Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szeretnék felmondani! Mit...

Szeretnék felmondani! Mit tegyek, hogy ne kerüljek hátrányos helyzetbe?

Figyelt kérdés

Egy multinál dolgozok jelen pillanatban. Vidékre költözök, ahol már egy másik cég szeretettel vár. Bármikor kezdhetnék náluk (és szeretnék is, minél hamarabb).

Kinek adjam be a felmondásom, (főnököm, HR, igazgató) hogy ne kerüljek hátrányos helyzetbe és közutálat tárgyává, ha köteleznek, hogy a felmondási időt dolgozzam le?

Illetve, hogy tudnám kikerülni a felmondási időt, és milyen jogi hátrányokkal járna ez?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. okt. 29. 13:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, és még azt hozzátenném, hogy nem határozatlan időn vagyok. Szerződésem van, ami december 31.-ével lejár.
2011. okt. 29. 13:32
 2/6 anonim válasza:

Nem sokat tudok segíteni, de néhány gondolatot hozzátennék: alapvetően akkor nem érhet baj, ha tartod magad a szerződéshez. Valószínű, hogy a felmondási időt sajnos le kell dolgoznod. Az sem javít a helyzeten, hogy határozott idejű a munkaszerződésed, és idő előtt szeretnéd felmondani.


A következőket javaslom:

- Bújd át betűről betűre a munkaszerződésed, hogy mit, hogy, merre, és hogyan enged illetve tilt!

- Nézz utána a munkatörvénykönyv releváns részeiben, illetve kérdezd meg az egyik barátodat, aki jártas a témában. (Vagy tedd fel a kérdést a gyakorikerdesek.hu-n, hehe - ez kipipálva, reméljük lesz majd tájékozottabb válaszadó.)

- A fentebbiek függvényében próbálj meg egy mindkét fél számára előnyös megegyezést alkotni a munkáltatóddal!


Hogy őszinte legyek, nem tudom, hogy miért akarod kikerülni a felmondási időt, de próbáld meg megértetni a főnököddel/HR-essel. Ha fizikailag nem jelentene gondot a felmondási idő letöltése (pl. nem költözöl még el), akkor javaslom, hogy inkább dolgozd le, mert az biztos, hogy úgy kevesebb baj érhet. Tudtommal 2 hét a felmondási idő. Nem hiszem, hogy közutálat tárgyává lennél amiatt, hogy felmondasz, habár nem tudom, hogy hol dolgozol. Az én munkahelyemen például természetes, hogy jönnek-mennek az emberek; az egyik kollégám épp mostanában fog elmenni, ha jól tudom, már a felmondási idejében van.


Minden, amit írtam, a személyes véleményem. Ne vedd túl komolyan!

2011. okt. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, sajnos előrébb nem jutottam.

Azért akarom "kikerülni" a felmondási időt, mert várnak a másik munkahelyen, és minél hamarabb költöznöm kéne.


Miért lennék közutálat tárgya? :) Gyere hozzánk dolgozni, és megtudod.. Erre sajnos csak ennyit tudok mondani..

2011. okt. 29. 20:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha úgyis elmész, és várnak a másik helyen, akkor mit érdekel, hogy közutálat tárgya leszel, vagy sem? És akkor mi van? Mit tudnak csinálni?

Ha meg tényleg csinálnak valamit, pl. sértegetnek, akkor annál jobb, szépen felveszed diktafonra, és azonnali hatállyal rendkívüli felmondással otthagyod őket, hivatkozva arra, hogy olyan magatartást tanúsítanak, ami a további közös munkavégzést egyszerűen lehetetlenné teszi.

2011. okt. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Igen ha olyat tesznek ami okot ad a rendkívüli felmondásra akkor zonnali hatállyal mehetsz, de ha nem, akkor a 30 nap felmondási idő felét munkában kell töltened, a másik felét nem vagy köteles, de akkor is fizetnie kell a munkáltatonak. Pl el tudsz menni táppénzre, s közben tudod intézni a dolgaidat is. De ha rendes a munkáltato, és belegondol akkor nem fog max 2 hétig kötelezni arr hogy járj be, vagy épp addig sem. Szerintem van rá lehetöség hogy megbeszéld vele. Én is voltam hasonlo cipöben...
2011. nov. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na, hát először azt mondta, hogy nem enged el, és le kell dolgoznom azt az időt, amit szerződésbe foglaltunk..


Aztán másnap annyit mondott, hogy november végén elenged, de addig be kell jönnöm, és be kell tanítanom egy másik kollegát. A szabadságaimat nem vetehetm ki, inkább kifizeti.

2011. nov. 5. 19:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!