Az exfeleségem lelépett Ausztiába a gyerekekkel. Tehetek bármit is?
másfél éve , hogy elváltunk. Aztán szeptemberben mindenféle írásos engedélyem nélkül lelépett a gyerekekkel Ausztriába, amit csak utólag tudtam meg az anyósomtól. Vitte a gyerekeket is, akiket jogomban áll látogatni minimum 2 hetente. Tehetek valamit? Milyen lehetőségeim vannak?
Illetve én utólag egy emailban áldásomat adtam erre, de semmilyen papírt nem írtam alá erről. Vélemény?
#5, #6-nak:
Tanuld még picit a jogot.
A kérdésből világosan érthető hogy kéthetes idő-intervallumban megkötött láthatása van, ami a felügyelet korlátozásának az egyenes következménye.
Vagyis gyermekelhelyezési per volt.
Kérdezőnek:
Ha tenni akarnál valamit azon az alapon hogy túl messze lakik, akkor ha nyernél is (nem fogsz), és nálad helyeznék el a gyerekeket, akkor ugyanabban a pillanatban az anya is ugyanezen okból kifolyólag visszaperelhetne és ha te nyertél akkor neki is nyernie kellene, vagyis ez h'lyeség.
A gyerekek felügyeleti jogát ő kapta, te láthatást kaptál, de nem jogot arra, hogy beleszólj a magánügyeibe!
Szerintem, ne jogászkodj!
Ha a bíróság kifejezetten nem vonta meg vagy korlátozta a felügyeleti jogát (láthatás nem felügyeleti jog megvonás!), vagy nem mondott le róla, akkor közös a felügyelet
4:164. § [A szülői felügyelet közös gyakorlása]
(1) A szülői felügyeletet a szülők – megállapodásuk vagy a gyámhatóság vagy a bíróság eltérő rendelkezése hiányában – közösen gyakorolják akkor is, ha már nem élnek együtt.
(2) A különélő szülőknek a közös szülői felügyelet gyakorlása során biztosítaniuk kell gyermekük kiegyensúlyozott életvitelét.
(3) Azonnali intézkedést igénylő esetben a szülő a gyermek érdekében – a másik szülő késedelem nélkül történő értesítése mellett – közös szülői felügyelet esetén is önállóan dönthet.
A helyzet a következő:
Övé a felügyeleti jog, ám nekem láthatási jogom van. 2 hetente.
Na már most. Amikor ez a megállapodás született, akkor ők csupán 70 km-re laktak most pedig 600 km távolságban élnek.
Kérdezőnek:
Bocsika, de kevered a fogalmakat!
Ez nem megállapodás, hanem bírói végzés! Hogy ti azon kívűl mit-hogyan beszéltetek meg, az a ti dolgotok.
A bírói végzés feljogosítja.
A magyarországi gyakorlatban a gyereket/gyerekeket mindig az anya kapja, nagyon kevés esettől eltekintve! Csak akkor kapja vitás helyzetben az apa, ha bizonyítani tudja az anya szülői alkalmatlanságát. Nem egy esetet ismerek amikor a perre a börtönből vitték ki az anyát aki általában lopásért ült.
A szabadulásáig nevelőszülő, utána megkapta. Egy apának esélye sincs.
Tehát nem azért kapta meg, mert ti megegyeztetek.
"A bírói végzés feljogosítja."
Nem jogosítaná fel, ha a kérdező nem járult volna hozzá. Ugyanis a gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekről a felügyeleti joggal nem rendelkező szülőnek is van döntési joga. Ide tartozik pl a huzamos időtartamú vagy letelepedés céljából történő külföldi tartózkodási helye.
itt ez nem is volt kérdés.
Viszont a láthatási jogaim csorbúltak, hiszen 2 hetente külföldre menni lehetetlenség.
,,A felek megállapodtak"
És a megállapodás óta csaknem 10 szeresére nőtt a megtett távolság is.
Ráadásúl szó semvolt arról, hogy nekem külföldre kell járogatnom kéthetente a gyerekeket látogatni.
Nem is beszélve ennek a költségéről.
#20-nak:
Igazad van, de én a gyakorlatot nézem.
Beperli a távolság miatt, és a gyermek magához helyeztetésével pontosan ugyanazt a helyzetet állítaná elő, amiért ő perelt.
Bármivel is próbálkozik, azt nem fogja elérni hogy ő kapja meg. Ha pedig kötelezik is valamire az anyát, amit az lexar, akkor perelhet megint a végtelenségig. Azt nem fogja elérni, hogy megkapja. Szélmalomharc.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!