Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A nem egyenes ágon való...

A nem egyenes ágon való örökösöknek hagyatéki tárgyaláson részt kell venni? Lásd:lent

Figyelt kérdés
Nagymamámék 3-an voltak testvérek, meghalt a húgok és a családi házból a Mama is részesülne, ha élne az ő részét az én szülőm örökölné de sajnos ő sem él tehát én vagyok a következő mint unoka. A hagyatéki tárgyalásra még nem került sor de X összeget ajánlottak nekem, hogy megvásárolnák a részét az összeg nem sok,nem értem honnan jött az összeg, ha hagyatéki még nem volt hasra ütés szerűen kitalálhattak egy összeget? (a családból egy rokon keresett meg hogy szeretné megvásárolni a részét X összegért de nem tartjuk a kapcsolatot egyébként)
2021. jún. 13. 13:56
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
92%
Addig amíg nincs hagyatéki, nincs mit megvásároljon
2021. jún. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Akkor valószínűleg csak " le akarnak fizetni"? X összeggel?
2021. jún. 13. 14:02
 3/36 anonim ***** válasza:
91%

Részt kell venni, de ha fű alatt elfogadod a pénzt, akkor a hagyatékin lemondasz az ő részére - ez illetékmentes.

Ha később akarná hivatalosan megvenni, annak plusz költségei lesznek.


Emellett igen, lehet az összeg hasraütésszerű. Ha tisztában vagy az ingatlan értékével, és keveselled, akkor várd ki a hagyatékit, ott konkrétan jegyzőkönyvbe lesz véve az értéke.

De van, ahol ezt is hasraütésre írják be, pl. mikor papám meghalt, megkérdezték, mennyi a ház értéke, nagyim mondott rá valamit, ami nem reális (nyilván nincs tisztában a piac változásaival), és ez került be a hagyatékiba, nem akart senki becsléssel cicózni, mondván nincs vita.

Csak később volt vita, mikor nagyim is elment, és akkor remek fegyver volt az örökösök közt a tiedhez hasonló szituban, hogy de mit akarsz annyi pénzt, a hagyatékin anno kevesebb volt beírva.

2021. jún. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
Menj el a hagyatékira, ott lehet un. osztályos egyezséget kötni. (Addigra nem ártana megtudnod, h mennyit ér az ingatlan.)
2021. jún. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
300e Ft-ot ajánlott fel viszont fogalmam nincs a hagyatéki eljárás szerint mennyi lehet az összeg, kicsit nekem olyan érzésem van, mintha az lenne a cél hogy én "kiessek" ebből az egészből "érjem be ennyivel" viszont konkrétan rákérdezni sem szeretnék mennyi a pontos összeg mert nem igazán vagyunk olyan viszonyban, az ügyvéd ilyenkor nem keres fel?
2021. jún. 13. 14:12
 6/36 anonim ***** válasza:
87%
OFF: te egyenes ági örökös vagy!
2021. jún. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
75%
Én rögtön átverést szimatolnék egy ilyen ajánlattételkor, egy barátnőm van most hasonló helyzetben. Röhejes értéket akartak beíratni a házra, a telek többet ér. Amikor mondta, hogy ok, akkor ő megveszi ennyiért az egészet akkor azt már mindjárt nem akarték ezért-azért. Úgyhogy nem írt alá semmit, most lesz a hivatalos értékbecslés.
2021. jún. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

#4 senki nem szólt nekem, hogy egyáltalán lesz, csak kaptam egy üzenetet hogy X összegért megszeretnék vásárolni a részét amit én örökölnék

Hivatalos értesítőt fognak erről nekem küldeni hogy lesz ilyen?

X6 akkor ebben sem mondott igazat!Szerencsére még nem volt dolgom sosem örökséggel, így egyáltalán nem vagyok képben de nagyon úgy érzem hogy le akarnak kenyerezni

A sztorihoz hozzá tartozik hogy a mamának 2 gyermeke volt az egyik az én szülőm aki nem él a másik gyermeke él csak sajnos Ő sincs képben ezzel az örökséggel

2021. jún. 13. 14:18
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Off Oldalági örökös, hiszen a nagyszülő testvére halt meg. Egyenes ági lefele a gyerek, unoka, felfele a szülő nagyszülő.



On Ne fogadt el, menj el a hagyatékira.

2021. jún. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
#7 igazából nem is ajánlottak konkrétan utasított hogy ez az összeg az enyém írjam le a bankszámla számom aztán gondolkoztam, hogy a öröklök semmi aláírás meg hasonlók?! az nem lehet...
2021. jún. 13. 14:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!