Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha van még 15 nap szabim, és...

Ha van még 15 nap szabim, és a munkáltató nem tudja azt nekem kiadni bizonyos okok miatt, olyankor mi történik hivatalosan?

Figyelt kérdés

Nyilván tudjuk mi történik nem hivatalosan, bemész amíg szabin vagy és adnak borítékot titokban.


Arra vagyok kíváncsi ha egy munkáltató 101%-ig jogszabálykövető mert pl állami cég, és mégis történik ilyen pl ketten vagytok egy munkakörben és a társad azonnalival felmond vagy ilyesmi történik, és neked mégse tudják kiadni a szabit, azt hogy adminisztrálják le?


Elvileg 5 napig valami szakszervezeti szerződéssel még megoldható, de pl 15 nap esetén mi lenne?


2021. nov. 28. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

A munkaadódnak két (ha szétszedjük akkor 3) lehetősége van.

Vagy kiadja neked még év végéig, vagy kifizeti, de arra csak rendkívül ritka esetben van lehetőség. A szabadság célja ugyanis az hogy pihenj és nem az hogy több pénzt kapj.

Kiadhatja úgy is, hogy csak megkezded a szabadságodat 2021-ben és majd befejezed 2022-ben, ha ebben az évben már nincs annyi munkanap amikor kivehetnéd. De ilyenkor nem megszakítható, csak egyben lehet kivenni.

Vagyis ha december 31-én pénteken megkezded a szabadságodat, akkor kiadható ez a 15 nap úgy, hogy január első 3 hetében leszel szabin 2022. január 20-ig, csütörtökig. (feltéve hogy hétköznap dolgozol csak heti 5 napot 8 órában). A lényeg hogy a 15 munkanap szabadságodat még 2021-ben kell megkezdened, utána átlóghat bármekkora része 2022-re és nem fogja befolyásolni a következő évi szabadságaidat, tehát a 2022-re járó szabadságodból már ki is vehetsz 1 napot és január 21-én pénteken se mész dolgozni csak a következő hétfőn. Hiába voltál januárban így 3 hétig szabin, akkor is csak 1 napod fog hiányozni a 2022-es szabadságaidból - amit kivettél péntekre.

2021. nov. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
A párom nagy cégnél dolgozott, ahol minden hivatalosan papírozva volt. Ott, következő év első negyedévére simán átvitték. Mind ezt hivatalosan, bérlapon is így volt elszámolva.
2021. nov. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Elvileg nem vihető át. Max úgy ahogy fentebb írták. Idén kezdesz egy nappal többit folytatólagosan januárban veszed ki
2021. nov. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Kíváncsi leszek mihez kezd velem a főnök mert az se opció szerintem neki hogy a január első felét szabin tölteném. Nagyon röviden leírom mizu van, egy állami cégnél vagyok alkalmazásfejlesztő, és azonnalival felmondott az egyetlen React-os kollégám a héten. A project eleve nagy késésben van, és mellém felvenni meg nem nagyon tud azonnal kollégát, mert 1 kevés React és Node-os fejlesztő van, 2 meg hogy nem úgy megy hogy felvesz valakit aki azonnal tud kezdeni egy ismeretlen, félkész projekten, van egy betanítás azért, ami meg az én időmet venné el ami jelenleg nagyon számít.


Hát most tényleg sajnálom a főnököt, nem is gondoltam volna hogy egyszer ilyet írok :)

2021. nov. 28. 19:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyon ki akarod venni a szabit, akkor menj el táppénzre, azzal nem tud. it tenni. Aztán ahogy a többiek írták, december 31től meg szabin leszel és átviszed 2022re a 14 napot.
2021. nov. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!