Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szabadság alatti azért "legyek...

Szabadság alatti azért "legyek ott ha kell" kérés értelmezhető a munkajog keretein belül?

Figyelt kérdés

Szabadságolást illető kérdés!!!


Ha én huzamosabban szabin vagyok (3 hét egyben) akkor értelmezhető az a munkáltatói kérdés hogy "bizonyos" napokon, ha valami "nagyon fontos" van (már a cégnek fontos...) akkor szaladjak be, és csináljam meg, akár 1-2 óra alatt, akár csak fél óra alatt, de menjek be?


Gondolom ilyen NINCS. ha szabin vagyok akkor 5 percre sem rendelhet be semmiféle indokkal. Ha bemegyek 5 percre is akár, az a nap már nem szabi, és ki kell adnia másmikor.

Vagy nem megyek be még 5 percre sem és azt a NAGYON fontos dolgot oldja meg másképp és mással?

Nincs igazam?


júl. 22. 14:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
De, ha szabin vagy, akkor szabin vagy. Ha ilyen van, biztos azt mondanám, hogy épp a Riviérán süttetem magam, hogy ugorjak be? :D
júl. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
"Ha ilyen van, biztos azt mondanám, hogy épp a Riviérán süttetem magam, hogy ugorjak be? " és ha a főnök erre azt mondja hohy holnap reggel 8.00 benn legyél vagy ha nem , soha többet nem kell menni mit lépsz?
júl. 22. 14:49
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát, akkor az van, hogy az ilyen munkahelyért nem kár... Mondjuk kérdés az is, hogy a munkaszerződésben volt-e erről valami kitétel, vagy sem.
júl. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Mad Max2 ***** válasza:
100%

felhívnak hogy menj be....


Mond.... vidéken, külföldön vagyok


be vagyok rúgva


Nem érek rá


Menjen be akinek 3 anyja van


stb...

júl. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

#2 Azért nem rúghat ki, mert munkaidőn kívül nem állsz rendelkezésre, a munkabeosztásodat pedig több héttel előre meg kell kapnod, tehát nincs ilyen "holnapra gyere be" baromság. Ki sem rúghat azért, mert a szabadnapodon nem mentél be dolgozni, ha mégis kirúg, biztosan ügyvédhez fordulnék és a szart is kiperelném belőle.

Egyébként ahogy előttem is írták, ilyen munkahelyen alapból nem szabad dolgozni.

júl. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

"Egyébként ahogy előttem is írták, ilyen munkahelyen alapból nem szabad dolgozni."


hát ennek a meglátásnak nem tudok eleget tenni mert itt vagyok és kilátásban sincs semmi más... örülhetek ennek is.

júl. 22. 14:58
 7/25 anonim ***** válasza:
67%

"Elkaptam egy kemény fosós-hányós vírust, ugye Ön sem szeretné, hogy így bemenjek és lefertőzzem az egész céget? Mert akkor fog csak megállni az élet a cégnél..."


Mondd ezt.

júl. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
71%
#7 Miért hazudjon valami hülyeséget, ha egyébként sem hívhatnák be? Nyugodtan meg lehet mondani hogy nincs semmilyen jogszabályi alapja annak, hogy ő a szabadnapján bemenjen dolgozni, és kész.
júl. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

""Elkaptam egy kemény fosós-hányós vírust, ugye Ön sem szeretné, hogy így bemenjek és lefertőzzem az egész céget? Mert akkor fog csak megállni az élet a cégnél..."



Mondd ezt."


És ha ezt m ondom és ő erre azt mondja hogy jó... akkor is bejössz... akkor mit lépsz?

júl. 22. 15:08
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Alapítványi iskolás barátunk visszatért.
júl. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!