Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tudok tenni, ha a tulajdon...

Mit tudok tenni, ha a tulajdonos elérhetetlen telefonon egy kft-nél, ahonnan azonnali hatállyal szeretnék felmondani?

Figyelt kérdés
Dolgoztam egy kft-nek két éven keresztül, ez a két év alatt 3 tulajdonos kezén ment át a vállalkozás. A legutóbbi a pénzt felemelve eltűnt a süllyesztőben. Szerettem volna kapni a munkanélküli segélyt, arra azonban esély sincs, hogy ő rúgjon ki, márpedig ugye ha én mondok fel, akkor nem fogom kapni. De ez annyira már nem is érdekel, inkább felmondanék azonnali hatállyal, de mivel állítólag a tulajdonos beleegyezése (aláírása) is szükséges a felmondáshoz, ezért meg vagyok lőve, mert telefonon és semmilyen más formában nem érhető el. Mi a teendő, kihez és milyen szervhez fordulhatnék, mert azért ez így nagyon gáz :-(
2009. júl. 14. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azonnali hatállyal, azaz rendkívüli felmondással nem mondhatsz fel, ennek okai vannak, időbeli korlátai, stb., megadok linket, ahol utána tudsz olvasni és megállapítani te esetedben lehetőség van-e erre, ennél egyébként nem kell a munkáltató hozzájárulása.(link: [link]


Rendes felmondásról pedig itt olvashatsz: [link]


Ha minden kötél szakad munkaügyi bírósághoz lehet fordulni.

2009. júl. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Most látom az első link valamiért nem működik lehet túl hosszú, annyi, hogy fent van kereső mező oda beírod rendkívüli felmondás és kiadja.
2009. júl. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell elérni a tulajdonost. A felmondás pedig EGYOLDALÚ nyilatkozat, nem kétoldalú, tehát "nem kell elfogadnia".

Ha nincs okod a rendkívüli felmondásra, akkor rendes felmondással mondhatsz fel, de akkor a felmondási időd (30 nap) általában le kell töltened.


A felmondást igazolható, könyvelt levélpostai küldeményben küldd el a cég székhelyére vagy jegyzett telephelyére. A levélt meghatalmazott vagy képviselő által történő átvétele esetén kézbesítettnek kell tekinteni, azaz ha átveszik, a te felmondási időd máris ketyeg.

2009. júl. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocsánatot kérek, lényeges dolgokat nem mondtam el még ezzel kapcsolatban. Tehát arról van szó, hogy mint írtam, itt dolgozom két éve. Minden rendben ment másfél évig, aztán a két legutolsó, már önmagában is elég zavaros tulajcsere után kezdődött minden... el-elmaradoztak a bérek, a tulajdonos is egyre kevésbé lett elérhető, ráadásul, nekünk, pórnépnek sosem sikerült vele beszélni - ugyebár kerestük folyamatosan, hogy mi a szar van a pénzünkkel. Hát sajnos nem méltat semmilyen válaszra :-( Egyedül ez az oka, hogy az azonnali hatályú felmondásra gondoltam, csak én úgy hallottam, hogy ehhez mindkét fél szükséges, így az ügyvezető/tulajdonos is. De ha - ahogy az előttem szóló is írta - csak egyoldalú a dolog, álló az csak jó. A pénzemben igazából már nem reménykedem, egyszerűen csak el akarok innen menni.
2009. júl. 14. 14:29
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja és még valami kedves utolsó... mi van abban az esetben, ha maga a cég, a cégvezetés még annyira sem méltat, hogy választ küldjön a felmondásomra. Merthogy vajmi kevés esélyt látok rá...
2009. júl. 14. 14:38
 6/6 anonim válasza:
100%
Felmondhatsz azonnali hatállyal is, csak ajánlott tértivevényes levélben tedd. És ha nem reagálnak 30 napon belül, és a béredet se kapod meg, feljelentheted a céget a munkaügyi bíróságon, ők gondoskodnak a béred és a leszámoló papírjaid kikényszerítéséről.
2009. júl. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!