Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felbonthatom a szerződésemet...

Felbonthatom a szerződésemet az internet szolgáltatóval, arra hivatkozva, hogy nem vagyok elégedett a szolgáltatással?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy 3 éve vagyok ennél a szolgáltatónál és egyáltalán nem vagyok megelégedve a színvonallal. És most, hogy nagyobb sávszélességre fizettem elő még inkább dühít a sok kimaradozás. A szerződést 2010. novemberében módosítottuk egy évre, de nekem elegem van ebből a színvonaltalan szolgáltatásból és szeretnék átmenni egy másik szolgáltatóhoz. A kérdésem az lenne, hogy kellene-e nekem bármiféle összeget is fizetni azért, hogy a hűségnyilatkozat lejárta előtt kívánom felbontatni a szerződést? Esetleg arra hivatkozhatok, hogy nem vagyok elégedett a szolgáltatással?
2011. febr. 5. 11:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Sokszor nálam a torrent jó ha 10kb/sec-al jön, erre reklamálhatnék(?)"

Nem. Csak az ő saját hivatalos sebességmérőjük számít. Ők ugyanis a saját szervereik és a közted lévő sebességet tudják garantálni. Azt, hogy más szerverekkel milyen a kommunikáció már nem tudják garantálni.

2011. febr. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

mindenesetre dokumentálj, fényképezd le a képernyót, kiírt lassú sebességet, print creen-el, vagy bárhogy.


Volt egy kérdés, hogy mi lenne, ha nem fizetsz.


Én tudom. Egy gennyes munkaadó 3 havi bért nem fizetett, kikötötték a netet. még pár hónap után találtam melót, bevittem a 45.000 Ft-ot egyben, erre a mocsok T-com nem volt hajlandó visszakapcsolni. erre aszondja a csávó, ja az már nem is 45.000 henem 57, ... őőőő izé.... 66... izé, várjon. 84.000. Mondom mivan?

Hát, a kikötött hónapokra is számolták a ge.ik a díjat.

Mondom, itt a 45.000, meg kössék vissza, van jó munkám, kell a net, innentől rendszeresen fizetek, addíg sem az én hibám, ha kell, mutatom a peranyagot a munkáltatóm ellen... Mondták, hagyjam itt a 45.000-et, de fizessem be a többit is,és nem is kötik vissza. Elvettem a 45-öt az asztalról, és mondtam, akkor fussatok utána szemetek!

Azóta behajtó cég után bíróságra adják

De leszarom, mert nem tudják behajtani. De ez egyedi, mert melóból is ha lesz, letiltattam 50%-ot gyerektartásra.

De máson behajtják. Állítólag ott a szerződésben is, hogy ha nincs szolgáltatás az én nemfizetésem miatt, akkor is kell a havidíjat fizetnem.

2011. febr. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

15:48 vagyok, és mint 15:59 is mondja, NEM ÉRDEKLI a szolgáltatót (és igaza is van), ha olyan szerverről töltesz, ami nem adja elég gyorsan az adatot.

Fényképezhetsz Te akármit, a szolgáltató CSAK A SAJÁT szerveréről adott sebességről hajlandó elfogadni a reklamációt, már ha kevés.

Erre minden oka megvan! Nem védem őket, de rengeteg dologból adódik ki a pillanatnyilag elérhető sebesség.

2011. febr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. okt. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!