Eladható hivatalosan a KFT-be bejegyzett jármű, ha a tulajdonos meghalt, ès mèg nem volt jogerős hagyatèkátadó vègzès?
Van erre kiskapu, vagy visszadátumozva, a tulajdonos aláírását meghamisítva tudta átiratni?
Illetve ha a jármű 16,5 milliót èr felbecsülve, viszont 5.5 millióèrt ment el, ez is jogszerű?
Alá is tudod támasztani jogilag, hogy nem lehet?
NEM variálok, Èn is így hallottam, csak addig nem akarok a szervekhez fodulni, amíg nem látom a passzust, hogy van vagy nincs rá kiskapu.
A visszadátumozás egyèrtelmű bűncselekmèny, de ezzel sajnos nem vagyok előrèbb!
Tulajdont csak tulajdonos adhat el és ha a Kft tulajdona aminek tulajdonosa elhunyt, akkor emiatt nem tudta eladni maga a tulajdonos.
Ha a Kft-nek viszont van megbízottja akinek munkaköréből, egyebéből származóan joga volt eladni a járművet eddig is, akkor ezt megtehette úgy is hogy a Kft tulajdonosa nem tud róla - mert meghalt - hiszen előtte sem kellett hozzá a beleegyezése.
Más cégeknél sem áll meg az élet ha a tulajdonos meghal, dolgoznak tovább ahogy előtte, ebbe beletartozik a cég tulajdonának adás-vétele is.
A kérdés tehát az, hogy aki eladta annak volt-e joga hozzá.
Utána már meg lehet vizsgálni, hogy ha volt is hozzá joga attól még okozott-e vele kárt a cégnek.
A tulajdonos aláírásának hamisítása, visszadátumozás az okirathamisítás, de ez be kell tudni bizonyítani.
Ha önálló képviseletre jogosult/aláírási joga volt annak, aki eladta, mert pl üzletvezető, akkor jogszerűen tette. De a vételár a kft tulajdona
Persze, ha jóval áron alul adta el, akkor hűtlen kezelés még játszik
"Tulajdont csak tulajdonos adhat el"
Nem. Kft tulajdont az adhat akinek van cégjegyzésre jogosultsága. Céges dolgokat a tulajdonos NEM adhat el ha nincs cégbíróságon bejegyzett cégjegyzésre jogosultsága.
A kft tulajdonosa az elhunyt örököse.
Ő eladhatja a kft-t, úgy egészben. A kft tulajdonával, vagyonával, alapesetben az ügyvezető, vagy annak megbízottja rendelkezhet. Az eladás is rendelkezés.
A hagyaték átadó végzés nem számít semmit. Csak akkor van jelentősége, ha a hagyaték végül nem azt illeti, aki magát örökösnek hitte.
Ha például van egy anya, aki meghal és van egy fia, aki 20 éves, jogaiban nem korlátozott, akkor a fiú lesz a törvényes örökös.
Ha az örökség áll mondjuk egy lakóingatlanból és ötmillió forint készpénzből, akkor a fiú abba az ingatlanba az anyja elhunytának napján beköltözhet, akár ki is adhatja és a pénzt is elverheti az utolsó fillérig.
Ehhez nem kell megvárnia a hagyaték átadó végzés megszületését.
Ha viszont van arra esély, hogy él valahol egy testvére, akkor inkább várja meg a végzést, de az ingatlant ekkor is hasznosíthatja még a végzés kézhez vétele előtt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!