Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tartoznak nekem pénzzel, be...

Tartoznak nekem pénzzel, be tudom igy hajtani?

Figyelt kérdés

Több mint egy millió Ft-ról van szó. Kézzel (tollal) lett irva kölcsönadási szerződés, dátummal, mindkét fél személyes adatai rajta vannak, szignózva. Az eredeti papirok nálam vannak. Aki kölcsön kért lefényképezte a papirt és messengerre is feltöltötte. Továbba messenger levelezések vannak még bizonyitékként ahol kérem vissza a pénzem de különböző indokokkal az adós kihátrál, és telefonos beszélgetések. Mobilbankból utaltam át és úgy is kértem hogy utalja vissza, tehát abszolút vissza követhető ezáltal minden.

Viszont a problémám az hogy nem a szerződés nem lett letanúzva sajnos, tudom hogy hülyeség volt igy csinálni, most nem kérek áldozathibáztatást. Az érdekelne hogy igy ezek tükrében milyen esélyeim vannak visszaszerezni a pénzem, hivatalos úton?



jún. 9. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
Természetesen. Kadyrov Ramzant hívd fel!
jún. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtál, az elég ahhoz, hogy a bíróság neked adjon igazat.

Ezt határozatba foglalja és annak alapján kérhetsz végrehajtást, ha egyáltalán van mire.

jún. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kölcsönadásnak nincs semmi kötelező külső formátuma, ami szükséges lenne. Egyetlen fontos kérdés van: mi a bizonyítható. És amiket írtál, azok tökéletesen bizonyítják, hogy kölcsönt adtál az adott személynek.

Elsőre talán próbáld meg a közjegyzőt. Manapság már azért az emberek egyre inkább ki vannak okosodva, de ha ez az illető nincs, akkor gyorsabban juthatsz a pénzedhez.

jún. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azonnali beszedési megbízást állíts ki, közjegyző kell hozzá. A közjegyző nem vizsgálja, jogos-e, aki tartozik, annak kell ellentmondással élnie. Ha nem teszi, leemelik a számlájáról.
júl. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!