Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van akkor ha nem tervezett...

Mi van akkor ha nem tervezett több hetes céges leállásra senkinek nincs szabija?

Figyelt kérdés

MI van akkor, ha a cég előre nem tervezett teljes leállást csinál majd 3 hetet decemberben, de senkinek nincs annyi szabija, hiszen sosem állt le eddig a cég így ezzel a szabik kivételekor senki sem kalkulált?

Dec 10-jan 2 közt teljes leállás, épület zárva fűtés villany nincs.


Dec-ben kb 15 napot ki kéne vennem eszerint, de maradt KETTŐ napom az évre.

Mivel előre senki sem tudta a leállást, ezt most „szülték meg“ a nagyon okosok pár napja.

Na ilyenkor mi van?


Fizetetlenre nem küldhetnek, mert azt csak én az alkalmazott kérhetem és én nem kérem, az egyszer biztos.


De a főnök már tisztába tette, hogy „ne remélje senki akinek nincs szabija hogy nem jár be és fizetést is kap“.


Na ilyenkor mi van?


2022. okt. 1. 11:57
1 2
 11/19 Revolúcióbiológus ***** válasza:
Szakszervezetet kell alapítani és le kell ülni a jófej főnököddel tárgyalni. Csomó ügyvéd specializálódott ilyen munkaügyi tárgyalásokra, ezer örömest segítenek, ha annyira lúzerek vagytok, hogy képesek lennétek kivenni a saját szabadságotokból a cég szénszünetére napokat.
2022. okt. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

" Csomó ügyvéd specializálódott ilyen munkaügyi tárgyalásokra,"


de ha meghallják hogy a munkáltató a kormányhivatal vagyis KÖZSZFÉRA egyből eltűnik az összes nagyeszű ügyvéd.

2022. okt. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Revolúcióbiológus ***** válasza:
Hiszed vagy sem, de az állam tucatszámra bukja a munkaügyi pereit. Vagyis nem csak munkaügyit, hanem úgy bármilyen általánosságban bármilyen ügyeit. Ez a kép csak az egyszerű ember fejében él, hogy az állam az valami érinthetetlen entitás és a NAV-val, rendőrséggel, mókaügyi hivatallal nem szabad ujjat húzni, hanem be kell húzni a farkadat és kivenni a szabadságod üzemleállás idejére. Gondolom a szocializmusból maradt reakció.
2022. okt. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

" a szocializmusból maradt reakció."


Onnan nehezen mert 92-es születésű vagyok.

2022. okt. 1. 14:41
 15/19 A kérdező kommentje:

" de az állam tucatszámra bukja a munkaügyi pereit"


Én meg az állásom ha perre megyek a munkáltatóval. Azért ébredjünk már fel nem a nyúl viszi a puskát.

2022. okt. 1. 14:48
 16/19 Revolúcióbiológus ***** válasza:
De, nagyon is a nyúl viszi a puskát - csak ha jól értem te ilyen furcsa nyúl vagy aki ahelyett, hogy célra tartana önsorsrontóan a saját fejéhez szegezi a puskacsőt. Attól rettegsz, hogy elveszted a munkád, ha kiállsz a jogaidért de nekem legkevésbé sem úgy hangzik hogy ez egy olyan munkahely lenne, amihez érdemes ragaszkodni.
2022. okt. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

" sem úgy hangzik hogy ez egy olyan munkahely lenne, amihez érdemes ragaszkodni."


és adsz másikat helyette? hm? Mehetek hozzád lakni ha innen kivágnak és nem jobbat de rosszabbat se találok? Hm?


Válaszolj!

2022. okt. 1. 15:48
 18/19 Revolúcióbiológus ***** válasza:
Én nem adok másikat helyette, de a piac igen, az elmúlt években jó minőségű munkahelyek ezrei jöttek létre, csak le kell hajolnod értük. Hozzám pedig elsősorban nem azért nem jöhetsz lakni, mert ne akarnék rajtad segíteni (most is azt csinálom), hanem mert nem jönnél ki velem. Ha még annyi kockázatot sem vagy hajlandó vállalni az életben, hogy kiállj a jogaidért akkor ne sok boldogulásra számíts.
2022. okt. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
18: Szerencsétlen csak közmunkára mehetne rongyos 40 ezerért vagy gyári melóra 80 műszakba. A lakóhelye többszázkilóméteres körzetében nem akad más munkalehetőség. Ugyan, képzeld már magadat a helyébe! :O :)
2022. okt. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!