Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az engem megruházó személyt...

Ha az engem megruházó személyt távoztában fújom le spray-vel, akkor az még jogos önvédelem?

Figyelt kérdés

Tehát mondjuk belémköt az utcán, elagyabugyál. Majd elindul, mint aki jól végezte dolgát. Én ekkor előveszem a nálam lévő önvédelmi spray-t, utánamegyek, hátulról megrúgom, majd ahogy megfordul, ráfújom a spray-t. Ez még jogos önvédelem? Vagy belém állhatnak, hogy ekkor már elmúlt a veszély, és így jogtalanul használtam?

Vegyük azt verziót is, hogy elvette a tárcám, és én a lefújás után visszaveszem tőle. Meg vegyük azt is, hogy nem rabolt ki, és én csak szimpla bosszúreakcióként megyek utána és fújom le.



2022. szept. 28. 21:10
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
29: De akkor rögtön utána értesítenem kell a rendőrséget, nem? 🤔
máj. 30. 16:22
 32/38 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező!


A jogos védelem addig tart, amíg a JOGTALAN támadás FENÁLL.


Csak az eddig az időpontig tanúsított magatartás részesül büntetőjogi védelemben, ami ez után történik, az már nem.


Ha a távozó támadódat - miután már véget ért a támadás, így a jogos védelmi helyzet is - Te lefújod, hátulról, Te követsz el bűncselekményt, Te LESZEL A JOGTALAN TÁMADÓ és - bármennyire is frusztráló - a korábbi támadót lesz abban a helyzetben, hogy jogszerűen védekezzen veled szemben: MÉGEGYSZER ELVERHET, de ezúttal már JOGSZERŰEN.


Így érted?


Visszavenni a tárcádat nem bűncselekmény, de az arányosságot azért itt is nézik.

Ha bosszúból teszed, akkor amit csinálsz, az az sts minősített esete (aljas indokból, célból).

júl. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
32: De ha mondjuk kamerafelvétel bizonyítja, hogy az egész avval kezdődött, hogy belémkötött és megvert, akkor csak eljárás alá vonják őt is.
júl. 7. 13:01
 34/38 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy eljáràs alà vonják, de adott esetben téged is. Mindkettőtöket ha te is valami olyant csináltàl utána.
júl. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

" De ha mondjuk kamerafelvétel bizonyítja, hogy az egész avval kezdődött, hogy belémkötött és megvert, akkor csak eljárás alá vonják őt is"


Igen.

Kivéve, ha nem TE provokáltad ki a "jogtalan" támadást. És ez bizonyítható is.


Mert akkor kicsit máshogy néz ki ez a történet......

júl. 8. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:
35: Nyilván nem provokálnám ki. De persze, aki a balhét keresi, az sok mindenre ráfogja, hogy a másik provokálta őt: Csúnyán nézett rá. Rá akart nyomulni a nőjére. Nem akarta meghívni egy sörre. Ésatöbbi.
júl. 8. 08:09
 37/38 anonim ***** válasza:
51%

"Csúnyán nézett rá. Rá akart nyomulni a nőjére. Nem akarta meghívni egy sörre. Ésatöbbi."


Csak ez senkit nem érdekel. Ezeket "lehet".

júl. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
37: A rendőrség szemében mi minősülne provokációnak? Mert ezek biztosan nem.
júl. 8. 11:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!