Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csak én vagyok oda ennyire a...

Csak én vagyok oda ennyire a csokiért?

Figyelt kérdés
Szerintem 5 tábla csokit simán be tudnék gyűrni.A legtöbb idő, amit kibírok csoki nélkül az 2 hét.Most is egy csomó csokit megettem.Mit csináljak, hogy ne kívánjam ennyire a csokit?
2011. ápr. 30. 19:09
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és mértékkel nem tudok csokit enni.Ha eszek, akkor egy táblát meg is eszek, mert nem bírok leállni 1-2 kocka után.
2011. ápr. 30. 19:11
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
énis ilyen vagyokm de ha fogyni akarsz, muszáj megálljt parancsolnod! én toporzékoltam ha nem volt itthon csoki, aztán szépen meghíztam, most meg ha eszek csokit akkor toporzékolok..
2011. ápr. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

üdv a klubban. asszem be is nyomok egy csokinyuszit örömömben, h nem vagyok egyedül...


tenni? akaraterő! más nem segít, a csoki nem lehet pótolni semmivel én próbáltam gyümölccsel, zöldséggel, kávéval,eredmény nulla. ha fogyózom eltűntetem az összeset és nem hozok haza többet!

2011. ápr. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát igen, én is próbáltam már pótolni mindennel, de a csokit tényleg nem tudja semmi sem pótolni.Amúgy heti 1x szoktam csokit enni, a többi napon kevés szénhidrátot és sok fehérjét eszek, de a héten mindig van egy nap, amikor korlátlanul tömöm a fejem csokival.Aztán miután betankoltam csokival, kibírom megint egy hétig, és ez így folytatódik.Mondjuk eddig fogytam 3 kilót, de azt sem rövid idő alatt, hanem 2,5 hónap alatt, hála a sok csokinak, amiket hétvégén befalok, mert ha nem eszek annyi csokit, már sokkal többet fogytam volna.Valamit tényleg tennem kéne, hogy ellen tudjak állni a csokinak, mert így aztán nem nagyon fogok lefogyni.
2011. ápr. 30. 19:24
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

Mintha én írtam volna a kérdést, te jó isten. 3 hónap alatt fogytam kb. 10 kilót, de az utóbbi hetekben egyszerűen felborult az egyensúlyom. Mostanában folyamatosan nassolok és csokit eszem. Amikor valamivel pótolni próbálom, az van, hogy megeszek 1 narancsot, 2 almát, 1 karalábét, 1 kanál kakaóport, utána meg mégiscsak befalom azt az 1 tábla csokit.

Persze először "oké, 3 kocka, aztán abbahagytam!", utána már 2 sornál fogom befejezni, aztán szép lassan eltűnik az egész tábla...már borzalmasan elegem van, sőt visszahíztam 3 kilót.

Nagyon nehéz visszaállni a normális diétás étrendre, de amikor jó az étrendem és a szervezetem megkap minden szükséges tápanyagot, akkor még csak nem is kívánom az édességeket. De most sokat kell dolgoznom azért, hogy visszafordítsam ezt a folyamatot, ami épp történik, mert még két hét, és oda az egész -10 kiló.


Bocsi az offért. Szóval neked pedig azt tudom tanácsolni, hogy a body.builder.hu-n nézegess étrendeket és olvasgass, mert nagyon nagyon hasznos, tényleg minden le van írva. Szinte mindent tudok az egészséges életmódról, már csak vissza kéne állnom és folytatnom az egészet. Azt nem tudom megmondani neked, hogy mit tegyél, ha rád jön a csoki-ehetnék, főleg mert a szénhidrátok "vonzzák" egymást, ha megeszel egy kakaós csigát, jön a többi hülyeség. Viszont ha tényleg kiegyensúlyozottan étkezel és még mozogsz is, nem is fogod kívánni ezeket, de tényleg.


Nagyon sokat írtam, ezért elnézést, neked pedig sok sikert kívánok! :)

2011. ápr. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
11%

"A legtöbb idő, amit kibírok csoki nélkül az 2 hét"

PFFFFFFFF:D

Bírnád te 90 éves korodig, nem pusztulnál bele:D

Idióta

2011. ápr. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon csokis vagyok, az ünnepek meg az ellenségem, mert persze,hogy csomó csokit kap az ember... egyébként étcsokit kellene enni, ha már vmit. Nekem asszem szintén 2 hét a rekordom csokimentesen, de a vicc az, hogy napról-napra kevésbé kívántam ám! Első nap borzasztó volt, folyton nézegetem a polcokat, kerestem a fiókokban, már így ösztönösen, aztán mindig meg kellett állapítanom, hogy most ezt nem szabad:D De visszaálltam rá, mert jött egy stresszesebb nap, és hazaértemkor nem bírtam ellenállni. De nem esett olyan jól hirtelen! 2 hét alatt is el lehet szokni tőle kicsit. Viszont villámgyorsan vissza lehet rá... :(
2011. ápr. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

utolsó előtti, annyira bírom, amikor olyan ír választ, akinek fogalma sincs a kérdésről.....


Egyébként én is ilyen voltam, nem azért álltam le vele, mert hízlal, hanem mert nagyon nagyon egészségtelen. Rárakódik a bélfalaidra, sok betegség forrása lehet. Guglizd ki a káros hatásait, 4 hete elrettentett a tejcsokitól: D (pedig napi minimum 2 táblát benyomtam: D)

2011. ápr. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Vesekőképződés. Jelentős oxálsav tartalma vesekövet okoz. Egy nőt műtöttek vesekővel, és az orvos a műtét után azt kérdezte, hogy ön ugye sok csokoládét fogyaszt. A hölgy nagyon meglepődött, hiszen ezt a vizsgálat során nem mondta ezt, erre az orvos közölte, hogy kutatási céllal metszeteket készített a vesekövekről és felismerte hogy ez a kő jellegzetesen csokoládé típusú.

Magas kalória tartalma van a csokoládénak. 100 gramm 570-630 kilókalória, mely a napi energiaigény 25-30%-a. Az amúgyis jelentős mérvű elhízás egyik kiváltó faktora

Nassolnivalóként fogyasztható. A reggel megevett csokoládé délután is a gyomorban pang ami táptalaja a fermentációs folyamatoknak, dekoncentrálságot okoz és intoleráns magatartást ami főleg gyerekeknél jól kivehető (ettől hiperaktívak a gyerekek)

Rendszertelenné teszi a vércukorszintet.

Alkalmatlan főétkezésként, nassolásként pedig erjedést, elhízást okoz, csökkenti az étvágyat ezért tápanyaghiány áll elő

Magas az egyszerű szénhidráttartalma hiszen a teljes tömeg 36-55%-a finomított cukor ami gyengíti az immunrendszert, károsan hat a keringésre, hormonszabályozásra és agyműködésre, megbontja a bélflóra egyensúlyát, melegágya lehet a szisztémás gombás betegségeknek és a cukor lebontása vitamin (főleg B1) és ásványi anyagok (pl. kalcium) veszteséggel járhat.

Édességfüggőség kialakulása a koffein teobromin alkaloidák miatt amik függőséget okoznak.

A csokoládé a legnagyobb primerallergén, mivel tele van hisztaminnal, fenil-etilaminnal és szerotoninnal. A szerotonin boldogsághormon, de ne fogyasszuk azt, hanem olyan termékeket kell fogyasztani amelyek megnövelik az agyban a szerotonint.

A nyersanyagként felhasznált kakaóbab fermentációjakor keletkező penésztoxinok (aflatoxin) hatása: allergia, májfunkció zavara és daganatos megbetegedések

Munkamorál, rágcsálók – ahol termesztik és szárítják a kakaóbabot ott nem túl higiénikus körülmények vannak ezért a nyílt de födött tárolóhelyiségben az egerek könnyen behatolnak

Alkaloidák (koffein, teobromin) vélt előnyös depresszióoldó, hangulatjavító hatása tulajdonképpen függőséget okoz, hiánya pedig elvonási tünetekkel járhat.

2011. ápr. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Uccsó, nem rossz! Kezded elvenni a kedvem, köszi:D
2011. ápr. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!