, hogy a HR-re menjek.
Ha mindenképpen ragaszkodsz a felmondáshoz, akkor azt a munkáltatói jogkör gyakorlójának címezve készítsd el. A közvetlen munkahelyi vezetődet tájékoztasd először, úgyis az ő feladata a folyamat elindítása.
Azt nem tudom miért ragaszkodsz a felmondáshoz.
Ha rendes felmondással mondasz fel, akkor a felmondási időt teljes egészében le kell dolgoznod. A felmondási idő legalább 30 nap. Ezt akarod ?
Ha rendkívüli felmondással mondasz fel, akkor azt meg kell indokolnod. Ilyenkor nincs felmondási idő, de olyan indokot kell felhoznod ami a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi. Az indok jogosságát a munkáltató munkaügyi bíróságon vitathatja. Ez még jobb.
Miért nem jó neked a közös megegyezés, ahol leírjátok, hogy holnaptól viszlát felejtsük el egymást.
Te tudod mit akarsz.
Köszönöm!
Azért, mert már aláírtam egy másik cégnél, ahol jövő hónapban kezdek és azt szeretném, hogy semmi se szóljon közbe. Nem akarom, hogy az legyen, hogy elkezdenek szívózni, vagy akármi...
Meg ez a normális szerintem. Pályakezdőként kerültem ide, rendesek voltak velem végig, miért szívassam meg őket azzal, hogy közös beleegyezéssel, azonnali hatállyal felmondok? Így a sürgős melókat az utolsó hónapban betudom fejezni és mindenki boldog.
A közös megegyezés nem jelent azonnali hatályt. A közös megegyezésbe bármi belefér ami nem jogellenes és mindkét fél szabad akaratából történik. Ezt mutatja a neve is.
Lehet olyan közös megegyezés is amelyben 1 hét vagy 2 hónap múlva szűnik meg a munkaviszony.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!