Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felbonthatom a szerződésemet...

Felbonthatom a szerződésemet az internet szolgáltatóval, arra hivatkozva, hogy nem vagyok elégedett a szolgáltatással?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy 3 éve vagyok ennél a szolgáltatónál és egyáltalán nem vagyok megelégedve a színvonallal. És most, hogy nagyobb sávszélességre fizettem elő még inkább dühít a sok kimaradozás. A szerződést 2010. novemberében módosítottuk egy évre, de nekem elegem van ebből a színvonaltalan szolgáltatásból és szeretnék átmenni egy másik szolgáltatóhoz. A kérdésem az lenne, hogy kellene-e nekem bármiféle összeget is fizetni azért, hogy a hűségnyilatkozat lejárta előtt kívánom felbontatni a szerződést? Esetleg arra hivatkozhatok, hogy nem vagyok elégedett a szolgáltatással?
2011. febr. 5. 11:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem fog menni.
2011. febr. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Amennyiben tényleg a szolgáltató hibájából van kimaradás és ezzel nem biztosítják a szerződésbe foglalt rendelkezésre állást, vagy a minimum (garantált) sebességet, az részükről szerződésszegés, akkor fel lehet bontani. De azért mert neked nem tetszik, azért nem.
2011. febr. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Na-na, el kell olvasni a szerződést. Ha azt írja, 15 megabit, akkor ott van mellette valahol biztos, hogy "minimum 256 kbps". Tehát ha nem teljesti a 256-ot, akkor nem tesz eleget a szerződésnek.
2011. febr. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
a kimaradásokat pedig össze kell számolni, mert van egy %-os rendelkezésre állás általában. amit valszeg nem léptek még túl.
2011. febr. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Még a minimum sebesség sem elég a felmondáshoz, mert sokszor (nem figyelted meg?), aki az anyagot adja az a túlterhelt, azért nem jön.

Olykor egy ilyen marha lassú után rázavarom a speedtestet és szinte mindig a maximumon jön. Tehát a szolgáltató adja, tudja adni, nem korlátozza.

A felmondáshoz többszöri panasztétel kell, annak elismerése a szolgáltató részéről, ebben az esetben lehet kérni az aktuális hónapban jóváírást, csak ez lehet a jogalapja a szankció nélküli felmondásnak.

Még egyszer: az hogy a minimumnál is lassabban jön az anyag arról (a leggyakrabban) nem a szolgáltató tehet.

2011. febr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Olyat még nem nagyon láttam, hogy 15 megabitnél 256 kilobit lenne a garantált. 1,5-5 megabit szokott lenni. Ha ezt nem éri el, és ez az állapot tartósan fennáll, akkor az ÁSZF szerint felbontható a szerződés. Akkor is felbontható, ha a szolgáltatás hosszú ideig nem elérhető különböző szolgáltatóhoz tartozó hibák miatt. Hogy mennyi idő után érvényes a szerződésszegés, az változó.

Ha viszont a kapcsolat többnyire stabil, és a sebesség nem megy a garantált sebesség alá, akkor csak kötbér fizetése után lehetséges a net lemondása.

2011. febr. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem 256, csak mondtam egy számot, az enyémnél is assz'em 1,5 a garantált.
2011. febr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor mindig azon gondolkozom, ha nem fizetnék mi lenne?
2011. febr. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
behajtják kamatostul.
2011. febr. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A szolgáltató az általa adott garantált sebességet az ő szerverétől számítja és attól méri.

Ha az ő szerveréhez az általad kívánt anyag lassabban érkezik, nincs az a szerver ami többet tudna adni, mint amennyit kap.

Sokszor nálam a torrent jó ha 10kb/sec-al jön, erre reklamálhatnék(?), de ugyanabban az időben máshonnan generált (sohasem problémás) letöltéssel (szimultán) dől az adat.

Akkor mennyi is az annyi?

2011. febr. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!