Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkaerő kölcsönző a munkáltat...

Munkaerő kölcsönző a munkáltatónál dolgozom. Ahol a munkát végzem, ott nem engednek el az előre tervezett szabadságra, a sok év végi munka miatt. Ilyen esetben átvihető e a másik évre a ki nem vett szabadság?

Figyelt kérdés
Ha nem vihető át, akkor kifizethető e a ki nem vett szabadság? A munkaerő kölcsönzés esetén ki adhat utasításokat a munkavállalóknak?
2021. dec. 10. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A szabadságod 1/3-t veheted ki te a saját döntésed szerint, a 2/3-t viszont a munkaadó dönti el mikor veheted ki.

Ha kiadja neked az éves szabadságod megmaradt részét úgy, hogy december 31-én kezded meg és folyamatosan szabadságon vagy a végéig januárban, az teljesen törvényes. Csak még ez évben kell megkezdened.

2021. dec. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak az a problémám, hogy decemberben volt tervezve a szabadságom kivétele amihez hozzájárult a munkaerő kölcsönző munkáltatom. Csak hogy, ahol a munkámat végzem napi négy órában egy csomagküldő cégnél, ott meg a rendkívül sok munka miatt nem engedik meg, hogy szabadságra menjek,azt mondják januárban kivehetem a szabadságomat. Ebben a helyzetben mi a helyes eljárás?
2021. dec. 11. 14:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Amit leírtam korábban. Mivel most a csomagküldőnél végzel munkát, így a szabadságodat csak úgy veheted ki ahogy ők szeretnék. Nyilván nem kell majd 25-e után éppen úgy dolgozni, mint előtte, tehát akkor adják majd ki a szabadságodat amikor már nem kellesz.

De megoldhatod úgy is hogy előre cserélsz valakivel és 2-szer 4 órákat dolgozol, aztán a végén meg az illető dolgozza le helyetted - ha találsz ilyet és engedik. A 4 órás munkában is lehetséges az hogy 1-1 nap többet dolgozz. Így nem szabadságon leszel ugyan, de szabad lesz a napod.

Vagy felmondasz, netán megkéred a munkakölcsönzőt, hogy tegyen át máshová, ahonnan tudsz menni szabadságra.

De nem jutott eszedbe korábban, hogy a csomagküldőknél nem lehet szabadságra menni decemberben, mert az az év legfontosabb és legforgalmasabb része?

2021. dec. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Minden évben decemberben vagyok szabin és két hétig kórházban vagyok rehabilitációs kezelésen, ami pénzbe került nekem,( úgy ebár nyugdíjasnak táppénz nem jár). Sajnos csak januárban tudnak időpontot adni az ellátásra. Igen nagyon sok a munka, és mi még Karácsonyi pénztől is elesünk, mert a külsős cégek nem szoktak adni dolgozóinak jutalmakat.
2021. dec. 11. 17:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!