Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 2010. 03. 01-én iker babáim...

2010. 03. 01-én iker babáim születtek GYES jár hivatalosan. A munkáltatóm tévedésből többet utalt a számlámra felhívtam a munkaügyi intéző megerősmtette hogy nem tévedés. Pénteken jött a levél fizessek vissza. Kötelezhetnek vissza fizetni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 30. 20:44
 1/7 A kérdező kommentje:
A munkáltatóm hibájából az ikreim nem kaptak ingyen tászert idáig mert az 1főre eső jövedelmünk túl haladta a 41000ft-ot pár ezer ft-tal.Most meg követel 64000 ft-ot a munkahelyem holott a téves bérszám fejtés miatt elestünk mindenféle támogatástól és ráadásul 4 gyemeket nevelünk.Az eddigi kiadásokat nekünk kellett fedezni gyógyszertári blokkokkal tudom igazolni hogy milyen drága a tászer,de hiába kértem jövedelem igazolást a szociális osztályon idáig elutasítottak a munkáltató pedig követeli vissza a 64000-ret,de tényleg kötelezhetnek rá???Inkább vállalom a nyilvánosságot és ott kitálalom az egészet.Nem elég hogy az államkincstár két hónap múlva küldte a családipótlékot az ikrek után és az anyasági segélyt is két hónap után utalták most meg kiderült a munkáltatóm is rosszul bérszámfejtett.
2010. máj. 30. 20:53
 2/7 anonim ***** válasza:

Szervusz! Én nem értem a kérdésed! Remélem jól gondolkodom: bérszámfejtés során rosszul számoltak ezért az egy főre jutó havi jövedelem meghaladta a 41eft-ot. A téves bérszámfejtés miatt több fizetést kaptál amit most visszakövetel a cég? A többletszámfejtés miatt pedig elestél bizonyos jogosultságoktól?

Elnézést az érthetetlenségért, de biztos ideges vagy s ezért nem fogalmazol tisztán.

2010. máj. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A tévesen utalt bért 30 napon belül követelheti vissza a munkáltató.
2010. máj. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy vissza kell fizetned a cégnek a pénzt, mert az jogalap nélküli gazdagodás. A Magyar Államkincstárt hívd fel(nem vagyok benne biztos hogy a GYES, stb. oda tartozik, a lényeg hogy az illetékes szervet) és kérdezd meg hogy a munkáltatótól milyen papírt kérj arról hogy túlfizetés történt + küldj arról is papírt hogy ezt visszafizetted.
2010. máj. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyezz meg a munkáltatóddal, hogy részletekben törleszthesd, ha már mindenképpen fizetni kell.
2010. máj. 31. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Levélben kérelmezem a munkáltatót és az államkincstár igazgatóságát hogy ne kelljen vissza fizetnem a 64000ft-ot.Én május 5-én telefonon megkérdeztem a munkáltatóm munkaügyi osztályát és közölték hogy nincs tévedés ennyi a jövedelmem és semmilyen önkormányzati támogatást nem kaptunk pedig 4 gyermeket nevelünk.Iker babákra hetenmte 6000ft a tászer és nem is beszélve arról hogy hasfájósak és kellett venni Espumisán cseppeket is és más kiadások is vannak ami csak a babákra megy el,de nem panaszkodni akarok csak bosszantó hogy megint más hibájából "szívunk" pedig gyanús volt,de mondom megerősítették hogy 90000 ft amit utaltak az nem téves és itt van most fizethetjük vissza.
2010. máj. 31. 19:49
 7/7 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért de a billentyűkkel gond van és köszönöm szépen a válaszokat!!!!
2010. máj. 31. 19:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!