Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabadság alatti azért "legyek...

Szabadság alatti azért "legyek ott ha kell" kérés értelmezhető a munkajog keretein belül?

Figyelt kérdés

Szabadságolást illető kérdés!!!


Ha én huzamosabban szabin vagyok (3 hét egyben) akkor értelmezhető az a munkáltatói kérdés hogy "bizonyos" napokon, ha valami "nagyon fontos" van (már a cégnek fontos...) akkor szaladjak be, és csináljam meg, akár 1-2 óra alatt, akár csak fél óra alatt, de menjek be?


Gondolom ilyen NINCS. ha szabin vagyok akkor 5 percre sem rendelhet be semmiféle indokkal. Ha bemegyek 5 percre is akár, az a nap már nem szabi, és ki kell adnia másmikor.

Vagy nem megyek be még 5 percre sem és azt a NAGYON fontos dolgot oldja meg másképp és mással?

Nincs igazam?


júl. 22. 14:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
49%

"egyébként sem hívhatnák be"


Dehogynem. Munka törvénykönyve 123.§ 5. bekezdés b pont.


"visszatért"


Sajnos... Ez van, el kell fogadni.

júl. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 DK-s ***** válasza:
85%

"holnap reggel 8.00 benn legyél vagy ha nem , soha többet nem kell menni "


Mondanám, hogy 8-ra bent leszek.


Addigra töltsék ki a leszámoló-papírjaimat.


És kinyomnám, majd kikapcsolnám a telefont.

júl. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
"Addigra töltsék ki a leszámoló-papírjaimat." és utána még 60 napot ott kéne legyél mert ennyi fm . idő van a munkaszerződésben... ezek után még 60 nap. szerinted hogy telne az a 60 nap?
júl. 22. 15:49
 14/25 anonim ***** válasza:
Milyen munkahely ez amúgy? Milyen cég, mivel foglalkozik?
júl. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
67%
A tv lehetőséget ad a munkaltatónak arra, hogy berendelje a mvállalót szabadság alatt: különösen fontos gazdasági érdek, működés érintő közvetlen, súlyos ok esetén. Mt 123 (5).
júl. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen, nagy multinál.

Azt mondtam, hogy ha fizetik a repjegyet, felugrok megcsinálni és a következővel megyek vissza.

A két repjegy ára kb 1000 dollár lett volna. A telefonban nagyon poziítv és lelkes voltam, mikor letettem már küldtem is a jóváhagyó emailt a főnöknek.


Valahogy bazmeg rájött, h a k .va fontos probléma tud még várni 5 napot.


A vicc az egészben az volt, hogy a Velencei tónál voltam :D

De volt olyan forgatókönyvem h ha igent mond rá, megveszem a repjegyeket és vhogy visszamondom és a repülőtársaság kiutalja nekem az ár felét (?)(elvileg megoldható lett volna akkoriban).

Annyi pénzt azért megért volna nekem egy nap sz . pás.

De látod, nekik meg nem ért meg ennyit.


Mindennek megvan az ára, csak ügyesen kell találni. Biztos van az a pénz amiért cserébe a nyaralást ott hagyod 1 napra, csak mondd meg mennyibe kerül, és kész.

júl. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

"és ha a főnök erre azt mondja hohy holnap reggel 8.00 benn legyél vagy ha nem , soha többet nem kell menni mit lépsz?"


Akkor nagyon jó eséllyel betöröm az orrát pontban reggel nyolckor.

júl. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 DK-s ***** válasza:

#13-nak:


Aki ismer engem, az olyasmivel nem próbálkozik mint a felmondási idő.


Szerintem bármelyik cégnek, a fennállása óta nem okoztak dolgozók annyi kárt, amennyit én két hónap alatt okoznék. Ha be is próbálkozna, az első napon AZONNALI HATÁLLYAL mégiscsak elküldene.


Szeretem egyszerűen, célratörően, és ha kell akkor drasztikusan intézni a dolgaimat.

júl. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 DK-s ***** válasza:

Ismét #13-nak:


A Pizza Hut étteremvezetője is megpróbálkozott ezzel hátha maradok.


Aztán meggondolta magát. Egy-egy szándékos tévesztéssel, százezres károkat okozhattam volna.


Nem tetszik neki?


RÚGJON KI! 🤣

júl. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

"

"és ha a főnök erre azt mondja hohy holnap reggel 8.00 benn legyél vagy ha nem , soha többet nem kell menni mit lépsz?"



Akkor nagyon jó eséllyel betöröm az orrát pontban reggel nyolckor."


Világos szarjani világos. Lakótelepi Rambó.

júl. 22. 18:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!