Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A nem egyenes ágon való...

A nem egyenes ágon való örökösöknek hagyatéki tárgyaláson részt kell venni? Lásd:lent

Figyelt kérdés
Nagymamámék 3-an voltak testvérek, meghalt a húgok és a családi házból a Mama is részesülne, ha élne az ő részét az én szülőm örökölné de sajnos ő sem él tehát én vagyok a következő mint unoka. A hagyatéki tárgyalásra még nem került sor de X összeget ajánlottak nekem, hogy megvásárolnák a részét az összeg nem sok,nem értem honnan jött az összeg, ha hagyatéki még nem volt hasra ütés szerűen kitalálhattak egy összeget? (a családból egy rokon keresett meg hogy szeretné megvásárolni a részét X összegért de nem tartjuk a kapcsolatot egyébként)
2021. jún. 13. 13:56
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem fogsz kapni értesítőt a tárgyalásról, én ilyen helyzetben kaptam, igaz az 10 éve volt. Ha biztosra akarsz menni hívd fel a közjegyzőt.
2021. jún. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
#21 a győri közjegyzőt? az a gond, hogy konkréten mást nem tudok neki mondani csak azt hogy a Mamám testvérétől érkezett egy üzenet hogy írjam le a számlaszámom és utalja a Mama részét nekem
2021. jún. 13. 15:02
 23/36 anonim ***** válasza:
62%

Az a közjegyző fogja tárgyalni, ahol az örökhagyó elhunyt. Ha Győrben, akkor a győri. (Győrben valószínűleg több közjegyző is van) Az teljesen mindegy, hogy az ingatlan hol helyezkedik el.

Mindenesetre ne adj meg számlaszámot.

2021. jún. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
Az ingatlan Hódmezővásárhelyen van ott élt a testvér aki most elhunyt én győri vagyok Mamám aki részéről én öröklök Szolnok megyei lakos volt
2021. jún. 13. 15:16
 25/36 anonim ***** válasza:
79%
Mama utolsó belföldi lakóhelye vagy utolsó belföldi tartózkodási helye az, ahol tárgyalják. Ha ilyen nem volt, akkor ott, ahol elhunyt. Csak tudod, hol lakott a mama! Hogy hol az ingatlan és hol élnek az örökösök, az teljesen mindegy.
2021. jún. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták, az elhunyt utolsó tartózkodási helye a szempont, nem az ingatlan vagy a te lakhelyed.

A jegyzőnek nem a rokonok smsét kell bepanaszolni, csak jelezni, hogy vélelmezhető örökös vagy X ágon (itt fel lehet sorolni a nagyit meg a tesót, hogy ki vagy te), ellenben annak ellenére, hogy már tavaly elhunyt az illető, nem tudsz róla, hogy lett volna hagyatéki, ezügyben kérsz felvilágosítást, illetve hogy valóban örökös vagy-e, és van-e bármi teendőd.

2021. jún. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
Azt természetesen tudom hogy MAMÁM hol lakott de nem az ő házáról van szó... hanem a családi házról, ami az Ő édesanyuké ( dédi) lakása volt amiben a testvérük lakott aki szintén elhunyt és szeretnék a házat elpasszolni (ezek szerint)
2021. jún. 13. 16:16
 28/36 kovpet ***** válasza:

Az mindegy, hogy ki építette anno, azé a tulajdon, aki neve a tulajdoni lapon szerepel.

Ha örökös vagy, akkor nem tudják eladni nélküled.

Beszélj a közjegyzővel, ha nem boldogulsz, akkor ügyvéddel.

2021. jún. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Próbálom elérni a jegyzőt

2021. jún. 14. 15:40
 30/36 kovpet ***** válasza:
100%
A jegyző és a közjegyző nem ugyan az.
2021. jún. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!