Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tervezett áramszünetet követő...

Tervezett áramszünetet követő visszakapcsolás során az EON megváltoztathatja-e a fázisokat (fázis sorrendet) tájékoztatás nélkül? Ha megváltoztatja tájékoztatás nélkül az ebből fakadó okozott kárért felelőségre vonható-e?

Figyelt kérdés

#áram #fázis #Fázis sorrend #EON hiba #Hőszivattyú leállás #Megváltozott fázis sorrend
2022. máj. 12. 16:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Bejelentett áramszünetet követő visszakapcsolás során változott a fázis sorrend ezért a hőszivattyú biztonsági rendszere leállította a hőszivattyút. Az anyagi kár abból keletkezett, hogy a gyártó cégnek ki kellett jönnie a helyszínre a hőszivattyúban átkötni a fázisokat a megfelelő módon. A kiszállás (km díj) és a szerelő óradíja összesen 100 000 HUF. Ezt szeretném bevasaltatni az EON-nal. Fizetnek e ilyenkor?
2022. máj. 12. 16:40
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Nem, nem változtathatják meg a f. sorrendet.

Érdemes beadni a kártérítési igényt, de jó eséllyel ki fogják magyarázi magukat, hogy ők nem hibásak.

2022. máj. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, ez sokkoló ez a százezres érték. :D Ezek nem üzleti partnerek, hanem sakálok. :D

Másfelől meg háromfelé kell választani a lehetséges fejleményeket. Ha volt a kiértesítésen olyan, hogy ellenőrizni kell a fázissorrendet visszakapcsoláskor akkor nyilván nem fizet az ejon. Ha nem volt ilyen, akkor... hát, ez vállalati kultúra kérdése, hogy rögtön fizet-e, vagy perre kell menni. Az ELMŰ az fizetett, de volt biztosítása ilyen esetekre.

És akkor a harmadik variáció az, hogy nem tettél meg mindent kárenyhítés címén, mert vannak a fáziscserére védelmi eszközök - melyek kombináltak a feszültség figyelésével. Ha az nem érdekel, hogy vis major okán kisebb vagy nagyobb feszültség, netán fáziskimaradás miatt tönkremegy a készülék vagy letilt, akkor miért legyen az más, hogy fáziscsere történik? Egyébként valóban ajánlatos lett volna egy ilyen beépítése, ha ez probléma. Hát, aki szakember, az javasolta volna.

2022. máj. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Sajnos nem is annyira sok az a 100k....
2022. máj. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Még nem is hallottam ilyenről...

Van erre valami szabály?

Azért ez elég kemény. Ha valami gép fordítva indul el akár haláleset is lehet belőle.

2022. máj. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Van a berendezésben fázisfigyelő rendszer ez le is tiltotta a hőszivattyút, tehát nem hibásodott meg. Az anyagi kár a kiszállás km díja (200 Ft/km) plusz a munkaóra díja. Az E.ON nem értesített a fáziscseréről. És igen, súlyos balesetet is okozhatnak vele pl ha egy körfűrész ellentétes irányba forog vagy egy emelő a fel gomb benyomására lefelé mozdul. A kérdésem az, hogy van e arra tapasztalat, hogy fizetnek kártérítést vagy ha nem mivel magyarázzák ki. Illetve le van e az írva valahol, hogy kötelesek a változatlan fázis sorrend biztosítására vagy ha meg kell változtassák akkor kötelesek e értesíteni?
2022. máj. 13. 07:41
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem a #3-ban erre teljes válasz született...
2022. máj. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!