Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy kerülhetem el, hogy...

Hogy kerülhetem el, hogy bármit örököljek a szüleimtől?

Figyelt kérdés
Nem akarok még ideiglenesen se belekeveredni az ügyeikbe, tulajdonosként megjelenni a cégükben stb. Csak visszautasítani az egész "csomagot". Van egy falusi nem sokat érő házuk és egy kft-jük, meg gondolom egy vagy két autó. Vannak testvéreim, nekem van gyerekem.
2023. jan. 4. 11:36
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
20%

Nekem sajna volt mostanság öröklési ügyem, és sajna több is.


De...mi ez a kisgyerek örököl dolog??? Alapban, nem csak a gyerek örököl, az unoka is???

2023. jan. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
60%

#10

Nem! Az kapja meg, akinek a javára lemond. Ezt neked is illene tudnod, ha már olyan jártas vagy az öröklés törvényében, hogy tényeket mersz közölni.

2023. jan. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
78%
9-es, nem un. osztályos örökséget kötöttetek a közjegyző előtt? Mert az más. Ugyanis ha valaki nem kéri az örökséget, utána nem mondhatja meg, hogy kié legyen. Ő kiesett az öröklési projektből.
2023. jan. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
59%
De bizony hogy lemondhat. Ugyanis a gyerek csak a szülő halálával lenne örökös. Szart se fog tenni a gyámügy ha az elő örökös lemond a testvérei javára. Csak és kizárólag abba szól bele a gyámügy ha a gyerek örökséget el akarják szedni, Lemondás esetén nincs örökség: a soron következő örököl dolog meg csak akkor él, ha elhunyt az aki örökölt volna. De nem hunyt el, csak úgy döntött, nem kell neki az örökség.
2023. jan. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
63%

Feltételezem, hogy NEM egyszerre fognak meghalni. Hagyatéki tárgyalás mindig van egyenesági leszármazottaknál. Megkapod a jussod, visszaíratod a még élő anyádra, vagy apádra. Később, amikor már egyik sem él, ott lesz a nagyobb bonyodalom. Minden hagyatéki költségekkel jár.


Nem vagyok jogász, ők tudják a módját, hogy még élő szülőknél milyen megoldások léteznek. Kérdezz, minden nagyvárosban vannak ingyenes tanácsadók. Keresd fel őket személyesen. De ne e-mailben, ne levélben, ne telefonon. Max. időpontegyeztetés miatt. Jobb ötletem nincs.

2023. jan. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
74%
10: De 9 a testvére javára mondott le, a testvére pedig előrébb van az öröklési sorban, mint a saját gyereke, mert a testvére a nagyszülőknek közvetlenül a gyereke, azaz közvetlen örököse, a 9-es saját gyereke csak akkor örökölne, ha 9. megörökölte volna az adott vagyontárgyat, majd elhuny. Hacsak a végrendeletben nem szerepelnek az unokák, ők nem örökölnek, csak a szülő. Simán megeshet, hogy teszem azt valaki örököl a szüleitől mondjuk egy házat, amint azonnal elad, a pénzt meg feléli. Ehhez a gyámhivatalnak semmi köze, hiába vannak az adott örökösnek gyerekei, mert nem ők örököltek. A kérdező pont abban a helyzetben van, mint 9, tehát nyugodtan lemondhat az örökségről a testvérei javára, a kutyát nem fogja érdekelni, mivel vannak testvérei, és ők előrébb vannak az öröklési sorban, mint a saját gyerekei. Ha egyke lenne, akkor persze más lenne a helyzet, hiszen akkor valóban az unokák lépnének a helyébe az öröklési sorban, de itt nem ez a helyzet. Gond csak akkor lesz/lenne a kérdező esetében, ha a nagyszülők végrendeletben kifejezetten hagynak valamit az unokákra, na arról nem mondhat le.
2023. jan. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
88%

Lemondás az öröklésről

Aki törvényes öröklésre jogosult, az örökhagyóval kötött írásbeli szerződésben - egészben vagy részben - lemondhat az öröklésről. A lemondás tehát kétoldalú nyilatkozat és így az örökhagyó életében kell, hogy megtörténjen a szerződéskötés. A lemondás a lemondó leszármazóira nem hat ki.


Az örökség visszautasítása

A törvényes és a végrendeleti örökös is visszautasíthatja az örökséget. A visszautasítás kizárólag az örökhagyó halála után történhet, tehát ez az örökös egyoldalú nyilatkozata. Az örökös a hagyatékot más személy javára szólóan nem utasíthatja vissza, vagyis nem jelölheti meg, hogy kiesése esetén ki legyen a helyettes örökös.


Lepontozhattok, de egy ügyvéd oldaláról másoltam ki.

2023. jan. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
51%
4-es, nem arról van szó, hogy a szülőt kötelezik az örökség elfogadására, hanem arról, hogy miután ő visszautasította, a kiskorú gyerekei kerülnek a helyére, s az ő nevükben való visszautasításba fog a gyámügy beleszólni.
2023. jan. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
20%
NEM kerülnek a helyére, ez a lényeg.
2023. jan. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
67%
Ha még nem haltak meg a szüleid, addig ne örökölj tőlük semmit.
2023. jan. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!