Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem túlzás egy kicsit 2...

Nem túlzás egy kicsit 2 csokiért is elzárást adni?

Figyelt kérdés

Nem a tolvajokat támogatom, na csak egyszerűen így akkor nincsenek arányban a dolgok a súlyosságuk szerint, hiszen az idióta változtatás miatt ezek szerint 2 csoki miatt (azaz szabsértés kategória csak) lehet 10 nap elzárást kapni fiatalkorúként is, de sokkal súlyosabb bűncselekményért pedig mondjuk egy ügyészi megrovást. Akkor hol itt az arányosság elve pl ?


Ez megint olyan baromi "jól" ki lett találva, amolyan magyar módra ..


Nincs igazam ?


És ráadásként komoly fenntartásaim vannak itt a bizonyítást illetően, amikor ez sokszor úgy megy, hogy ha főleg fiatalkorú és egyedül van, akkor mondjuk egy TESCO-gorilla egyszerűen agyonveri az illetőt, és onnantól az van, amit akar, na most ez mintha nem lenne egészen jogállami eljárás ... pedig ez a realitás ... nagyon sok olyan panasz van, hogy bizt. őrök bántalmaznak valakit olyan helyen ahol a kamera éppen nem látja ... ennyi.


2010. szept. 4. 13:31
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
Na kedves kérdező, meg van a véleményünk rólad, és még az elején azt állítottad magadról hogy tanítványaid vannak! Ezért olyan bunkók a mai fiatalok többsége, elsüllyedhetnél ott ahol vagy! De nagyon elkanyarodtál a feldobott kérdésedtől, megkaptad, remélem hasznosak számodra a válaszok .
2010. szept. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

Tanár + iskolapszichológus vagyok gimiben, a diákjaim nagyon sok ilyen esetet elmeséltek nekem már, és azért bizony sokszor ledöbbentem eléggé.

Ezek a Te soraid, kedves tanár úr !

2010. szept. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Képzeljétek el kedves válaszolók, hogy milyen jó tanácsokkal láthatja el a diákokat, mint pszichológus. Remélem nem ott dolgozik, ahol a lányaim tanulnak!
2010. szept. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ha a biztonsági őrnek gyanúja van arra, hogy nem fizettél valamilyen áruért, képzeld, joga van belenézni a táskádba, kipakoltathatja a zsebedet, és ehhez rendőr sem kell.Felhatalmazza erre a 2005/ CXXIII.tv 26/b

pontja.Google a barátod.

Bele nem nyúlhat a holmidba, de felszólíthat, hogy pakold ki, vagy tedd láthatóvá a tartalmát.

Amúgy az áruház nem közterület.Ha beléptél, akkor azzal elfogadtad a tulajdonos szabályait.

2010. szept. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:

Hát egyeseknek miért olyan ledöbbentő, hogy tanár és pszichológus vagyok? Csak mert nem olyan birkaszellemben járok-kelek?


Utolsónak pedig: ez igaz, csakhogy a delikvens mindezt meg is tagadhatja, és mondhatja azt, hogy "köszönöm szépen uram, de nem óhajtom kipakolni a táskámat", szóval ez csak a megkérésre vonatkozik, viszont nem, köteles engedelmeskedni nekik valaki ... azért megálljon a menet! Éppen nemrég hangzott el, hogy a bizt.őr nem hivatalos személy, és semmivel nincs több joga, mint bármely állampolgárnak, azaz röviden: szabsértésen vagy bűncselekeményen ért személyt a rendőrség kiérkezéséig viosszatartjhatja. És itt vége! Ha a paciens viszont nem mutatja a táskáját, akkor jön a nagy kérdés számára, hogy vajon visszatartsa-e, és ha kiérkezik a rendőrség és nincs nála semmi, akkor nagyon nagy szívás van, vagy inkább meggondolja azért ezt a lépést és hagyja elmenni..


Megint csak azzal tudom zárni, hogy nagyon szomorú a magyar emberek jogi tudatlansága, és egy "veleszületett" alárendeltsége. Érdekes, amikor én elküdltem a k. anyjába a bizt. őrt, vajon miáért nem akart rendőrt hívni?

Nem hiszem, hogy én lennék a hibás, és ezáltal persze mindjárt csakis rossz tanár is lehetek, ez tetszik a legjobban. :D Páran hihetetlen párhuzamokat vélnek felfedezni, de remélem olyanok vélekednek, akik minimum kitüntetéses diplomával és egy PhD-fokozattal rendelkeznek, na csak mert akkor mondanám azt, hogy esetleg joggal megkérdőjelezheti a kompetenciámat, de így ez több, mint vicces.

2010. szept. 8. 19:09
 36/36 A kérdező kommentje:

Bizt. őrök agyonvertek egy fiatalembert a tegnapi meccs előtt a bejáratnál (a semmiért).

Ez is az én hülyeségem?


Egyszerűen csak el kéne érni, hogy viselkedjenek már emberi módra, semmi mást!

2010. szept. 8. 19:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!