Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy kerülhetem el, hogy...

Hogy kerülhetem el, hogy bármit örököljek a szüleimtől?

Figyelt kérdés
Nem akarok még ideiglenesen se belekeveredni az ügyeikbe, tulajdonosként megjelenni a cégükben stb. Csak visszautasítani az egész "csomagot". Van egy falusi nem sokat érő házuk és egy kft-jük, meg gondolom egy vagy két autó. Vannak testvéreim, nekem van gyerekem.
2023. jan. 4. 11:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Majd a hagyatéki tárgyaláson visszautasítod az örökséget. Viszont mivel van gyereked, a gyámhivatal nem fogja ezt engedni, bizonyítanod kell, hogy több a mínusz mint a plusz.
2023. jan. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%
Hagyatékin lemondasz az örökségről és szevasz.
2023. jan. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%
Ha van gyereked, akkor nem lesz sima ügy. Színre fog lépni a gyámhivatal és ők a gyermek érdekeit fogja nézni. Szóval te visszautasíthatod, de a gyereked nevében nem teheted meg. (Ha kiskorú. Ha nem az, akkor majd ő fog dönteni..)
2023. jan. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
14%

#1

"Viszont mivel van gyereked, a gyámhivatal nem fogja ezt engedni, bizonyítanod kell, hogy több a mínusz mint a plusz."


Ilyen nincs, ez hülyeség.

2023. jan. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
85%
De van, 4-es. Nem engedik, hogy az öröksége elvesszen csak úgy. Ha a bevétel pozitív, úgy örökölni fog. Ha adósság lenne, akkor nem fogják megengedni az öröklést.
2023. jan. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
19%

1-es, 3-as, ne irkáljatok butaságot! Ezzel az erővel nem mondhatna fel a munkahelyén, nem adakozhatna, nem kártyázhatna vagy lóversenyezhetne akinek gyereke van, mindenhez ki kellene kérnie a gyámhatóság engedélyét!


A KISKORÚ GYEREKE ÖRÖKSÉGÉRŐL nem mondhat le a gyámhivatal nélkül, a sajátjáról bármikor!

2023. jan. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
De ha a gyerekem örökli, akkor meg az ő neve kerül rá mindenhová én meg intézhetem az ügyeket ugyanúgy, csak macerásabban, adott esetben a gyámhivatal jóváhagyását is kérve valamihez. Az még rosszabb.
2023. jan. 4. 11:52
 8/25 anonim ***** válasza:
73%

1-es vagyok. A lóverseny és az öröklés nem egy kategória.

Anyukám meghalt és gyerekem van. Tudom, miről beszélek.

2023. jan. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
83%
Két gyerekem van, simán lemondtam a testvérem javára az örökségről, a kutya nem foglalkozott vele a továbbiakban.
2023. jan. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
56%
6, ha ismernéd az öröklés törvényét, tudnád, hogy az örökséget lemondás/visszautasítás esetén a sorban következő kapja meg. Azaz ha a sajátjáról lemond/visszautasítja, akkor a gyereke lép az öröklési sorba. És arról már nem mondhat le, (ahogyan te is írtad fentebb)
2023. jan. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!