Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha mint vadlot kapsz idézest...

Ha mint vadlot kapsz idézest egy büntető ügyben mire lehet szamitani?

Figyelt kérdés

Kihallgatásra lehet számítani utána DNS es ujlenyomatom is leveszik de szabadon elmehetek valószínűleg?

Utána bíróságok folytatjuk hónapokig vagy évekig.


Pontosan meg a vadakat se tudom se azt hogy mivel rendelkeznek gondolom ezt ismertetik.aztan enis elmondhatom a verziomat.


Ilyen 1tol 3 évig terjedő büntetési tétel esetén büntetlen eloelettel és ha együttműködő a magatartasom akor orizetbe vehetnek vagy akor nemszokas?



#Vadlot
jan. 24. 12:21
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
70%

Először a nyomozóhatóság (rendőrség, egyes gazdasági bűncselekményeknél NAV, stb.) bűncselekmény elkövetésével alaposan gyanúsítható személyként idéz.

A gyanúsítotti kihallgatás azzal kezdődik, hogy adatait felvétele után tájékoztatnak arról, hogy panasszal élhetsz a gyanúsítás ellen. Előadhatod, hogy miért. (Pl. jogos védelemre hivatkozhatsz, ha garázdaság és súlyos testi sértés tényállásba illeszkedő cselekményt követtél el).

Ha nem élsz panasszal, panaszod alapján is úgy tűnik a hatóságnak, hogy gyanúsításodra alapos az okuk, akkor gyanúsítottként kihallgatnak, utána a bűnügyi nyilvántartásnak fényképeznek, ha a bűncselekménynél indokolt tárgyi súlya vagy tényállása (pl. lopás) miatt, akkor ujjlenyomatot, DNS mintát is vesznek. Ezzel bűntetőeljárás gyanúsítottjává váltál.

Aztán idézhetnek még pár bizonyítási eljáráshoz (pl. szembesítés).


Ha a nyomozóhatóság vádemelési javaslattal zárja le a nyomozást (meggyőződésük szerint bűncselekményt követtél el), akkor ügyészségnek vádemelési javaslatot küld.

Ezek után az ügyészség megküldi neked a vádiratot. Ha az ügy egyszerű megítélésű (te sem tagadtad), akkor indítványozhatja azt is, hogy büntetővégzésben szabjanak ki pénzbüntetést, közérdekű munkát, vagy akár szabadságvesztést is.

Ezután a bíróság postai levélben (vagy elektronikus kapcsolattartás esetén elektronikusan) büntetővégzést küld. Ha azzal nem értesz egyet kérheted tárgyalás tartását.

jan. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 A kérdező kommentje:

Felfugesztett szabadsagvesztesel kiegyeznek tárgyaláson kívül is.


Részleges beismerest mindenképpen fogok tenni hisz egy olyan dolog birtoklasaval vádolnak ami nem lehetett volna nálam. És ha ők ezt megtalaltak szerintem nincs értelme ezt vitatni.

Legfeljebb a szándékot mint enyhítő körülményt hissz nem teljesen szándékosan volt nálam olyasmi ami nem lehetett volna.



Meg en se látok tisztán hogy pontosan mi lesz a vad.ha olyan dologgal is vádolnak ami csak feltetelezes akor bírósági úgy lesz .


Gondolom más vadpontokhoz bizonyíték kellene nem puszta következtetés vagy feltetelezes?

jan. 24. 13:32
 3/63 anonim ***** válasza:

Ebből az tippelem, hogy "jövedékkel visszaélés elősegítése" ügyről lehet szó.

(a kábítószerrel, robbanóanyaggal, fegyverrel vagy lőszerrel visszaélésnek jóval súlyosabb a büntetési tétele)


Ilyen ügyet részleges tagadással évekig el lehet húzni, de ezzel csak sok stressznek teszed ki magad, meg lesz a nyomozásnak pármilliós bűnügyi költsége, amit majd rajtad hajtanak be.


Meg a büntetéskiszabásnál nem lesz enyhítő körülmény.

"A bűnösségre is kiterjedő beismerő vallomás enyhítő körülmény, és a részbeni beismerés is az lehet. Nagyobb a nyomatéka, ha az felderítő jellegű; ilyen esetben a cselekmény egészére kiterjedő beismerésnek a bűnösség részbeni tagadása mellett is enyhítő hatása van. Tettenérés esetén csak a bűnösség elismerésének és a megbánásnak van jelentősége.

Az elkövető megbánó magatartása, az eredmény elhárítására irányuló tevékenysége, a cselekmény megbánását kifejező komoly öngyilkossági kísérlete enyhítő; a cselekmény után tanúsított elvetemült magatartása súlyosító körülmény."

[link]

jan. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:

Vagy csekély mennyiségű kábítószer?


Az piti...

180. § (1) * Nem büntethető, aki csekély mennyiségű kábítószert saját használatra termeszt, előállít, megszerez vagy tart, illetve aki kábítószert fogyaszt, ha a bűncselekmény elkövetését beismeri, és az elsőfokú ügydöntő határozat meghozataláig okirattal igazolja, hogy legalább hat hónapig folyamatos, kábítószer-függőséget gyógyító kezelésben, kábítószer-használatot kezelő más ellátásban részesült, vagy megelőző-felvilágosító szolgáltatáson vett részt.

jan. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:

"DNS es ujlenyomatom is leveszik"


Többrendbeli sorozatosan elkövetett népirtással vádolnak? Vagy minek a DNS?

jan. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 A kérdező kommentje:

Nem penzugyi dolog de nem.is drog .de nem reszleteznem mert nem segitenetek.


Nem.olyan súlyos dolog különben már elvittek volna elozetesbe gondolom én.


Megbantam hogy ilyen dolgot taroltam nem lesz ilyen többet.alabecsultem ennek a dolognak a súlyát

jan. 24. 15:26
 7/63 anonim ***** válasza:

Akkor csak gyp. lehet.

Itt megtudod nézni a bírói gyakorlatot.

[link]

jan. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 A kérdező kommentje:

És ha engem mint vidéki lakos egy fővárosi székhelyű hatóság vizsgált szükség szeruen a fővárosi törvényszeken kell bíróság elé alnom ha ugy alakulna hogy kell targyalas?


Vagy valamilyen úton módon át lehet vinni az ügyet a lakhelyem szerinti bíróságra?

jan. 24. 16:09
 9/63 anonim ***** válasza:

Gondolom NNI volt a nyomozóhatóság. A lakóhelyed szerint járási ügyészség az illetékes vádhatóság, illetve járási bíróság jár el első fokon.

Ha már lezárult a nyomozás, akkor a nyomozati iratokba betekintési jogod van, azokat pl. telefonoddal lefényképezheted.

[link]


(Nagyon súlyos bűncselekmények pl. emberölés, kémkedés, hazaárulás, terrorcselekmény esetén elsőfokú bíróság csak a fővárosi/megyei törvényszék).

jan. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 A kérdező kommentje:

9# igen az NNI de még nem zárult le a nyomozás meg engem meg kell hallgatni gondolom én a vadlot az utolsó ilyen esetben akit meghalgatna utána ügyészség.


Ami akor nem a fővárosi lesz hanem a lakhelyem szerinti?


Érdekes mert tudomásom van hogy ügyészség érdeklődőt egy hasonló témájú ügyem iránt ami nem ment tovább hozzájuk annak idelyen .

2 éve és halgattak meg tanukat.

Állítólag ügyészség kéresere hívtak NNI tol 2 csadtagom hogy igazolja hogy 2 éve és azóta se tényleg nem csináltam semmi "sokkal komolyabb bűncselekményt".


Én ebből arra következtetek hogy vagy nincs elég dolguk a gyp ügyben és inkább keresnenek egy komolyabb vádat.


Vagy biztosra kell menniük ilyen helyzetben és rá kell kérdezni.


Nemtudom mi lehet az igazság.

jan. 24. 17:01
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!