Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nekem tartoznak pénzzel...

Ha nekem tartoznak pénzzel akkor mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egy nő tartozik nekem több mint 600 ezerrel forinttal de csak messengeres üzenetek vannak hogy adtam neki.

Mégis mit csináljak? Ha meg zaklatom akkor még neki áll feljebb hogy feljelent zaklatasert.

Veszni meg nem hagyhatom a pénzt. Mert direkt kölcsönbe adtam neki én hú.lye. és nekem nagy szükségem lenne most rá. Tehát adta a jót szépet, barátok voltunk. Voltam is nála, mondtam mi baj lehet ha már ennyire ismerjük egymást. De nem kaptam vissza.


2022. aug. 1. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Zaklasd csak nyugodtan. Bár ha evvel jön, borítékolható, hogy az életben nem akarja visszaadni többet.

A messengeres üzeneteket meg mentsd le, képernyőmentéssel, stb, sokféleképp, elfogadják bizonyítékként.

Fizetési meghagyást indíthatsz ellene a bíróságon.

Evvel megfenyegetheted.

De szerintem még ügyvédet is megéri fogadni ennyi pénzért.

2022. aug. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A massenger üzenet jó, ezzel mehetsz feljelentést tenni.
2022. aug. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nrm feljelentés kell, hanem fizetési meghagyást kell kibocsátani. Ehhez közjegyző kell. A kérdés, mi van azokban a messenger uzenetekben, illm van e nyoma a pénzkcsönnek, pénz átadásnak, és a kölcsön jellegének.
2022. aug. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Attól függ elfogadják e a messengeres üzeneteket bizonyítéknak, ha nem akkor jogilag nem tehetsz semmit.
2022. aug. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A 3-as jól írja, közjegyzőtől kell kérni fizetési meghagyást.

Ha 15 napon belül nem fellebbezi meg, akkor végrehajtható.

Ha megfellebbezi, akkor ugye ott vannak a lementett beszélgetések.

Amúgy meg tegyen csak feljelentést zaklatásért (nem fog), ott is meg tudod mutatni, hogy miért "zaklatod". Mert azért 600.000 Ft.- túl nagy tanulópénz lenne azért, hogy egy életre megtanuld, hogy pénzügyekben nincs se barátság, se rokonság. Legalábbis úgy nincs, hogy arról nem írtok közjegyző előtti szerződést.

Bízz benne, hogy el fogják fogadni bizonyítéknak a beszélgetések mentett változatát.

2022. aug. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Te vagy az, aki pár hetes netes ismeretség után adott mindenféle drága ajándékot? Akkor max. polgári per segíthet.
2022. aug. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!