Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A nem egyenes ágon való...

A nem egyenes ágon való örökösöknek hagyatéki tárgyaláson részt kell venni? Lásd:lent

Figyelt kérdés
Nagymamámék 3-an voltak testvérek, meghalt a húgok és a családi házból a Mama is részesülne, ha élne az ő részét az én szülőm örökölné de sajnos ő sem él tehát én vagyok a következő mint unoka. A hagyatéki tárgyalásra még nem került sor de X összeget ajánlottak nekem, hogy megvásárolnák a részét az összeg nem sok,nem értem honnan jött az összeg, ha hagyatéki még nem volt hasra ütés szerűen kitalálhattak egy összeget? (a családból egy rokon keresett meg hogy szeretné megvásárolni a részét X összegért de nem tartjuk a kapcsolatot egyébként)
2021. jún. 13. 13:56
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
#9 én unoka vagyok a mamám részét örökölöm akkor egyenes áginak számítok? ( van még egy gyermeke mamámnak aki él, de a másik gyermeke után aki sajnos már nem él én vagyok lefele)
2021. jún. 13. 14:22
 12/36 A kérdező kommentje:

#9 senki nem szólt nekem hogy egyáltalán lesz hagyatéki, nekem eszembe nem jutott hogy abból a házból én bármit is örökölnék mivel a Mamának van egy élő gyermeke de az sem jutott eszembe hogy ő örököl onnan nemhogy én...

valami hivatalos behívót küldenek nekem hogy jelenjek meg a hagyatékin?

2021. jún. 13. 14:23
 13/36 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem akkor egyenes ági vagy. Szülő nélküli unoka, valahogy így van a fogalom.
2021. jún. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez oldalagi orokles, hiszen nem a te nagymamád az elhunyt, hanem a testvére. A te elhunyt nagymamád is oldalágon örökölt volna. Mivel ő elhunyt, így onnen megy egyenes ágon lefelé, de ez továbbra is oldalági öröklés.
2021. jún. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
74%
ALÁ NE ÍRJ SEMMIT!!! Keress meg egy ügyvédet, át akarnak b.szni. Ne hagyd magadat.
2021. jún. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
0%
A helyileg illetékes jegyzőt keresd meg, hogy ki vagy te, és kéred, hogy tájékoztasson arról, van-e valami kötelességed, megjelenni a hagyatékin stb., mert a családtagoktól nem kapsz megfelelő tájékoztatást.
2021. jún. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

#14 A családi ház a Nagymamám anyukájáé volt tehát a dédimé, a testvérük élt még a házban de mivel Ő is elhunyt sajnos a ház eladásra kerül gondolom, de sajnos én is csak találgatok,mert jött ez az üzenet hogy szeretnék megvásárolni a részét csak azt furcsálom hogy nem most még tavaly 2020 elején halt meg a testvérük hagyatéki még nem volt ( gondolom a vírus miatt) valami HIVATALOS értesítő nekem nem jár a hagyatékiról, mint örökösnek? hogy ne akarjanak engem így kijátszani, lássak én is valami konkrétat?

#15 Rajta vagyok az ügyön de nehéz így hogy nem tudok semmit csak egy sms-t kaptam hogy X összegért meg akarják venni a minket illető Mama részét, de semmi értesítőt nem kaptam hogy lesz hagyatéki esetleg

2021. jún. 13. 14:50
 18/36 anonim ***** válasza:
68%

Ha édesanyád nem él, hogyhogy nem voltál még ilyen részese?


A hagyatékival az a "baj", de idézőjel sem kéne, hogy bemondásra mennek az örökösök. Azt hinnéd, legalábbis én azt hittem, hogy hivatalból nekiállnak összegereblyézni az örökösöket, de nem, semmit nem csinálnak, csak felolvassák a végzést és beszedik érte a pénzecskéjüket.


Neked (az örökösöknek) kell összeírni, mije volt az elhunytnak, és téged kérdeznek, hogy tudsz-e más örökösről.

2021. jún. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
#16 én győri vagyok a szóban forgó ingatlan pedig Hódmezővásárhelyen van
2021. jún. 13. 14:51
 20/36 A kérdező kommentje:

#18 nem éltünk együtt nem volt semmilye amit örökölhettem volna elvát szülő gyermek de ebbe nem szeretnék belemenni!


a Mamám testvérei élnek akik szintén részesei a háznak ők intézik ezeket, tőlük kaptam az SMS-t hogy írjam le a bankszámla számom utalják az X összeget

2021. jún. 13. 14:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!