Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szeretném kötbér fizetése...

Szeretném kötbér fizetése nélkül felmondani a mobilinternet előfizetésem, vagy átadni másnak. Ilyet lehet?

Figyelt kérdés

Mikor a T-s szolgáltatónál vettem tavaly mobilnetet, aláírtam 2 éves hűségidőt, melyből egy már lejárt, de egy még van. A gondom, hogy már kevés az az adatforgalom, amit nem lassítanak be, mert nem tudok már rendesen netezni vele, így szeretnék korlátlant, ami ugyan annyiba kerül, mint most ez, azaz 4000 Ft-ba.

Hogyan lehet lemondani, hogy ne kelljen kötbért, vagy mit a hűségidő miatt fizetni, vagy ha valaki szeretné tőlem, arra át lehet írni, mint egy lízingelt kocsit? Valaki mondta, hogy valljam magam fizetés képtelennek. Ez mit jelent, és miért jó nekem?

A válaszokat előre is köszi.


2011. jan. 9. 23:27
 1/7 anonim ***** válasza:
A fizetésképtelenséget a szolgáltató jó magasról les@arja.Ha aláirtad,elvállaltad akkor követelni fogják ha törik ha szakad.Én úgy tudom,hogy ha feljebb levő csomagba lépsz ami lehet drágább is akkor semmi gond.
2011. jan. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, hiszen aláírtad a szerződést, ezzel vállaltad, hogy ebben az esetben kötbért fizetsz.
2011. jan. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudsz tőlük szabadulni. Én is jártam már hasonlóképp telefonnal rámszámláztak mindent megkamatozták átadták egy behajtó cégnek azok kezelési és végrehajtási költséget számoltak, megkamatozták. Majd végül már közel 300ezret követeltek levakarhatatlanul.
2011. jan. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja és ez is épp a T szolgáltató volt. :D
2011. jan. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A szolgáltatón belül átléphetsz egy magasabb díjúba
2011. jan. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vagy ha olyannak adod át, akiben megbízol és fizetni fogja. Aki éppen ilyet szeretne, az valószínűleg kapna az alkalmon, mert korlátlan ideig, hűségidő nélkül lehetne nála. Én a helyedben ezt tenném. Ha fél évig használja akkor is beljebb vagy.
2011. jan. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én gondoltam arra, hogy felajánlom valakinek, akiben megbízok, hogy előre kifizetek neki egy hónapot, és akkor vegye át, míg a hűség lejár, de ilyet nem lehet találni, egy idegenben pedig nem bízhat az ember.

Amúgy a fizetésképtelenség az egy jogilag is megfogalmazott valami. Nem? Ha viszont így van, tudok rá hivatkozni? Egyáltalán hogyan lehet körülírni, hogy fizetésképtelen, mert fizetni tudom, de nem akarom.

Ami a magasabb díjat illeti, jó ötlet, de nekem épp az a célom, hogy ne legyen mobil és egyben korlátos. A másik, hogy semmi kedvem többet fizetni a semmiért...

2011. jan. 10. 18:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!