Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Érdemes-e lakásbérlésnél...

Érdemes-e lakásbérlésnél határozott idejű szerződést kötni?

Figyelt kérdés
A tulaj egy évre akar,de én tuti elmegyek hamarabb,meg még azt sem tudom,kijövök-e majd a lakótársammal,szóval én nem szeretném aláirni. Mert ha mégis hamarabb megyek el,akkor én szívnék,nem? Mondjuk azzal h valamennyit fizetnem kell,vagy rosszul tudom?
2009. jan. 16. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A határozott idejű szerződés mindkét felet köti. Téged ahhoz, hogy egy évet ott fogsz lakni, a kiadót pedig ahhoz, hogy nem küldhet el. Illetve te otthagyhatod őt, ő is elküldhet, de ekkor a szerződésből még visszalévő hónapokra vonatkozóan neked ki kell fizetni a lakbért (ha nem lakod le akkor is), ha pedig ő küld el előbb, akkor neki kell téged a visszamaradt hónapok lakbérének összegével kártalanítani.
2009. jan. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Keressel masik lakohelyet, ne ird ala ezt a hatarozott ideju szerzodest semmikeppen se!!!

Barmi kozbejohet, es akkor nem fogja neked visszaadni a depositot sem, es csak bonyodalmakra adna okot, ugyintezes, birosag...

Ne menjel bele, keressel masik helyet!!!!

2009. jan. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A határozott idejűt akkor szokták kötni, amikor a tulaj tudja, hogy előreláthatólag az egy év letelte után mindenképpen szükség van a lakásra, vagyis akkor kiköltözik a bérlő.

De ettől még a szerződésbe be lehet venni hogy a felmondási idő a szerződés időtartamán belül 1 hónap.

Vagyis előre nem látható körülmény miatt felmondhatja mindkét fél.

2009. jan. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
53%
a határozott idejű úgy szokott történni hogy minimum 1 év, nagyon kevesen adják ki anélkül hogy ezt ne ird alá! Mert ha elmész 1 hónap múlva neki újra festetnie kell pl. ez nem éri meg, főleg hogy nagyon kapósak az albérletek. Ez köti mindkét felet, és nyújt egy biztonságot a saját részedre is hogy nem adja ki amig köti a szerződés egy jobb ajánlatért vagy magánproblémák miatt. De ha te elmész a kaukció ott marad.Lehet a a határozot fél év is és meglehet hosszabitani utána, megegyezés kérdése. Szerintem nyugodtan ird alá évek óta foglalkozom ingatlanok eladásával és kiadásával.
2009. jan. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!