Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A nem egyenes ágon való...

A nem egyenes ágon való örökösöknek hagyatéki tárgyaláson részt kell venni? Lásd:lent

Figyelt kérdés
Nagymamámék 3-an voltak testvérek, meghalt a húgok és a családi házból a Mama is részesülne, ha élne az ő részét az én szülőm örökölné de sajnos ő sem él tehát én vagyok a következő mint unoka. A hagyatéki tárgyalásra még nem került sor de X összeget ajánlottak nekem, hogy megvásárolnák a részét az összeg nem sok,nem értem honnan jött az összeg, ha hagyatéki még nem volt hasra ütés szerűen kitalálhattak egy összeget? (a családból egy rokon keresett meg hogy szeretné megvásárolni a részét X összegért de nem tartjuk a kapcsolatot egyébként)
2021. jún. 13. 13:56
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:
Bocsi nem vagyok képben ezekkel...
2021. jún. 14. 20:33
 32/36 anonim ***** válasza:

Hódmezővásárhelyen több közjegyző van. A polgármesteri hivatal osztja ki nekik az ügyeket. Valószínűleg a jogi osztály, de ezt nem mondom biztosra. Ezért hívd fel a központi számot, és ott kérd azt a központostól, hogy azt a melléket kapcsolja, ahol meg tudják mondani, hogy egy adott elhunyt személy hagyatéki ügyét melyik közjegyzőnek adták ki. +36(62)530-100

Ha meglesz, hogy melyik közjegyző az illetékes, akkor az ő irodáját hívd fel, és majd ott elmondják, hogyan kell hivatalosan jelezned, hogy te is örökösjelölt vagy.

Vagy az is megoldás lehet, hogy kikeresed a netről az összes ottani közjegyzőt, és felhívogatod sorban, hogy náluk van-e az elhunyt rokonod ügye.

Azt jól írták, nem fognak utánanyomozni az örökösöknek, hanem csak megkérdezik a már képbe került örökösöket, hogy kik lehetnek még örökösök. Ha ők letagadnak, akkor nem is fognak meghívni a hagyatéki tárgyalásra. Akkor csak utólag lehet kavarni.

Ha valódi örökös leszel, tehát a nevedre írják az ingatlant, akkor fogod tudni eladni, addig nem. Ezt feltehetőleg azok se tudják, akik megkerestek. Vagy úgy értették, hogy akkor vennék meg tőled ennyiért, ha majd egyszer a nevedre kerül.

Mivel több örökös van, ezért az nem megoldás, hogy nem fogadod el az örökséget. Mivel azt nem lehet meghatározni, hogy melyik örökösé legyen a részed. Hanem az összes örökös arányosan részesedni fog a te részedből, nem csak az a személy, aki fizetne.

2021. jún. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Ja, és nálunk úgy volt pár éve 2 esetnél, hogy az örökségben szereplő ingatlan helye szerinti önkormányzattól kérdezte meg a közjegyző, hogy mennyi az ingatlan értéke.
2021. jún. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
41%
32, A vége nem helyes annak, amit írsz, mondhatja azt, hogy X örökös részére mond le a sajátjáról. Nálunk volt ilyen a családban (egyik gyerek mondott le a még élő házastárs javára).
2021. jún. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Nálunk olyan volt, hogy minden örökösnek egyet kellett értenie és el kellett fogadnia, hogy X javára mondtunk le valamiről.
2021. jún. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
2021. jún. 15. 20:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!