Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabadság alatti azért "legyek...

Szabadság alatti azért "legyek ott ha kell" kérés értelmezhető a munkajog keretein belül?

Figyelt kérdés

Szabadságolást illető kérdés!!!


Ha én huzamosabban szabin vagyok (3 hét egyben) akkor értelmezhető az a munkáltatói kérdés hogy "bizonyos" napokon, ha valami "nagyon fontos" van (már a cégnek fontos...) akkor szaladjak be, és csináljam meg, akár 1-2 óra alatt, akár csak fél óra alatt, de menjek be?


Gondolom ilyen NINCS. ha szabin vagyok akkor 5 percre sem rendelhet be semmiféle indokkal. Ha bemegyek 5 percre is akár, az a nap már nem szabi, és ki kell adnia másmikor.

Vagy nem megyek be még 5 percre sem és azt a NAGYON fontos dolgot oldja meg másképp és mással?

Nincs igazam?


júl. 22. 14:46
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

"A két repjegy ára kb 1000 dollár lett volna. A telefonban nagyon poziítv és lelkes voltam, mikor letettem már küldtem is a jóváhagyó emailt a főnöknek."


És ha a főnököd jóváhagyja azt mondja oké fizetem csak gyere MAJD ha már itthon van szarik fizetni mit teszel?

júl. 22. 18:54
 22/25 DK-s ***** válasza:
77%

Kérdezőnek:


Attól hogy te nyuszi vagy, ne hidd hogy mások is azok. Ne magadból indulj ki.


Ahhoz hogy valaki pofánbaxxon egy k'csögöt, még nem kell Rambo-nak lennie.


Ahhoz se, hogy ha nem akarja kifizetni a lóvém, a kocsija oldalához rakjam az ujjbegyemmel a kinyitott pillangókést. A lakatos és a fényezés sokkal többe került volna neki, attól pedig nem tartottam hogy nekem ugrik.


Szó nélkül comboztam volna le a késsel, de ezt ő is tudta.


"Bírom" az ilyen bepróbálkozókat.

júl. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Justinianus ***** válasza:

Szerintem ezt már egyszer megbeszéltük.

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1245..

Valószínűleg a kérdés írója is azonos.


„egyébként sem hívhatnák be" „Dehogynem. Munka törvénykönyve 123.§ 5. bekezdés b pont.”

„A tv lehetőséget ad a munkaltatónak arra, hogy berendelje a mvállalót szabadság alatt. Mt 123 (5).”


Az Mt. 123. szakasza továbbra sem mond semmi olyat, hogy behívhatnak szabadság ALATT, sem azt hogy berendelhetnek szabadság ALATT.

A 123. szakasz annyit mond, hogy a munkáltató a munkavállaló már megkezdett szabadságát MEGSZAKÍTHATJA bizonyos feltételek fennállása alatt, amelyet a munkáltatónak bizonyítani kell.


A kérdésben megfogalmazott esetben - "bizonyos" napokon, ha valami "nagyon fontos" van (már a cégnek fontos...) akkor szaladjak be, és csináljam meg, akár 1-2 óra alatt" - meg lehet mondani a főnöknek, hogy a kedves mamája szaladjon be, mert én szabadságon vagyok.

júl. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

"És ha a főnököd jóváhagyja azt mondja oké fizetem csak gyere MAJD ha már itthon van szarik fizetni mit teszel?"


Mivel céges kártyáról fizetem, ezért ez nem fordulhat elő


Minden nagyobb multinál így működik


Mondjuk a kis csaló KKV-nél zsebből megy a dolog. Itt annyi h előre kéred utalással. Miért kéne h legyen csakúgy 1000 eurod zsebbe?

júl. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

Van egy olyan, hogy rendelkezésreállási idő. Ha ez nincs bent a munkaszerződésedben, nem vagy köteles reagálni.

Én minden évben megmondom szabi előtt a közvetlen főnökömnek, hogy nyaralni megyek. Ha hívtak is nem vettem fel a telefont.

Sőt, még ha az volt, hogy be kéne menni előbb dolgozni, akkor sem foglalkoztam vele, a rendes munkaidőmön kívül.

júl. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!