Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Zámbó Jimmy-nek hogy lehetett...

Zámbó Jimmy-nek hogy lehetett éleslőfegyvere, amikor a magyar törvények szerint azt civilben senki nem birtokolhat?

Figyelt kérdés

Vadászpuskája ugye lehet az embernek, bizonyos szabályok betartásával.

De pisztolya senkinek nem lehet. A rendvédelemben dolgozók hordhatják csak munka közben, de haza ők sem vihetik, amiből következik, hogy civilben sem lehet náluk.

Jimmy-nek akkor hogy lehetett? És ugye még a fellépésekre is volt, hogy magával vitte. (Volt az az eset, amikor Pataky-t fenyegette vele.)

Vagy a sztárstátusz már feljogosít a hordására?



2023. jan. 30. 11:48
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

"az a nyomorult kakas hogy tudta tarkón lőni a Jimit?"

Ráütött a szegre szó szerint.

2023. jan. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
66%
Mint utóbb mostanában kiderült, nem is a kakas miatt lőtt ki az ablakon, merthogy éjszaka nem kukorékol a kakas. Csak úgy, lazán, többször is kilőtt, merthogy megtehette.
2023. febr. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
Hol van olyan törvény, hogy senki sem birtokolhat? Én fegyvervizsgán úgy tanultam, hogy betöltött 18. Életév, magyar állampolgárság, fegyvervizsga, orvosi alkalmasság és alapos indoklás kell hozzá. Semmi más.
2023. febr. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
78%

"pisztolya senkinek nem lehet"


Ilyen baromságokat honnan veszel? Feleségemnek is van, ráadásul egy .45-ös, ami nem is kicsi.

2023. febr. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

24


Viszont a viselési engedélyt azt úgy tudom már nehéz megszerezni.Tehát az arra való jogosultságot,hogy utcán vagy bárhol magával hordja önvédelmi eszközként.Övre fűzve tokban...

2023. febr. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
24: Figyu, Magyarországon nem úgy működik, mint Amerikában, hogy az átlagpolgár úgy dönt, hogy fegyvert vesz, kiváltja az engedélyt, besétál a fegyverboltba, és vásárol.
2023. febr. 3. 06:32
 27/35 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha ismered a megfelelő embereket - márpedig Jimmy ismerhetett ilyeneket - akkor Neked is lehet, akár M60 - as golyószóród is.


Az, hogy volt-e rá engedélye, az már egy más kérdés, de az ismertsége miatt - gondolom - nem lehetett nehéz elintézni neki egy (vagy több) fegyertartási engedélyt.


Nálunk szabályokhoz van kötve a fegyvertartási engedély, amiben az egyik feltétel az indokoltság, amit alá is kell támasztani és rendőrség vizsgálja az indokoltságot.


Mennyire volt indokolt Jimmy -nek fegyvert tartani?

Hát erre talán csak a közvetlen hozzátartozói tudnának választ adni....

2023. febr. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
27: Nyilván lefizetett pár embert, erre én is gondoltam.
2023. febr. 3. 07:13
 29/35 NTBS ***** válasza:
85%

A szabályok betartása mellett (vizsgák, engedély, alkalmasság) lehet fegyvert tartani otthon.

De amúgy sincs már jelentősége.

2023. febr. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Amit én furcsállok: Egy belépős koncerten vagy bármilyen rendezvényen átvizsgálják a nézőket, hogy mit visznek be magukkal. Magukat a fellépőket nem szokták? Mert azt nem hiszem, hogy bármilyen esetben indokolt lehet bevinni magukkal egy éles lőfegyvert.
2023. febr. 3. 07:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!